Arduino Başlangıç Seti Alıcam Ancak Kararsız Kaldım!?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ne yapmak istediğine bağlı. İkisi de Uno R3 içeriyor sonuçta.
Bir de klon ürünse eğer Arduino derleyicisi bu kartı tanımaz, önce sürücü (driver) yüklemen gerekir bilgin olsun.
Zamanında böyle bir seti 70-80 TL gibi bir rakama almıştım Çin'den hey gidi. :kiskis

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bir de klon ürünse eğer Arduino derleyicisi bu kartı tanımaz, önce sürücü (driver) yüklemen gerekir bilgin olsun.
Zamanında böyle bir seti 70-80 TL gibi bir rakama almıştım Çin'den hey gidi. :kiskis

Valla hey gidilik bir zaman değil, daha 2 sene önce 50 küsür liraya aldılar bizim hanıma, 100 parçanın da baya üstünde idi. Gerçi tüm örtmenler birleşip toptan aldı kurs için. Belki 3-5 oradan indirim olmuştur, ama çok da düşmezler 20-30 set için.

Hee, ne oldu; bizimki sertifikayı aldı, set kenarda duruyor :kiskis
Neyse, sıpa az daha büyüsün, fantazileri için kullanır, çöp olacağını sanmam.

A Çevrimdışı

Ahmo3447

Yeni Üye
29 Haz 2019
47
25
Ne yapmak istediğim o sonra ama benim sorduğum hangisinin içeriği daha iyidir daha doludur acaba.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çok merak saldığım fazla vakit ayırmama sebebi ile bulaşamadigim merak ile içimde yatan hevestir?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Lcd ekran tümleşik olmalı, led sayısı fazla ve renk seçeneği olmalı, direnç çok lazım oluyor. Araba için uzaktan kumanda lazım ayrıca araç şaseleri önemli. Bir zamanlar bende çok uğraştım.O zamanlar pic programlama diye uğraşırdık.

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
R rabitelli, bende bir kaç proje yapıp atmıştım bir kenara. Ardiunonun hobiciligini yapabilmek için 8-6 bir iş bulmak lazım. Yoksa benim gibi mekanikci biri zorlanıyor. Ama zevkli işler yapmistim. (robot kolu, termometre saat vb) birde bende üç boyutlu yazıcı var. Onlarida kendim tasarlayıp basmistim. Şimdi PC başına bile oturamiyorum.
Bir de bende bir tavsiyede bulunayım. Harici bir güç kaynağı ihtiyacınız olacak. Motorları ardiuno üzerinden suremezsiniz. Çıkışları 50mA olması lazım. Almışken lab tarzı üzerinde ampermetre olan bir güç kaynağı alırsanız sistemin calisip çalışmadığını hemen üzerinde görme şansınız oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt