arçelik buzdolabı çok soğutuyor

U Çevrimdışı

ugrgl06 

Yeni Üye
18 Haz 2022
17
43
11 aylık termostatlı arçelik buzdolabı en düşük derecede bile çok soğutuyor. yetkili servisi çağırdım kartını değiştirdi gitti sorun halen çözülmedi. Tekrar aradım testo cihazı bıraktılar 24 saat sonra gelip aldılar. Birkaç defa test cihazına baktığımda 6.7- 6.9 derece arasında ölçüm yaptı servis elemanıda normal değer olduğunu söyledi. En soğuk dereceye aldım 3 saat sonra kontrol ettiğimde sanki aynı derece arada çok fark yokmuş gibi geldi bana yanılıyor da olabilirim.
Ama daha önceleri bu kadar soğuk olmazdı dolabın içi bi gariplik var. Anlayan birisi yardımcı olabilir mi? Servis bi sorun yok derse nasıl bi yol izlemeliyim?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Soğutucu bölümleri ayarlanan dereceye bağlı olarak 2-6 derece arasında soğutma yapar.
Derece değişkliği yaptığınızda birkaç saat değil de daha fazla zaman tanıyın çünkü dolabınız yüklü ve ısı değişimin olması zaman alır.

U Çevrimdışı

ugrgl06 

Yeni Üye
18 Haz 2022
17
43
Soğutucu bölümleri ayarlanan dereceye bağlı olarak 2-6 derece arasında soğutma yapar.
Derece değişkliği yaptığınızda birkaç saat değil de daha fazla zaman tanıyın çünkü dolabınız yüklü ve ısı değişimin olması zaman alır.
o zaman normal soğukluk dolapta bi sorun yok testo cihazıda 7 dereceye yakın ölçüm yaptı.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
o zaman normal soğukluk dolapta bi sorun yok testo cihazıda 7 dereceye yakın ölçüm yaptı.
Ortalama değer +4 derecedir. Sota Sota Başkan' ın da söylediği gibi 2-6 derece arasında değişir. Dış ortam sıcaklığı ile arasında bugünlerde ani şekilde fazla fark oluşmaya başladıysa ve çok sık kapak kapatıp açmıyorsanız his olarak size öyle geliyordur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Millet Soğutmuyor diye şikayet eder genelde
Buda farklı bir şikayet koyduğun kıvırcık buz tutmuyorsa sebzeler donmuyorsa sorun yok
Buz tutuyor donuyorsa sıkıntı var.

U Çevrimdışı

ugrgl06 

Yeni Üye
18 Haz 2022
17
43
en düşük ayarda +7 derece oluyorsa cihazınız da sorun yok.
Evet söylediğiniz gibi sorun olmadığını söyledi servis hatta testo sonucunu da bana gönderdi. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

WhatsApp-Image-2023-06-09-at-15.06.05e3ec69844472c419.jpg

Geri
Üst Alt