Asus H61M-Pro H61 DDR3 S+V+GLAN 1155p 16x Anakart için SSD

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
Selamlar, masaüstü bilgisayarımda bu anakart var... Bu ürün (Kioxia Exceria NVMe 500GB 1700MB-1600MB/s M2 PCIe Nvme 3D NAND SSD (LRC10Z500GG8) sanırım olmuyor...Anakartımda M2 SLOT yok herhalde.....Hangi SSD ler olur acaba...
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
Cevaplar için çok teşekkür ederim...DRAM olan bir model bir öneriniz var mı... ( Çocuklar oyun oynuyorlar )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cevaplar için çok teşekkür ederim...DRAM olan bir model bir öneriniz var mı... ( Çocuklar oyun oynuyorlar )
İyisini istersen Samsung 870 EVO al derim. Biraz pahalı;

Daha uygun istersen bunlara bakabilirsin, DRAM mevcuttur.

WD Blue 3D ile Sandisk Ultra 3D aynı ürünler, kafana göre al.

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
Selamlar, tekrardan önerinize, bilginize ihtiyacım oldu. Mevcut ekran kartım ( Sapphire HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı ) ve Power Supply bozulmuş... Bu ekran kartı muadili ekran kartına ve buna uygun Power Supply 'ye ihtiyacım var. Ana kartım ilk mesajımda belirttiğim kart...( Bütçem ikisi için aşağı yukarı 1500 civarı) Teşekkürler... ( Bu arada buradaki SSD ' yi aldım)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Selamlar, tekrardan önerinize, bilginize ihtiyacım oldu. Mevcut ekran kartım ( Sapphire HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı ) ve Power Supply bozulmuş... Bu ekran kartı muadili ekran kartına ve buna uygun Power Supply 'ye ihtiyacım var. Ana kartım ilk mesajımda belirttiğim kart...( Bütçem ikisi için aşağı yukarı 1500 civarı) Teşekkürler... ( Bu arada buradaki SSD ' yi aldım)
Keşke o SSD'yi almasaydınız, neyse hayırlı olsun iyi günlerde kullanın yine de.

Açıkçası o fiyata sıfır kart var ama onlar sadece video izletir, fazla oyun oynatmaz.
Kartı ikinci el bakın derim ama şu an mining nedeniyle en işe yaramaz kartlara bile saçma sapan fiyatlar istenebiliyor.

Aşağıdaki linkte "Relative Performance" kısmından size uygun bir modeli gözünüze kestirerek kart satın alabilirsiniz.

AMD R7 veya Nvidia GTX 900 serisi bir kart işinizi görecektir. (AMD R9 da olabilir.)
Nvidia GTX 700 serisi de olabilir.
Fiyatlar ikinci elde de uçtu tabi, uygun fiyatlı temiz kart denk getirmeniz lazım.
Test etmeden de almayın. (Furmark, 3D Mark vs.)

Sıfır ekran kartı olarak GT 1030 alabilirsiniz, sadece görüntü versin yeter düzeyinde bir karttır.
Oyun oynatır ama fazlası olmaz.
Sıfır olarak GT 710, R5 ekran kartı satanlar da var ama onları almanızı tavsiye etmem.
Eski ve desteği bitmiş modellerdir.

Güç kaynağı olarak da bunlar olabilir;

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
Cevap için çok teşekkürler....Bu ekran kartları nasıl....

Power Supply olarak bunlar nasıl:

Sanırım bu 4 ürün arasından tercih yapacağım...

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cevap için çok teşekkürler....Bu ekran kartları nasıl....

Power Supply olarak bunlar nasıl:

Sanırım bu 4 ürün arasından tercih yapacağım...
O ekran kartları eski, sıfır almanıza değmez.
O fiyata GT 1030 var onun daha yeni mimari olanı, daha güçlü.
Onu alın;

Bahsettiğiniz Powerboost ve Everest güç kaynakları güvenilmezdir, bulaşmayın derim.
Bahsettiğiniz Cooler Master modeli de düşük yük altında yüksek dalgalanmalar yapıyormuş, bu da "Coil Whine" dediğimiz bobin vızıltısına neden oluyor. Rahatsız edebilir ses bilginiz olsun.

Bence bahsettiğim VPM GOLD-ZERO modelini alın, hem verimliliği iyi, hem de modüler kablo;

Bütçenizi 100 TL aşıyor ama bence değer.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bütün cevaplarınız için çok teşekkür ederim...64 bit ve 128 bit farkları neler acaba...
Bellek bant genişliği. Ama kilit nokta GPU'dur.
İyi GPU veya mimari daha az bant genişliği ile de daha çok iş yapabilir.

GT 730 2014 üretimi, 40 nanometre Fermi mimarisi ile üretilmiş;

GT 1030 2017 üretimi, 14 nanometre Pascal mimarisi ile üretilmiş;

1030 730'dan daha güçlü GPU'dur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri