Arçelik yetkili servis kurnazlığı

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İşin garibi cidden buzdolabı litre miktarları bana hep yanlış geliyor. Bir çok foto,video ve iç dış ölçülerine VS baktım raf düzenine kadar milimi milimine aynı. Sadece değişen sebzelite başka teknoloji var ama oranın da ölçüleri aynı. Yedek parçalar kısmından da baktım milim oynamıyor ama 13 litre eksik gösteriyor. Neyse ya içim rahat ürünü kapalı oahet getirdikleri sürece problem yok çünkü bir önce ki daire önünde ben olmadan açmışlar problem yaşadık "abi yeni açtık işte paketler burada aha bak" gibi garip konuşmalar oldu. Normalde asla kabul etmez geri gönderirdim ama şehir dışından gelmişti tüm beyaz eşyalar risk alıp ürünün montajını onayladım. Böyle bir şey yaşanırsa yok diyip kapıyı kapatacağım bu sefer.
Eksik litre yokmuş 30 ile olanın net yerine brüt hacim yazmışlar yönetmelik değişikliğinden kaynaklanıyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bende Beko nf buzdolabı var 15 yıldır arıza yapmadı servis yüzü görmedi yeni dolaplardan almadık

2-3 sene önce alalım kenara koyalım dedim evdekiler aldırmadı bozulunca alırız dedi fiyatlar uçtu şimdi :kiskis

iki kere buzdolabı aldık ikisi de Beko ilki 20 sene gitti sağlam dolap yapmışlar derken yenilerden arıza,

Sorun yaşayanlar çok olmaya başladı teknoloji gelişince kalite düşmeye başlamış galiba..

3-4 yılda bir buzdolabı değişirse bütçeye fazla yük olur planlı eskime olayını hiç sevmedim ..

Eski teknoloji olsun sağlam uzun ömürlü olsun :kiskis

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Bende Beko nf buzdolabı var 15 yıldır arıza yapmadı servis yüzü görmedi yeni dolaplardan almadık

2-3 sene önce alalım kenara koyalım dedim evdekiler aldırmadı bozulunca alırız dedi fiyatlar uçtu şimdi :kiskis

iki kere buzdolabı aldık ikisi de Beko ilki 20 sene gitti sağlam dolap yapmışlar derken yenilerden arıza,

Sorun yaşayanlar çok olmaya başladı teknoloji gelişince kalite düşmeye başlamış galiba..

3-4 yılda bir buzdolabı değişirse bütçeye fazla yük olur planlı eskime olayını hiç sevmedim ..

Öyle demeyin planlı eskitme, telefonlarda planlı yavaşlatma vs gibi bir çok şey olması lazım ki tüketim olsun. Bu ne yazık ki her sektörde öyle. Örneğin bizim kan analiz cihazlarına güncelleme gelir ama yapmam. Yok şu ekleniyor bu ekleniyor. Sonra yenisi 300 bin tl. Bilgisayarlarda da öyle. Mevcut sistem yeterliyse ek birşey gelecek diye riske atmam.

A Çevrimdışı

Aalper

Yeni Üye
14 Haz 2022
15
32

Adem abinin de yayınladığı gibi planlı eskitme yada ürünlerin gittikçe kalitesizlesmesi söz konusu. Bunu sıradan bir kullanıcı bile fark ediyor.
Eskiden beyaz eşyalar sizin dediğiniz süreleri rahat görüyordu.
Şimdi kaç cihaz garantisi süresi boyunca arızası geçiriyor acaba garanti biter bitmez de ürün gidiyor. İstediğimiz kadar bilinçli kullanıcı olalım yinede elimizden bir şey gelmiyor.
Öyle demeyin planlı eskitme, telefonlarda planlı yavaşlatma vs gibi bir çok şey olması lazım ki tüketim olsun. Bu ne yazık ki her sektörde öyle. Örneğin bizim kan analiz cihazlarına güncelleme gelir ama yapmam. Yok şu ekleniyor bu ekleniyor. Sonra yenisi 300 bin tl. Bilgisayarlarda da öyle. Mevcut sistem yeterliyse ek birşey gelecek diye riske atmam.
Bende yazılımcıyim ve güvenlik yamaları hariç ben bile yazılım güncellemelerini elimden geldiği kadar atlamaya çalışıyorum çoğu şeyde:)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt