Arçelik 32" led bar tavsiyesi

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Merhaba
Arçelik A32 LB 5533 modeli led bar arızası yaptı. Ya parça alıp kendim takacağım ya da daha iyi olacaksa yetkili serviste yaptıracağım.
Farklı firmaların sitelerinden fiyatları araştırdım şu şekilde:
  • Weko 60-80tl civarı
  • Eatech led 60tl
  • FMR 90tl
  • Yuxin 160tl
  • Yetkili servis 200-250tl işçilik dahil (kesin fiyat alamadım belki biraz daha düşebilirmiş. yedek parça fiyatı olarak da öğrenemedim. yarın bir daha soracağım)
Bu farklı markaların (servisteki dahil) hangileri daha kaliteli daha uzun ömürlü ve de aradaki fiyat farkını vermeye değer mi ustalarımızdan bunun için deneyimlere dayalı öneri ve yorumlarını öğrenmek istiyorum.
Marka reklamı olmasın diye açıktan yazmak istemezseniz özel mesaj olarak yorumlarınızı gönderebilirseniz çok sevinirim.

Bir de not olarak ekleyeyim sanırım tv'nin kasası Adem beyin videosundaki plastik kasa şeklinde. Yani bir yandan da insan düşünmüyor değil buna en iyi aluminyumlu ledi taksak ne yazar o kasanın içinde yine fırında tavuğa dönecek ?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Böyle bir tv benim olsa ben arka kapağa pc kasa fanı çapında 4 delik açar, 4 adet 12 volt fan takar ama 8 volt ile beslerdim :) (Ses yapmaz o zaman)

(7808 ile)

Adem hocam harika bir fikir gerçekten. Böyle orijinal modifiyelere bayılıyorum hatta bir videosunu çekseniz bence epey popüler olur :clap

Durum özelinde konuşacak olursam tv kendimin değil bizim büyüklerin televizyonu. Zaten ben de sök tak işlerini halletsem de kesme biçme planlama içeren işleri beceremiyorum ama izlemesi çok keyif veriyor. İnsanların optimal olmayan bir ürünü bir aracı alıp onu kendi düşündüğü tasarladığı bir yolla geliştirmesi orjinalinden daha iyi bir hale getirmesi inanılmaz bir duygu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Adem hocam harika bir fikir gerçekten. Böyle orijinal modifiyelere bayılıyorum hatta bir videosunu çekseniz bence epey popüler olur :clap

Durum özelinde konuşacak olursam tv kendimin değil bizim büyüklerin televizyonu. Zaten ben de sök tak işlerini halletsem de kesme biçme planlama içeren işleri beceremiyorum ama izlemesi çok keyif veriyor. İnsanların optimal olmayan bir ürünü bir aracı alıp onu kendi düşündüğü tasarladığı bir yolla geliştirmesi orjinalinden daha iyi bir hale getirmesi inanılmaz bir duygu
Sadece ısıtılmış bir tornavida veya havya ile delikler açsanız o bile fayda edebilir belki.
Tabi hava girişi ve akışı artacağından dolayı içerideki tozlanma da artabilir. :hihi

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Sadece ısıtılmış bir tornavida veya havya ile delikler açsanız o bile fayda edebilir belki.
Tabi hava girişi ve akışı artacağından dolayı içerideki tozlanma da artabilir. :hihi
Evet tozlanmayı unuttuk önemli bir mesele ?

Tornavida ile delikler çok büyük olur tozlanma yapabilir ama dikey olarak ızgara şeklinde havalandırma olsa içine toz girmez aslında. Tabi vatandaş nasıl yapabilir bilmiyorum.

Bir de tabi yan etki olarak televizyon ambilight'lı olmuş olacak :clap

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fanlar tahliye amaçlı dışa doğru çalışacağı için ileri düzeyde olumsuz etkisi olur mu bilemedim.
Neticede çıkan havanın bir de girişi olacak elbette o da tartışılır. :ok

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Ürünü servise verdim (dedim ki nasıl olsa bir daha arıza yapacak benden değil servisten bilsinler ? ).
Dün yapıp getirmişler bugün de ben uğradım ilk iş olarak arka ışık ayarını en düşüğe ayarladım :affet

Toplam 250 TL tutmuş . Fişi inceledim yedek parça kendi servis sistemlerinin adı olan ARTEMİS olarak geçiyor o yüzden yan sanayi parçalarla karşılaştırma yapamıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt