Arçelik, Amerikalı rakibi Whirlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın alıyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Patent, know-how alıyor mu o önemli.
Yoksa mevcut mantıkla daha fazla makine üretmişler bir önemi yok.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Sonuç yılların hooveri gibi kalitesiz olmaz inşallah. Arçelik olunca insan azda olsa iyi olur diyor.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
dış kaynağa bağlantı metine eklenince renk vs değişse iyi olur gibi. Haber nerde nerde diye bakıyodum meğer yazıya bağlantı eklenmiş :))

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bilinen kalitesi ile Whirlpool iyi markadır aslında lakin benim bildiğim kadarıyla 20 senedir Türkiye pazarında dikiş tutturamadı bu adamlar.

VESTEL tarafında denediler, sonuç tüketici adına hüsran oldu
HOTPOİNT tarafında denediler, sonuç yine tüketici adına hüsran oldu

Nedense her seferinde de arda kalan dertleri çekmek zorunda kalan tüketicilerin ta kendisi oldu.

ARÇELİK markasına ve marka değerine çok güvenirim, söz konusu beyaz eşya olunca o bu işi bu sefer aklar diye düşünüyorum. Umarım haklı çıkarım.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Whirpoll marka led tv alınır mı? Konularını yakında görecekmiyiz acaba. Beyaz eşya olarak üretimi yapacaklardır ama tv de yeni bir marka olunca gelsin uygun fiyata tv ler.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Arçelik sadece tesisi almış durumda. Marka, patent vb yok işin içinde. Kendileri de ilave kapasite olacak diye özetliyorlar zaten. Bir de yeni veya mevcut bir rakibe durduk yere gidip iş çıkarmasın stratejisi de vardır illa ki.

Avrupa’ya üç sene üretim olayı da işin havucu. Arçelik’e entegre olana kadar atıl kalmaması güzel.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt