Arçelik Tv kapandı açılmıyor.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Televizyonum bozuldu sanırım. İlk başta ekran gidiyor ses geliyordu sonra ses gelmemeye başladı. peşine ekran hiç açılmamaya başladı.
tv açıktı kanal değiştirdim birden ekran gitti. kapattım açtım fişi çektim şartelleri indirdim yine yok yine yok.
tv açılıyor bir iki snye görüntü var peşine direk ekran kararıyor. nedendir acaba bilemedim anlıyamadım.
uydu da , tv boxda normal tv yerinde her yerde aynısı oluyor.

videoda tvyi açıyorum ve kendiliğnden kapanıyor.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Geçmiş olsun, Giriş kablolarını bir bakar mısın,tüm kabloları bir sök tak istersen. Harici uydu var ise uydu dahil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
TV'nin LED ışığı sabit mi kalıyor?
Ekrana telefon flaşını tuttunuz mu? Görüntü var mı?
Besleme katında bir sorun olabilir. :alala

Adem Helvacı Ado

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
BlackSea clearidas led ışığından kastım TV'nin Stand-by durumunu falan gösteren LED ışıktan bahsediyorum.
Yanıp sönme gibi bir eylem yapıyor mu bu kapanma durumunda?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
TV'nin LED ışığı sabit mi kalıyor?
Ekrana telefon flaşını tuttunuz mu? Görüntü var mı?
Besleme katında bir sorun olabilir. :alala

Adem Helvacı Ado
ekrana telefon flashı tuttum görüntü var o şekilde bişeler görüyorum tv tamamen kapanmıyormuş. şuan uyduya geçtim ses var görüntü yok malesef flashı tutunca ekranı bir nebze de olsa görebiliyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Televizyonum bozuldu sanırım. İlk başta ekran gidiyor ses geliyordu sonra ses gelmemeye başladı. peşine ekran hiç açılmamaya başladı.
tv açıktı kanal değiştirdim birden ekran gitti. kapattım açtım fişi çektim şartelleri indirdim yine yok yine yok.
tv açılıyor bir iki snye görüntü var peşine direk ekran kararıyor. nedendir acaba bilemedim anlıyamadım.
uydu da , tv boxda normal tv yerinde her yerde aynısı oluyor.

videoda tvyi açıyorum ve kendiliğnden kapanıyor.

Bunun bir çok nedeni olabilir basitten başlayayım , tv'yi dahili ( tv içinde ) uydu cihazı ile mi kullanıyorsunuz yoksa harici uydu cihazı ile mi ?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bunun bir çok nedeni olabilir basitten başlayayım , tv'yi dahili ( tv içinde ) uydu cihazı ile mi kullanıyorsunuz yoksa harici uydu cihazı ile mi ?
yok hocam harici. tv box u açınca da böyle oluyor. ama şöyle birşey var açılınca birkaç snye görüntü var sonra görüntü gidiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
ekrana telefon flashı tuttum görüntü var o şekilde bişeler görüyorum tv tamamen kapanmıyormuş. şuan uyduya geçtim ses var görüntü yok malesef flashı tutunca ekranı bir nebze de olsa görebiliyorum.

O zaman LED / Floresan aydınlatmayı besleyen inverter arızası olabilir.
Eliniz yatkınsa, evinizde ölçü aleti -lehim aleti falan varsa, forumdan yönlendirmelerle arızayı sadece komponent parasına çözebilirsiniz.
Adem abi konuyu okuyunca size elinden geldiğince yardımcı olur.

Dipçe : Bende multimetre, havya falan var ama arıza tespiti konusunda tecrübe sahibi değilim.
Ama forumdan yönlendiren olursa, beraber birşeyler yapabiliriz. Maksat sorununuz çözülsün. :sirit

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
şuan tvyi açıyorum uyduyu kapattım tv boxta açıyorum . ekran hiç gelmiyor artık direk tv açılıyor flash tuttuğum zaman ekranı görüntüyü görebiliyorum normal bakışta karanlık.
uydu ile tv box girişleri ayrı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
şuan tvyi açıyorum uyduyu kapattım tv boxta açıyorum . ekran hiç gelmiyor artık direk tv açılıyor flash tuttuğum zaman ekranı görüntüyü görebiliyorum normal bakışta karanlık.

Aydınlatmayı besleyen inverter kısmında sıkıntı olabilir büyük ihtimal.
Bir diğer ihtimal de aydınlatma yapan LED barlarda veya floresanlarda sorun olabilir.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Sorun frolesanda gibi gözüküyor , tv'nin arkasını çevir belirli yerlerden frolesan ışıkları görülebilir , açtıktan sonra frolesan beyaz ışığın gidip gitmemesini bi kontröl edermisin

Geri
Üst Alt