Arçelik bulaşık makinesi arıza

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Arçelik bulaşık makinesinde kart arızası var sanırım kart besleme ucuna 220 voltaj geliyor fakat kartta her hangi bir tepkime yok lnk364pn entegre sinde ufak karartı var resimde gözüküyor acaba bunda mıdır kartın bir pdf nide bulamadım şimdi servis çagırmak ta istemiyorum şu durumda

IMG_20200322_141522.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arıza nedir? makine ne yapıyor veya ne yapmıyor?
Ekranda uyarı kodu veya ledlerde bir uyarı yanıp sönmesi var mı? var ise sayım adedi nedir?

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Evet abi voltaj var diyotlardan çıkışta var
Da şemasını bulamadım bu kartın ben

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
A Adem Helvacı abi Arçelik bulaşık makinesinin elektrik parçalarının oldugu projesini bulabilirmiyiz

Entegreyi değiştirdim Kartın ışıkları geldi fakat start almıyor içindeki sistemi bilmediğim için başka bir komut veren parcasımı arızalı bulmam lazım örneğin tablet koyduğumuz yerde swiçt benzeri birşey var açaba açık kapalı komutumu veriyor yoksa tableti al kapat komutumu beyaz eşya ile ilgili hiç bir bilgim olmadıgı için yapamadım daha

Elk.projesini bulabilsem yapıcamda bulabilecegim bir kaynak belki biliyorsunuzdur

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
A Adem Helvacı , ya üstad arçelik çamasır makinası var senden bir görüş almak istıyorum sorun şu; 12 yıllık makina 4-5 ay önce motor kömürleri değisti 250tl ye ılk günden beri makina dan (uzun program da) yıkama sırasında sürekli koku gelıyor du önemsemedik hani yeni yapıldı dıye , bu gun makina belli yıkama yaptıktan sonra durdu ve koku var dı bıraz makinayı kapattım beklettım sonra actıgım da calısmaya başladı . ne yapmalıyım ? tekrar ustamı yoksa artık yeni bir makina mı ? cevabınızı beklıyorum . tesekkür ederim .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt