Arzum ar010 elektrikli şofben

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Kışın sıcak suyu güneş enerjisi deposuna bağlı termostatlı elektrikli ısıtıcıyı çalıştırarak sağlıyordum.Bu bozulunca evdeki bekarlıktan kalma 2006 yılında aldığım ve cok az kullanıp paketlediğim şofbeni kullanayım dedim.Sonra bunun modası coktan gecmiştir internetten bi şofben arastırayım dedim..Araştırırken bi baktım benim eski şofben hala satılıyor.Üstelik birebir aynı..:))

11 yılda hiç teknoloji gelişmedi mi bu aletlerde?

Bu arada gözünü seveyim doğal gazın bu nedir yahu her odaya klima! Mutfakta sıcak su yok..Banyo tuvalet soğuk..Fethiyeye dogal gaz getirmeye calısmişlar kimse istemediginden vazgecmişler!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ruzgar' Alıntı:
Kışın sıcak suyu güneş enerjisi deposuna bağlı termostatlı elektrikli ısıtıcıyı çalıştırarak sağlıyordum.Bu bozulunca evdeki bekarlıktan kalma 2006 yılında aldığım ve cok az kullanıp paketlediğim şofbeni kullanayım dedim.Sonra bunun modası coktan gecmiştir internetten bi şofben arastırayım dedim..Araştırırken bi baktım benim eski şofben hala satılıyor.Üstelik birebir aynı..:))

Bu arada gözünü seveyim doğal gazın bu nedir yahu her odaya klima! Mutfakta sıcak su yok..Banyo tuvalet soğuk..Fethiyeye dogal gaz getirmeye calısmişlar kimse istemediginden  vazgecmişler!

Evet, Dalamandan sonra ilerlemedi doğalgaz, Sebebi ise bölge insanının halen odun tedariği sağlıyor olması, Fethiye merkezi büyük ölçüde bu alışkanlığı terk etmiş olsa da, merkezden biraz dışarı çıktığınızda şu saatte gidip baksanız duman tütmeyen baca görmezsiniz.

Ani su ısıtıcınıza gelince;

O inanın ASLA değişmeyecek bir teknolojidir.

Max 7.5kw anlık şok verebilecek rezistans sarmal ile basınç valfi ile kontaktör dışında bir şey bulamazsınız.

Hangi markayı alırsanız alın hepsi aynı valfi, aynı rezistansı, aynı kontaktörü kullanıyor zaten.

11Yılda değişen tek şey ne biliyormusunuz?

Sizin evinizdeki daha kalitelisi olanıdır, Yeni alacağınız 3 kuruşluk malzeme ile dizayn edilip daha yeni kozmetik kasaya sahip olanıdır.  :ok:

Bu konu ile ilgili resimli ispatlı bir KALİTESİZLİK konusnu yakında açarım.

Bana çok kızarlar lakin ben Klima konusunda da KALİTE kavramının eski ürünler kadar yüksek olmadığını, hem de bu tezimin bütün markalar için geçerli olduğunu ısrarla iddia ederim.  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
bizde yıllarca ani su ısıtıcılarından kullandık. istenilen ısıyı hiç veremiyorlar. hatta bazen yıkanırken üşüyor insan. tabi bölge şartları bizim buralar daha soğuk oluyor. şuan termisifon var mutfakta banyoda heryerde sıcak su sağlıyor gayet kullanışlı aldığımızdan beri hiç kapatmadık sürekli eco modda açık yanlışlıkla en sıcak kısmı açınca çeşmeden elimiz yanabiliyor acılar içinde bağırıyoruz :) . elektirik olarakta çok fazla üzmüyor bizi.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Ado' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Bu arada gözünü seveyim doğal gazın bu nedir yahu her odaya klima! Mutfakta sıcak su yok..Banyo tuvalet soğuk..Fethiyeye dogal gaz getirmeye calısmişlar kimse istemediginden  vazgecmişler!

Evet, Dalamandan sonra ilerlemedi doğalgaz, Sebebi ise bölge insanının halen odun tedariği sağlıyor olması, Fethiye merkezi büyük ölçüde bu alışkanlığı terk etmiş olsa da, merkezden biraz dışarı çıktığınızda şu saatte gidip baksanız duman tütmeyen baca görmezsiniz.

Max 7.5kw anlık şok verebilecek rezistans sarmal ile basınç valfi ile kontaktör dışında bir şey bulamazsınız.

Hangi markayı alırsanız alın hepsi aynı valfi, aynı rezistansı, aynı kontaktörü kullanıyor zaten.

Sizin evinizdeki daha kalitelisi olanıdır, Yeni alacağınız 3 kuruşluk malzeme ile dizayn edilip daha yeni kozmetik kasaya sahip olanıdır.  :ok:

Bana çok kızarlar lakin ben Klima konusunda da KALİTE kavramının eski ürünler kadar yüksek olmadığını, hem de bu tezimin bütün markalar için geçerli olduğunu ısrarla iddia ederim.  :ok:

Biraz baktım nete de arzum da bu işin iyileri arasındaymış..Zamanında kaliteli mal almışız..:)

Şimdi ben montaj düşündüğüm banyoya gidip baktım da hiç buat filan yok..Nasıl montaj yaparlar acaba? Elektrik prizinden mi hat cekerler..?

...........
Bana çok kızarlar lakin ben Klima konusunda da KALİTE kavramının eski ürünler kadar yüksek olmadığını, hem de bu tezimin bütün markalar için geçerli olduğunu ısrarla iddia ederim. 
.............

Burada daha önce yazıyor olsaydınız 2013 model diye iade ettiğim fuji elektrik 18lfca klimayı iade etmemiş olabilirdim.Konu açıp oylama yaptırdım.2/1 iade et çıkmıştı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ruzgar' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Biraz baktım nete de arzum da bu işin iyileri arasındaymış..Zamanında kaliteli mal almışız..:)

Şimdi ben montaj düşündüğüm banyoya gidip baktım da hiç buat filan yok..Nasıl montaj yaparlar acaba? Elektrik prizinden mi hat cekerler..?

...........
Bana çok kızarlar lakin ben Klima konusunda da KALİTE kavramının eski ürünler kadar yüksek olmadığını, hem de bu tezimin bütün markalar için geçerli olduğunu ısrarla iddia ederim. 
.............

Burada daha önce yazıyor olsaydınız 2013 model diye iade ettiğim fuji elektrik 18lfca klimayı iade etmemiş olabilirdim.Konu açıp oylama yaptırdım.2/1 iade et çıkmıştı.

Klima konusunda No Comment :kıskıs:

Ani Su Isıtıcı Konusunda , Elektrik prizi ?  :yuh:

Aman azizim, Bırakın prizi, buatta eklemeli bağlantı bile kabul etmeyiniz, mutlaka buattan, sağlam klemensli bağlantı ve mümkünse 3 x 2.5 nym kablo olmalı. (kullanılacağı ortamın rutubetli olması nedeniyle)

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Ado' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

...........
.............

Aman azizim, Bırakın prizi, buatta eklemeli bağlantı bile kabul etmeyiniz, mutlaka buattan, sağlam klemensli bağlantı ve mümkünse 3 x 2.5 nym kablo olmalı. (kullanılacağı ortamın rutubetli olması nedeniyle)

Priz nerden aklıma geldiyse lavabo dolabının üzerinde aplik var onu iptal edip yapar büyük ihtimalle..Topraklı kabloda şart değil mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ruzgar' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Priz nerden aklıma geldiyse lavabo dolabının üzerinde aplik var onu iptal edip yapar büyük ihtimalle..Topraklı kabloda şart değil mi?

O konu tartışmaya dahi kapalı azizim

Elektrikli ev eşyalarında zaten geçmişten beri güvenlik amaçlı zaruri olan bu durum, Yeni nesil elektrikli/elektronik cihazların hassasiyetine istinaden daha da önem kazanmıştır.

Eskiden buzdolabı dediğiniz şey, kompresör, role/termik, borular, kablo ve gazdan ibaretti. 
Eskiden Çamaşır makinesi dediğiniz şey, asenkron motor, pompa, tambur ve kazandan ibaretti

Şimdi tüm bu unsurlar dahi artı elektronik presostat, Elektronik kart, Elektronik sycle vs vs ile dolu.

Elektronik kart olan her unsur, arızaya daha yatkındır.

Aynı evde ani bir elektrik dalgalanması olduğunda eski sistem mekanik dolaplar TIK bile demez ama yeni nesil ürünler çıt diye bozulur.

Teknolojimiz günden güne gelişiyor buna itirazım yok lakin buna paralel zayıflıyor her zaman yazarım.  :ok:

rselcukn Çevrimdışı

rselcukn 

Yeni Üye
28 Ağu 2019
44
Bende patladığı videosu var bizzat tarafımdan çekilmiş Garanti diye bir şey söz konusu değil her ne kadar paketinde yazsada yani derim ki gördüğünüz yerde kaçın Arzum dan

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri