Arçelik çamaşır Makinesi

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Merhabalar. Bu konuya ilişkin sonucu yazarım demiştim. Gidip yedek parçacıdan 30 liraya kömür aldım. Yerine monte edip kayışı takmadan sıkma programında önce motoru test ettim. Motorun dönmesi normaldi. Kayışını da takıp yıkama yaptırdım. Herşey olması gerektiği gibi oldu.
Ayrıca bu makine az su ile yıkıyordu. Prosestattan su ayarını da yükselttim. Eskiden pamuklu programında su seviyesi camda görünmüyordu. Kuru yıkıyordu. Şimdi gayet iyi oldu.
Umarım konu sahibi de halleder sorununu.
Tekrar merhaba. Motor kömürü yenileme işlemi yaptığım çamaşır makinem 10 gündür sorunsuz çalışıyordu. Bugün tekrar arızalandı. Programı hiç başlatmıyordu. Başla tuşuna bastığımda hiç hareket yoktu. Kapak kilidini dahi devreye sokmuyordu.
İlk tahminim kapak kilidi arızası idi. İnternetten de yaptığım araştırmaya göre arızanın kapak emniyet kilidinden kaynaklandığını işaret ediyordu. Hemen söktüm. İçini açıp baktım yanık kokusu gibi koku vardı kilidin içinde. Yedek parçacıdan yeni kilit alıp montajını yaptım. Makine sorunsuz çalışıyor şuan. Bu kez de yeni makine almaktan kurtardık. Bakalım sonraki arızası ne olacak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri