Arçelik,Bosch,Siemens Lg Beyaz Eşya Tavsiye.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bosch buzdolabı aldım.yerli türkiye üretimimiş bozulmadık yeri kalmadı sonunda dayanamadım hurdacıya verdim.(beko buzdolabı aldım.)enişte sıemens çamaşır makinası aldı 2-3 kere kazan rulmanlarını dağıttı oda dayanamayıp hurdacıya verdi.(Arçelik çamaşır makinası aldı).demek istediğim bocsh-sıemens eskisi kadar kaliteli değil sadecene isimleri kalmış.
burda anahtar kelime "yerli" sanirim , türkiyedeki ürünleri bilmiyorum ben olayin anavatanindan bildiriyorum burda genelde tercihler bu yönde yapilir tr ye maddi cikarlar yada alim gücü sebebiyle daha ucuz olmasi icin düsük kaliteli ürünler satiliyordur ozaman etki eder bende siemens buzdolabi var cok sade birsey eve tasindigimizda aldik calistirdik daha hic sorun cikarmadi arada bir temizlik icin yerinden oynatmasak ilk günden beri oldugu yerde duruyor olurdu :bilmiyom
ucuz olarak ankastre mutfaklarda alt firma üretimi ürünlerde kullaniliyor mesela elektrikli olcak ( almanyada gazli ocak tercih edilmiyor) neff marka Bosch ve Siemens in ortak olusturdugu elektrikli ev esyalari sirketinin ürünü

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Ben sadece bu yerli firmaların biz yerliyiz,bizde müşteri memnuniyeti daha iyi havası yaratıp,sonrada sorun çıkınca elli takla atmalarına gıcık oluyorum.Yerli markaların Hepsi kandırmaca.Ben Vestelde sorun yaşadıktan sonra,Bosch Wat 2448 yani gri olan modelini aldım.2300 Tlye.Şu anlık bir sorun yok,sessiz sedasız çalışıyor.Bu özelliklerde,yerli olduğunu ima eden,yerli ve gururdan uzak markaların,fiyatlarıda daha fazla.Karar sizin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sayı Umut Barış.Vestelin Yerli ve Gururdan uzak bir firma olmasından dolayı baya uzun bir süreç yaşadık,bu yüzden konu baya uzun.O sebepten dolayı sayfanın Linkini paylaştım.
benim bosch ve arçelik servislerinde yaşadıklarımı anlatsam mağazaların önünden bile geçmezsiniz bu markaların kötü olduğu anlamına gelmiyor tabiki beyaz eşya ve elektronik biraz şans işi. şikayet olmayan, kusursuz ürün satan marka henüz bulamadım. marka olarak beni diğerlerinden bir tık önde gördüğüm vestel var. bir tv değişimi için bile fabrikan belki 10 defa arandım memnun musunuz şikayetiniz varmı diye.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
benim bosch ve arçelik servislerinde yaşadıklarımı anlatsam mağazaların önünden bile geçmezsiniz bu markaların kötü olduğu anlamına gelmiyor tabiki beyaz eşya ve elektronik biraz şans işi. şikayet olmayan, kusursuz ürün satan marka henüz bulamadım. marka olarak beni diğerlerinden bir tık önde gördüğüm vestel var. bir tv değişimi için bile fabrikan belki 10 defa arandım memnun musunuz şikayetiniz varmı diye.

Vestel ürünlerine bosch fiyatı çekiyorsa en az onlar kadar sorunsuz olmalı vestelin cihazları ile ilgili bir çok sarsıntı ve ses şikayeti var bundan haberin varsa mühendis ekibini haberdar ederek bu sorun için çözüm üretirsin bu sorunu çözemiyorsan da fiyatlarını düşük tutmak zorundasın tek iyi tarafı servis ancak onlarda pek çözüm bulamıyorlar sıfır makine getirseler o da aynı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kötü bir bosch buzdolabı kötü bir sıemens çamaşır makinası yüzünden bu markalar benim listemden düştüler.yıllarca kalitesini her yerde övdüğüm bosch türkiyede üretime başlayınca kaliteden ödün verdi.bana öyle bir buzdolabı denk geldiki garantisi biter bitmez çıkarmadık arıza bırakmadı beni canımdan bezdirdi.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
45 gündür Arçelik 570505 EB buzdolabı kullanıyoruz. Kullanım alışkanlıklarımız değişmemesine rağmen bu ay fatura 40 lira düşük geldi. 192 kW tüketimimiz olmuş. Dolap oldukça az tüketiyor ve sesi de çok düşük. Almak isteyenlere inceleyebilir. Bosch Wat24480 çamaşır makinemiz var, valide hanım memnun değil, sürekli su kesik uyarısı veriyor, servis görmesi lazım.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
45 gündür Arçelik 570505 EB buzdolabı kullanıyoruz. Kullanım alışkanlıklarımız değişmemesine rağmen bu ay fatura 40 lira düşük geldi. 192 kW tüketimimiz olmuş. Dolap oldukça az tüketiyor ve sesi de çok düşük. Almak isteyenlere inceleyebilir. Bosch Wat24480 çamaşır makinemiz var, valide hanım memnun değil, sürekli su kesik uyarısı veriyor, servis görmesi lazım.

Su basıncı sürekli düşüyorsa su kesik uyarısı verir hortumun katlanmadığından ve hortum filtrelerinin tıkalı olmadığından emin olun.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Su basıncı sürekli düşüyorsa su kesik uyarısı verir hortumun katlanmadığından ve hortum filtrelerinin tıkalı olmadığından emin olun.
Belediyeye söyledim gelip ölçtüler basınç 4 bar çıktı, normal basınç buymuş hatta şebeke suyunun basıncını merkezden kıstık dediler. Eskiden basınç çok fazlaydı o zamanlarda da uyarı veriyordu. Hortum ve filtrelerde sorun yok, müsait bir zamanımda makine girişinin içine bakacağım. Yine olmazsa servis çağıracağım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Vestel ürünlerine bosch fiyatı çekiyorsa en az onlar kadar sorunsuz olmalı vestelin cihazları ile ilgili bir çok sarsıntı ve ses şikayeti var bundan haberin varsa mühendis ekibini haberdar ederek bu sorun için çözüm üretirsin bu sorunu çözemiyorsan da fiyatlarını düşük tutmak zorundasın tek iyi tarafı servis ancak onlarda pek çözüm bulamıyorlar sıfır makine getirseler o da aynı.

aynen sarsıntı titreşim sorunundan zorla 3. yılında vestel 9614txt çamaşır makinem değişti yerine gelen 4100 küsür liralık kcm 9914 te aynı durumda.Tabi ben birtek vestelin yıkayıcı grubundan özellikle çamaşır makinesinden.Yoksa direk ürünleri özellikle buzdolabı ankatre tv başarılı.

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
41
Beyaz eşya işi artık tamamen şans işi oldu. Alacağınız ürünlerde garanti uzatım şansı varsa bence uzatın (inşallah sorun çıkmaz ama) faydasını elbet göreceksinizdir. Ben zamanında siemens grubunda yaptırmıştım, faydasını gördüm.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Beyaz eşya işi artık tamamen şans işi oldu. Alacağınız ürünlerde garanti uzatım şansı varsa bence uzatın (inşallah sorun çıkmaz ama) faydasını elbet göreceksinizdir. Ben zamanında siemens grubunda yaptırmıştım, faydasını gördüm.

ben uzattım artık aralık ayından itibaren uzatmaları oynuyoruz.Zaten + 4 yıl onarımı kapsıyor bu makine da kullanılmaz durumda hoplayama zıplamaya başlarsa yandık.9615txt nin kapak , pompa , amortisörler ve gergi takımı , kayış , ayak takımı değişmişti en son yine gezinmeyw başlayınca üst tablası çatlamış tı onarım istememiştik onca video kayıt varken bu seferde motorunu değişti relim deyince tınlayıp çıldırmış heryere şikayet etmiştim de değiştirmişler di.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben de senelerce beyaz eşyada Arçelik/Beko ürünleri kullandım,şimdi 5 senedir Bosch ürünleri kullanıyorum memnunum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben de senelerce beyaz eşyada Arçelik/Beko ürünleri kullandım,şimdi 5 senedir Bosch ürünleri kullanıyorum memnunum.

hocam gün geçtikçe fonksiyonlar artıyor ancak işlevsellik kalite düşüyor marka gözetmeksinizin bu modeli belirledi üreticiler.Şahsi fikrim artık ucuz ancak uzun garantili market ürünleri almak.Sırf özelliği var lcd ekranı var diye hepsini akıllı aldık.Bazen kafalarına göre çalışıyorlar akıllıyız diye?? misal kcm9914 vestel makinemiz şimdi de arada başlat tuşuna basınca direk bitti yazıyor yıkamıyacağım diyor kısaca fişini sökünce düzeliyor.

nfky 510 buzdolabımız kurbanda içine et koyunca 3 gün aralıksız çalıştı bozuldu sandık sağolunsun A Ado hocam bilgilendirme videosu bile çekmişti.Yani buzdolabımız arkadaş sen içime et koydun dondurmadan durmam dedi bize.

saatli ankstre fırınımız elektrikler gidince saati sıfırlanıyor saatimi ayarlamadan çalışmam arkadaşım diyor.

bulaşık makinamız 10 programlı oto program var ancak bulaşıkları piste çıkartabilirim diyor.

philips perfect ütümüz var ayar düğmesi yok.sıcaklığı kendi ayarlıyormuş ancak gömleklerim kırışık olunca fırçayı hanım yiyor.ütü değil??

47pf9090 smart tv yi hiç anlatmayayım.

artık akıllı ürün falan almam yani.?

G Çevrimdışı

gözlükcüamca

Yeni Üye
18 May 2020
1
46
Bosch marka olarak aşağıdaki modelleri tavsiye edebilirim:

Buzdolabı (559 lt, nofrost, vitafresh)
Bulaşık Makinesi (5 programlı)
Bulaşık Makinesi (3 programlı)
Çamaşır Makinesi (9kg, 1200 devir, leke çıkarma fonksiyonlu)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt