Arçelik Buz dolabının soğutmama sorunu

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
240
39
Merhaba ,

Üründen aslında memnunduk. Haziran ayından beridir, soğutmama sorunu nedeni ile servis kaç defa geldi, Lastikler değişti, sensör değiştir sorun devam etti son geldiklerinde ise, bir den çok malzeme değişti ve halen aynı , dün servis gelip ürünü alip götürdü. Merkeze götürecez oradan kontroller yapilacak denildi. Mağduriyetimiz ise ayrı bir konu. Değişim talebinde bulunduk, Talebi ileteceğiz dediler.

Not : Motor değişikliği bile yapıldı.
2 gün önce değişen listeyi paylaşıyorum.

ARC.jpg

Nasıl bir yol izleyebiliriz.

2495CNMY modeli
Ek Garanti.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Liste kalabalık lakin çoğu zaten kompresöre ve değişikliğe ait ekipmanlar.

Mesela Buhar kabının arızaya ne gibi etkisi olmuş da değiştirmişler diye sorarım normalde :)

Buzdolabınıza TESTO cihazı yerleştirdiler mi? (2 adet, soğutucu ve dondurucu bölümlere)
Ayrıca Buzdolabınıza Voltcraft bağladılar mı?

Bu bahsettiğim donanımlar dolabınıza bağlanır yerleştirilir ve 2 gün boyunca o şekilde çalışır dolap.

2 gün sonra veriler alınır ve analiz edilir. Teşhis öyle koyulur.

Sizde teşhisi neye göre belirlediler mesela?

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
240
39
Değişim için israrci oldum çözüm merkezine, tamam dediler ileteceğiz. Ve vermiş olduğum liste son kez gelip değiştirdikleri parçalar. 2 gün önce. Ondan önce lastikler ve sensör değişti. Bir çok kez yol denediler, ama nafile işte en son dün gelip götürdüler.
Çözüm merkezine Onarım istemediğimizi defalarca dile getirdim. İleteceğiz dediler. Başka da bir şey yok şuanlık ?
Durduk bizde, ne yapabiliriz.

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
240
39
Şuana kadar bir geri dönüş olmadı bakalım hafta içi geri dönüş yapacaklar mı ? Değişim ile ilgili

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi temel ürünlerin bozulması hatta yeni alınan cihazla uğraşmak gerçekten çok can sıkıcı.Geçmi olsun.Umarım tekrarı yaşanmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt