ARKADAŞLAR KOMBİ TAVSİYESİ LAZIM....

M Çevrimdışı

mdacar

Yeni Üye
21 Ocak 2020
3
42
Yeni bir daire aldım, kendim oturacağım için iyi ve verimli bir kombi almak istiyorum. 2 model arasında kaldım. Benim için önemli olan kafa ağrıtmasın ve en ekonomik şekilde sarfiyatı olsun. Modelleri paylaşıyorum. Kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Daire ara kat 120 m2, alttan ısıtmalı 3+1 ve çok iyi yalıtımlı. Max bütcem 3700.

1-Baymak Lambert LPY 24 Fİ Premix ----- Fiyatı 3100 tl
2-E.C.A Proteus Premix 24 kw ----- Fiyatı 3650 tl

Hangisini tercih etmeliyim, premix ve tam yoğuşma olmazsa olmazım.
teşekkürler....

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
meebbe meebbe yakın zamanda kombi araştırması yaptı bu konuda tecrübelerini size iletir.

sağolun hocam.

evet epey araştırma ve kısa zamanda kombiler hakkında epey bilgiye sahip oldum.Arkadaşın konusunu dağıtmamak adına detayına girmeyeyim ama şahsi tecrübelerimi kısaca yazayım.

eca ,baymak,demir döküm ciddi arıza istatistik leri var . Ürünleri fiyat performans odaklı değil.

Ben warmhaus ewa 24 yada biraz daha üstüne enerwa24 ü buldum.Özellikle enerwa 24 1/10 modülasyon ve kendine has özellikleri ile amiral gemisiydi 3800 tl fiyatı vardı.Ancak warmhaus bana kurumsal gelmedi her ne kadar servisi çok tanıdık bir abide olsa birazda marka algısına kapılarak 3800 tl ye mal ederek Bosch 2300i aldım.

44 db gerçekten sessiz , 1/8 modülasyon a sahip.

ama ilk açılışa gelen eleman sağolun ne tesisata baktı, ne bacaya nede peteklere.Kafaya göre pompa kademesini frekanslı 3 . kademeye alınca fazla ısınma ve gaz sarfiyatı gibi sorunlar yaşadım.Başta kendisi aradım kademeyi düşür abi falan dedi forumdan da arkadaşlar aynısını deyince pompa kademesi frekanslı 1 e aldım şuan stabil gibi.

2300i almasam kesinlikle enerwa 24 alırdım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt