Arıza yapan ledleri tek tek değiştirme

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
6 ay geçti bozulmaya başladı yeniden set olarak almak pek içime sinmiyor gene bozulur diye :/
Eski söktüklenizden sağlam olan ile değiştirmeyi deneyin. Tek tek satılmıyor bunlar tek değiştirenler genelde paneli kırık tv'lerden çıkanları kullanıyor yada faklı bir üreticinin ürününü alın. Aynı marka almayın ucuz kalitesiz ürünlerde var

Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
86
42
Set olarak değiştirilmeli set olarak değiştirmezseniz eskiyen ledlerinizle yeni taktığınız ledler arasında ışık şiddeti farkı olacak, eskiyen ledler bir kaç ay içinde bozulmaya başlayacak 2 ay sonra birini değiştireceksiniz sonra 3 ay sonra bir başkası bozulacak tekrar içini açıp müdahale etmeniz gerekecek her müdahale de tv panelini kırma riskiniz var. 6 ay içindebozulan Led almışsınız nereden aldıysanız kalitesiz ürün almışsınız böyle olmaması lazımdı.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Set olarak değiştirilmeli set olarak değiştirmezseniz eskiyen ledlerinizle yeni taktığınız ledler arasında ışık şiddeti farkı olacak, eskiyen ledler bir kaç ay içinde bozulmaya başlayacak 2 ay sonra birini değiştireceksiniz sonra 3 ay sonra bir başkası bozulacak tekrar içini açıp müdahale etmeniz gerekecek her müdahale de tv panelini kırma riskiniz var. 6 ay içindebozulan Led almışsınız nereden aldıysanız kalitesiz ürün almışsınız böyle olmaması lazımdı.
gittigidiyor üzerinden almıştım orasıda kapanmış aldığım satıcıya ulaşamadım 1.kalite orjinal yazıyordu gerçi hepsinde öyle yazıyorlar ucuz olmasın diye en pahalısını almıştım sağ alt köşeden ışık çok hafif gidip duruyor 1 tanesi arızalı büyük ihtimalle ondan 1 tanesini değiştirmek için alacaktım ama bulamadım :/

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
+3 :ok Takım halinde değiştirin.
Öyle yapıcam başka çare kalmadı şimdiden hazır olsun diye sipariş vericem güvenilir daha önce aldığınız satıcı tavsiyeniz varsa oradan bakayım hepsi birbirinin aynısı yazmış 1 kalite şöyle böyle diye hangi satıcı iyidir bilemedim.

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Led aldım, söktüm televizyonu ledlerde bi sıkıntı gözükmüyordu ışıkları stabil şekilde yanıyordu hepsi. Yeni aldığım ledleri takmadım ama sağ alt köşe tarafı ışık hafif hafif yanıp sönme durumu devam ediyor rahatsız edici değil ama kafama takıldı kaldı. Ledlere dikkatlice baktım ama herhangi bir kıpkıp yapma durumu yoktu söktüğüm zaman neden böyle bir sıkıntı olduğunu bilen var mı? Ledlerden olma ihtimali varsa yenilerini takıcam.

A Adem Helvacı
By_Trol By_Trol
TEKNOwest TEKNOwest

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Led aldım, söktüm televizyonu ledlerde bi sıkıntı gözükmüyordu ışıkları stabil şekilde yanıyordu hepsi. Yeni aldığım ledleri takmadım ama sağ alt köşe tarafı ışık hafif hafif yanıp sönme durumu devam ediyor rahatsız edici değil ama kafama takıldı kaldı. Ledlere dikkatlice baktım ama herhangi bir kıpkıp yapma durumu yoktu söktüğüm zaman neden böyle bir sıkıntı olduğunu bilen var mı? Ledlerden olma ihtimali varsa yenilerini takıcam.

A Adem Helvacı
By_Trol By_Trol
TEKNOwest TEKNOwest
Ledlerin yanmasında kıp kıp diye tabir ettiğiniz flaşlama yok sabit yanıyorsa panelde arıza olabilir.

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Ledlerin yanmasında kıp kıp diye tabir ettiğiniz flaşlama yok sabit yanıyorsa panelde arıza olabilir.
Paneli değiştirmek istesem onu neye göre satın almam gerekiyor lg 32 inç full hd olan modellerdeki olur mu yoksa onlarında bellirli bir seriye göre mi alınması lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri