Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba abilerim, asgari ücret sizce ne kadar olacak? Ne kadar artış yapılacak yorumlarınızı bekliyorum. 8900 TL olacağını düşünüyorum ben.

Gerçi ne fark eder ki? İsterse 15 bin TL olsun bu enflasyon karşısında hiç bir anlam ifade etmiyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,150
Seçim var bol keseden verirler, Asgari ücret: 8500 TL, en düşük emekli maaşıda 5500 TL olur. EYT de çıkar, sonrası hep beraber uçarız 🙂

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
186
22
Ben şahsen 10000tl yapacaklarını düşünüyorum seçim olmasa 7500 falan olurdu kredisi olanlar için bir nevi krediler silinecek ödemesi çok çok kolaylaşacak örnek biz ev aldık aylık ödemesi 6100 o zaman asgari ücret 2300 dü simdi 5500 en kötü 8500 olacak kredinin aylık ödemesi hala 6100

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
41
Ne kadar olursa, onun ustu oraninda herseye zam gelecek. Asgari ucret artisi insanlarin refah sevigesini yukseltmek icin degil gelecek zamlara karsi insanlari biraz rahat alistirmak icin. Maaslar artinca alim gucumuz artmayacak.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Ne olursa olsun alım gücü bugüne göre yüzde 10 düşecek. Piyasaya zam yasağı gelmesi lazım. Aç gözlüler asgari ücret zammını dört gözle bekliyor. Gerçi yakıta, elektriğe zamlar döşenirken piyasaya zam yasağını nasıl getirecek.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Lütfen asgari ücrete birşey olmasın.
Rica ediyorum, yükseltmesinler.
Allah Aşkına biriniz bana izah etsin, başımıza ne geldiyse zaten bu ''Bakııın asgariücreti 2 kat yaptım'' şovu yüzünden gelmedi mi?
Asgari ücret 800 den 2500 olunca ne oldu ki? Ev kirası 500 den 1500 oldu.
Ev sahipleri hemen ''Ooooo Adoooo, hadi iyisin bak asgari ücret 2500 oldu, hadi şu bizim kirayı da artık, bak yıllardır zaten müsamaha gösteriyoruz''
Yahu neyin müsamahası, her yerde 500tl olan kira bende de 500tl :alala
Bakkal Kasap Manav derken bu döngü bu şekilde ilerlemedi mi?

Lütfen asgari ücreti 3500 e düşürsünler.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
asgari ücretin yükseltilmesi değil, enflasyonun düşürülmesi gerekiyor. neredeyse ilkokul bebeleri bile bunun farkında. asgari ücretin artışı yapılırsa, enflasyon da daha yüksek oranda aratacak. hep öyle oldu. şimdi, şu soruya cevap verecek delikanlı var mı: enflasyonu düşürmek için , bir tane numunelik de olsa önlem alındı mı? cevap koca bir, HAYIR. artık söz bitti.... daha fazla fakirleşeceğiz. sonra daha fazla , daha fazla vb.
neyse ki faizler iniyor :krokop ... harbiden iniyor mu peki? yooo, faizler politika faizinden kat kat yüksek. ee neler oluyor peki? masal masal matitas, şeyi tas oluyor.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Bence maaşlara da zam yapmasınlar,piyasaya da zam yapmasınlar.Gerçi seçim öncesi bakın maaşlarınıza şu kadar zam yaptık demek için yapacaklardır.Seçimden sonra bu zamların acısını millet olarak hep birlikte çekeceğiz.Olan yine bizlere olacak.

Serindalga Çevrimdışı

Serindalga 

Aktif Üye
28 Ara 2019
100
38
Şunu anlıyorum bu ülkede şuan ölen rahatlıyor arkadaş..daha asgari ücerete zam gelmeden yine herşeye zam geldi 9 tl olan malzeme 17 tl olmuş 20 tl olan salça 35 tl olmuş daha çok var sayabileceğim ama artık saymıyom ya ölücen ağa yada gidip bakırköy ruh hastalıklarında yatıcan

Geri
Üst Alt