Arçelik E25 Hatası

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,847
Haberleşme hatası olarak geçiyor. Tekrarlarsa Video kaydı alarak servisle iletişime geçin.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
130
47
Haberleşme hatası olarak geçiyor. Tekrarlarsa Video kaydı alarak servisle iletişime geçin.
Hocam ekranda err yazdı. Sıkmaya geçmedi. Sonradan Manuel olarak geçirmek istedim onda da çıkmadı. Kapak kilit işareti yanıp söndü. Sonrasında makinanın fişini tak çıkar yapınca sıkmaya alabildim. Servis menüsüne girdiğimde e25 hatasını gördüm. Ama yıkama esnasında aşırı köpüklü idi muhtemelen köpük sönümleme devreye girdiği için sıkma yapmadı diye düşündüm. Tekrarlarsa makina üzerinde servis tuşu var muhtemelen arıza kodunu da gönderiyordur karşı tarafa ona basacağım. Fakat ben teknik eleman olduğum için servislere de pek güvenmediğin den kendi işimi mümkün mertebe kendim halletmeye seviyorum. Sizce sakıncası yoksa bana hata kodu açıklamarını baktığınız dökümanın ekran resmini atarmısınız. Yine grundig airtouch model olan kurutma makina var. Onunda servis menüsünde 3-4 hata kodları var. E03, E33, E39, E43 bunlar çamaşıt makinadında ki gibi reset len mıyor. Bunlar ne arızası bir döküman vrmı elinizde. Teşekkürler alakanız için

Çamalır Makinesi grundig GPWM104855
kurutma Makinesi Grundig 9854

Yabancı sitelerde service handbook ları var ama bu iki model yeni olduğu için en azından arçelik olarak 1-2 senelik makinalar. Servis kitapçığı yok. Ama olan kitapçılardaki açıklamalar olağanüstü her türlü ayrıntıyı görsel grafiksel açıklamışlar. Programlatın nasıl çalıştığını süre bilgisi. Yük algılamanın nasıl yapıldığı köpü miktarını nasıl ölçtüm. Ntclerin sıcaklıklardaki değerleri. Motor devirleri ayrıntılı anlatmış. Ama bizim yetkili servşsler. Yük kalibrasyonu yapmaktan aciz. Kitapçığında daha ilk sayfasınd yazıyor kalibrasyon yapın diye

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,847
Hocam ekranda err yazdı. Sıkmaya geçmedi. Sonradan Manuel olarak geçirmek istedim onda da çıkmadı. Kapak kilit işareti yanıp söndü. Sonrasında makinanın fişini tak çıkar yapınca sıkmaya alabildim. Servis menüsüne girdiğimde e25 hatasını gördüm. Ama yıkama esnasında aşırı köpüklü idi muhtemelen köpük sönümleme devreye girdiği için sıkma yapmadı diye düşündüm. Tekrarlarsa makina üzerinde servis tuşu var muhtemelen arıza kodunu da gönderiyordur karşı tarafa ona basacağım. Fakat ben teknik eleman olduğum için servislere de pek güvenmediğin den kendi işimi mümkün mertebe kendim halletmeye seviyorum. Sizce sakıncası yoksa bana hata kodu açıklamarını baktığınız dökümanın ekran resmini atarmısınız. Yine grundig airtouch model olan kurutma makina var. Onunda servis menüsünde 3-4 hata kodları var. E03, E33, E39, E43 bunlar çamaşıt makinadında ki gibi reset len mıyor. Bunlar ne arızası bir döküman vrmı elinizde. Teşekkürler alakanız için

Çamalır Makinesi grundig GPWM104855
kurutma Makinesi Grundig 9854
arıza kodlarının detaylı servis dökümüne sahip değilim fakat arıza kodunu Arçelik çamaşır makinası E25 olarak ararsanız. aşağıdaki açıklamayı bulabilirsiniz.

E25 : kontrol paneli ile anakart arasında haberleşme kablosu arızalı.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
130
47
arıza kodlarının detaylı servis dökümüne sahip değilim fakat arıza kodunu Arçelik çamaşır makinası E25 olarak ararsanız. aşağıdaki açıklamayı bulabilirsiniz.

E25 : kontrol paneli ile anakart arasında haberleşme kablosu arızalı

Başka yerlerde burda yazan arızalar başka türlü yazıyor. Çokda ciddiye almadım açıkcası gördüğümde. Yabancı sitelerde beko olarak çok daha fazla bilgi var ama e25 hiç denk gelmedim. Buraya belki servis çalışanı vardır dıye yazdım. Teşekkürler

Geri
Üst Alt