Arçelik Leydi 3440 Takılma Sorunu

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Dostlar merhaba. Arçelik Leydi 3440 bulaşık makinemizde program saati sık sık takılmaya başladı.
Makine su alıyor, yıkamaya başlıyor, belirli bir noktada takılıyor ve devamlı yıkıyor.
Su aldıktan sonra yıkamaya başlıyor yani. Burada bir sıkıntı yok.

Elimle biraz çevirdiğimde program devam ediyor, bu sefer başka bir noktada takılıyor.
Ve en son fark ettiğim şey makinenin kurutma programında rezistanslarını pek ısıtmaması oldu.
Normal yıkamada ısıtıyor fakat son kurulama kısmında içerisi hafif ılıyor sadece.

Daha önceleri ekonomik programda saatin takıldığını fark etmiştim fakat şimdi diğer programlarda da takılıyor.

IMG_20200827_123013.jpg

Ekonomik programda (en sağdaki yeşil program) takılma nedeninin termostat kaynaklı olabileceğini okumuştum.
Diğer programlarda takılmadığı için değiştirmemiştim.

Sizce arıza nerededir?

A Adem Helvacı F fikoloji

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yanlış hatırlamıyorsam program saatini motorla ilerletiyorlardı bu makinelerde. O motorun enerji besleme hattında veya redüktede sorun olsa gerek. Arçelikçi arkadaşlara sorarım senin için sevgili Umut :ok

S Çevrimdışı

StainZell

Yeni Üye
26 May 2018
24
Rezistans ısıtmadığı için programa devam etmiyor.
Benim leydi 170'e de bu sorundan ve elektrik kaçağı yüzünden veda etmek durumunda kaldık.
(elektrik kaçağı olmasaydı tamir etmeye çalışırdım ama elektrik kaçağı olduğu için gözüm yemedi yapmaya açıkçası)

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Rezistans ısıtmadığı için programa devam etmiyor.
Benim leydi 170'e de bu sorundan ve elektrik kaçağı yüzünden veda etmek durumunda kaldık.
(elektrik kaçağı olmasaydı tamir etmeye çalışırdım ama elektrik kaçağı olduğu için gözüm yemedi yapmaya açıkçası)

Rezistans fazla pahalı değilse değiştirmeyi deneriz.
Hiç tamir edilmedi bu makine alındığı günden beri. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri