Arçelik 12465Hp ch 21 arızası

burakgulsan Çevrimdışı

burakgulsan

Yeni Üye
2 Eyl 2020
16
31
Merhabalar Şubat 2024 te Arçelik 12465hp model klima taktırdım sıcaklarda rahat edebilmek adına evim merkezi sistem ısıtma olduğu için sadece soğutma amaçlı kullanacaktım. Fakat dün çalıştırmak istediğimde klima ch 21 kodlu arızayı veriyor dış ünite devreye girmiyor. Servis randevusu oluşturdum akşam servis gelecek nasıl bir yol izlemeliyim acaba ? Sıfır toplamda 5 saat bile çalışmamış klimayı tamda lazımken kullanamıyorum. Değişim mi talep etmeliyim tamir mi ? Teşşekürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,369
geçmiş olsun klimayı devreye aldığınızda iç-dış ünite fanları devreye giriyor mu.?
Fatura tarihi 4 ay geçmiş bu neden onarıma gideceklerdir. Arızayı büyük ihtimal kart değişimi yaparak çözecekler. bence değişim talebi yapmanıza gerek yok çünkü süreç daha uzayacak ve sizin maduriyetiniz artacaktır.

burakgulsan Çevrimdışı

burakgulsan

Yeni Üye
2 Eyl 2020
16
31
geçmiş olsun klimayı devreye aldığınızda iç-dış ünite fanları devreye giriyor mu.?
Fatura tarihi 4 ay geçmiş bu neden onarıma gideceklerdir. Arızayı büyük ihtimal kart değişimi yaparak çözecekler. bence değişim talebi yapmanıza gerek yok çünkü süreç daha uzayacak ve sizin maduriyetiniz artacaktır
Teşekkür ediyorum dış ünite girer gibi yapıp fan yarım tur dönüp duruyor. İç ünitede full ayarda az üflüyor. Fakat daha sonra kapat aç yapınca direkt arızaya geçiyor sigorta kapat aç yapınca bir süre arıza gidiyor sonra yine aynı. Az sonra gelecek servis bakalım ne diyecekler. Şikayet var a yazmıştım merkezdende aradılar son durumu sizlerlede paylaşacağım. Hiç kullanmadan tamda ihtiyacım olan zamanda sorun çıkması üzücü oldu açıkçası.

burakgulsan Çevrimdışı

burakgulsan

Yeni Üye
2 Eyl 2020
16
31
Güncelleme yapayım. Servis geldi inceledi etti kontrol kartı yanmış gibi bir şey söyledi parça siparişi etti en fazla 1 haftaya gelir parça dedi ve gitti. Sipariş formunda Kontrol kutusu grubu yazıyor. Benim anlamadığım doğru düzgün kullanılmamış hatta hiç kullanmadım desem yeridir ve kullanmadığımda sigortası kapalı konumda. Bulunduğum yerde elektrik bile doğru düzgün kesilmez etmez nasıl olurda bu sorun tamda klima lazımken olabiliyor ilginç doğrusu. Tekrardan gelişmelerden haberdar edeceğim :) Onca para ödedim sıcak çekmeyeyim diye kıştan taktırdım şimdi ter döküyorum :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,369
Güncelleme yapayım. Servis geldi inceledi etti kontrol kartı yanmış gibi bir şey söyledi parça siparişi etti en fazla 1 haftaya gelir parça dedi ve gitti. Sipariş formunda Kontrol kutusu grubu yazıyor. Benim anlamadığım doğru düzgün kullanılmamış hatta hiç kullanmadım desem yeridir ve kullanmadığımda sigortası kapalı konumda. Bulunduğum yerde elektrik bile doğru düzgün kesilmez etmez nasıl olurda bu sorun tamda klima lazımken olabiliyor ilginç doğrusu. Tekrardan gelişmelerden haberdar edeceğim :) Onca para ödedim sıcak çekmeyeyim diye kıştan taktırdım şimdi ter döküyorum :)
Sana zahmet dış ünitenin geniş acıdan çekilmiş fotoğrafını atar mısın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,560
64
Geçmiş olsun, şikayetvar'a yazmakla da iyi yapmışsın, umarım gönlünce olur klimanın durumu :ok

Resim-54.png

burakgulsan Çevrimdışı

burakgulsan

Yeni Üye
2 Eyl 2020
16
31
Hocam benim anlamadığım doğru düzgün kullanılmadı kullanılmadığı zamanlarda sigorta bile kapalıydı. Nasıl olabiliyor bu diğer evimde neredeyse 15 senelik Arçelik klima var tık demedi. Sıfır üründe olması tamda ihtiyaç duymuşken olması çok can sıkıcı :) servis ayın 12 sine randevu verdi umarım 1 hafta sonunda sorun çözülür. Teşekkür ederim cevabınız için

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,369
Hocam benim anlamadığım doğru düzgün kullanılmadı kullanılmadığı zamanlarda sigorta bile kapalıydı. Nasıl olabiliyor bu diğer evimde neredeyse 15 senelik Arçelik klima var tık demedi. Sıfır üründe olması tamda ihtiyaç duymuşken olması çok can sıkıcı :) servis ayın 12 sine randevu verdi umarım 1 hafta sonunda sorun çözülür. Teşekkür ederim cevabınız için
15 sene önceki ürün kalitesini şuan bulmanız mümkün evet fakat fiyat olarak canınızı yakar.
O yüzden fiyat/performans ürünleri tercih etmeye çalışıyoruz.

Üzerindeki kartta üretim kaynaklı hata olabilir yada enerji darbesi yemiş olabilir bunu kestirmek biraz güç.

burakgulsan Çevrimdışı

burakgulsan

Yeni Üye
2 Eyl 2020
16
31
Az önce sıcağa dayanamayıp klimayı tekrar bi çalıştırdım ilginç şekilde şuanda sorunsuz çalışıyor anlam veremedim kart arızalı olsada böyle bir durum olur mu acaba ?

Geri
Üst Alt