Arçelik buzdolabı elektrik kesintisi sonrası soğutmuyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Hocam zaten ürünlerimin çoğunu atmak zorunda kaldım dolap yüklü değil aslında. Parça değişeli yaklaşık 17-18 saat oldu ki parça değişmeden önce ki gün soğutmaya başlamış yine 8 derece civarında kalıyordu. Yani 2 2.5 gündür 7-8 derece yapıyor.
7-8 derece ısıda özellikle protein içerikli gıdalar bozulur.

Y Çevrimdışı

yasinc 

Aktif Üye
27 Mar 2019
66
29
Tekrar servis kaydı açtım hocam, dün parça değişimine gelen arkadaş zaten bu dolap soğutmuş biraz inverter karttan değildir bu sorun ama yinede değiştirelim kartta hafif yanık var dedi. Hafif yanık nasıl oluyor bilmiyorum saçma geldi ama sormadım :).

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Tekrar servis kaydı açtım hocam, dün parça değişimine gelen arkadaş zaten bu dolap soğutmuş biraz inverter karttan değildir bu sorun ama yinede değiştirelim kartta hafif yanık var dedi. Hafif yanık nasıl oluyor bilmiyorum saçma geldi ama sormadım :).
Eski kartı görmeden birşey söylemek doğru olmaz fakat kartta yanık varsa buzdolabı çalışır yada çalışmaz.

Y Çevrimdışı

yasinc 

Aktif Üye
27 Mar 2019
66
29
Bugün tekrar servis geldi, alt kısım 4 derece ayarlı ama 7-10 derece arasında kalıyor 7'nin altına hiç düşmedi, servis normal demiş gitmiş evden :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Bugün tekrar servis geldi, alt kısım 4 derece ayarlı ama 7-10 derece arasında kalıyor 7'nin altına hiç düşmedi, servis normal demiş gitmiş evden :)
Buzdolabının kompresör bölgesi temizliği en son ne zaman yapıldı.
kompresörün marka,modelini biliyormusunuz.

Y Çevrimdışı

yasinc 

Aktif Üye
27 Mar 2019
66
29
Markasını bilmiyorum kompresörün, temizlikten kastınız toz mu acaba 5 senede 2-3 kere temizlenmiştir. En son servis geldiğinde tozlarını çektirdik. Kompresör iç kısım veya farklı bir temizlik varsa hiç bir fikrim yok.

Geri
Üst Alt