Arçelik - Beko B55 B 975 A android tv

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Başlıkta belirttiğim TV bugün kuruldu , yaklaşık 10 saat tv yi kurcalardım, TV yi hala kullanmakta olduğum Samsung 55 ru 7100 ve yeni elden çıkardığım Vestel 55 ud 9400 e göre değerlendireceğim ,

Beko 975 de, Vestel ud9400 kadar olmasa da hareketli sahnelerde takılmalar yaşanıyor , ru7100 yağ gibi akıyor ,

Beko 975 de yine Vestel 9400 deki kadar olmasa da görüntüde aynı cep telefonu kameraları gibi kumlanma oluyor , ru 7100 daha pürüzsüz ,

Beko 975 de az bir ışık sızması var , Vestel 9400 de her bölgeden ışık sızması vardı, ru 7100 de ışık sızması yok,

Vestel 9400 un sımartı hiç iyi değildi ve yavaştı , beko 975 in android olması güzel fazla içerik var, ru 7100 tizen daha hızlı

Beko 975 in wifi çekim gücü çok iyi, vestel 9400 ün 30 mbit verdiği yerde Beko 975 100 mbit veriyor , ip TV takılmadan izleyebildim,

IMG_20210506_181703.jpg

Ses konusunda en iyisi Beko 975, elac ile işbirliği yapılmış , en kötüsü de dahili subwoofer olamasına ragmen Vestel 9400,

Bu TV lerin 3 ü de va panel , 10 bit wcg hdr hepsi var,

Beko 1.5 gb ram 8 GB rom (kullanilabilir 3 GB ın üstünde alan var)

Beko 975 direct LED, ru 7100 ve Vestel 9400 edgeled ,

Hepsi kasa yapısı olarak çok güzel ,

Beko 975 de hareketli sahnelerde takılma olmasa ve kumlanma olmasa çok güzel bir TV olabilirmiş vestelden sonra gözüme güzel geldi ama bu kusurlar varken ben aynı paraya samsungu tercih ederim , beko 975 i iade edicem, çok kıl tüğe takilmayanlar ses sistemi ve 3 yıl garantisi için tercih edebilir, kasa yapisida çok şık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Samsung'un baskın gelmesinin başlıca nedeni, ivmelendirme katsayısının yüksek olması.
Gerisi de Samsung mühendisliği.
Vestel veya Arçelik mühendisliğe o kadar kaynak ayırmıyor & ayıramıyor, elinde de öyle bir know-how yok muhtemelen.
Teknolojiyi tasarlamayı, üretmeyi bilen adam o rakamı 1 tık daha iyi yapar farkı da ortaya koyar.

Aynı şey Sony'nin Samsung'dan VA panel alıp kendi işlemcisi, yazılımı ve algoritmaları ile Samsung'dan daha iyi iş yapması gibi.
Paneli yapmadı ama onu sürecek altyapıyı ezelden beri yapıyor.
Japonlar pazarlama konusunda dünyaya tonla şey öğretse de, markaları nedense bir çok işten elini eteğini çekti.

Yoksa RU7100'de 8 Bit + FRC bir panel, Rec 2020 gibi güncel renk gamutlarını destekliyor (bir şekilde), bunu da donanım ve yazılım altyapısı ile destekleyince sonuç bir tık daha iyi oluyor.

Günün sonunda bu ürünler bozulduğunda hepsi aşağı yukarı aynı faturayı çıkaracak o bir gerçek.

İyi TV maalesef ucuza yok, pahalı olanlar da ömürlük değil.
Üreticilerin hepsi kullan at kafasında artık.

O Çevrimdışı

osimo

Yeni Üye
23 Kas 2020
6
51
bekonun 65 '' olanını düşünüyorum fiyat şuan uygun hareketli görüntüler çok mu kotu şayet begenmezsem kolay bir şekilde iade oluyormu siz iade ettinizmi zorluk cikartirlarmi

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
bekonun 65 '' olanını düşünüyorum fiyat şuan uygun hareketli görüntüler çok mu kotu şayet begenmezsem kolay bir şekilde iade oluyormu siz iade ettinizmi zorluk cikartirlarmi
Hareketli sahneleri beğenmedim , belki siz begenirsiniz, bence pazartesiyi bekleyin bayide izleyip alın, aynı fiyat bandindaki diger markalarıda izleyin öyle karar verin , kumanda da sesli komut yok, 1,5 gb ram 8 GB rom var, kullanılabilir 3 GB gibi kalıyor , beğenmezseniz iade edebilirsiniz ama o da biraz zaman alıyor, iadeyi 15 - 20 günde yapıyorlar , ben TV yi iade etim bana para hala iade olmadı , bekleyeceğim biraz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt