Aras Kargo Takip Sorgulama

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Bugun internetten siparis verdigim iki kargom ptt kargo tarafindan dagitim noktasina ulastigi gunden 6 gün sonra nihayet gelebildi. Getiren gorevli sahsen tanistigim ve cok sevip saydigim bir ağabeyim. Kendi ozel cep telefonuna sms atip rica etmeme ragmen bana torpil gecmedi. Kendisine dedim ki: Abi 150 yillik PTT kendi köklü tarihine ihanet ediyor ve ismine golge dusüruyor. Eleman yetersizse eleman alinsin. Insanlar magdur ediliyor ve şikayetciler. Cevabi kisa ve netti. Devlet kurumu olunca o isler ancak kararname ile oluyor.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Aras kargo'nun takip arayüzünde şimdiye kadar gelen paketler, aktarma merkezinden sonrasını göstermiyor. Şubeye geldi mi, dağıtıma çıktı mı hiç bir zaman göremedim. Bazen pat diye zil çalıyor, bazen 3-4 gün ses gelmeyince artık gelmiştir deyip şubeden kendim alıyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Kargo takiplerinde enteresandır en detaylı bilgileri giren Sürat Kargo , aracın plakasından tutun nerelere uğradığına kadar her bilgiyi gösteriyor. Ama gel gelelim çoğu yerde de sıkıntılı bir kargo.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
aras kargoyla gelen ürünüm 5 gündür ege transfer merkezinden serinkuyu şubesine gelemedi müşteri temsilcisi ile görüştüm hep aynı şeyi söylüyorlar gün içersinde gelecek fakat kargo takipten bakıyorum hiç hareket yok.serinkuyu şubesini telefonla arıyorum açmıyorlar.1800 tl verdiğim ürünün akıbeti belli değil.buraya yazmamın amacı bu kargo şirketi ile bu aralar bir şeyler getirtmeyin .sözde yoğunluktan dolayı iyicene çuvalllamış durumdalar.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Bu Aras kargo son zamanlarda iyice bozuldu.Yılbaşından önce kızım baba kargo gelecek kırılabilir malzeme,kargocunun yanında aç kontrol et öyle al dedi.Kargocu geldi,önce imza at öyle teslim ederim dedi,bende önce kontrol edeyim öyle imza atıp teslim alırım dedim.İmza atmadan vermem dedi,imzayı atıp,kargoyu teslim aldım,hanıma dedim bıçağı getir,kontrol amaçlı açıp bakacağım,kargocu bıçağı duyunca kaçtı gitti.Allahtan malzeme sağlam çıktı,yoksa işimiz vardı uğraş dur artık iade edeceğim diye.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bugün serinkuyu şubesini en az 15 kere aradım telefonu açmıyorlar.kargo takipten 1 haftadır kargo hareketi gözükmüyor.serinkuyu şubesi açsa telefonu hiç değilse kendim gidip alacağım.(ürünün geldiğini şubeye anladıktan sonra)ne yapcağımı şaşırdım.bu kargoların denetlenip cezalandırlmaları lazım.müşteri ile hiç ilgilenmiyorlar.uzun uğraşlar sonucu müşteri temsilcisi ile görüştün oda bir bok bilmiyor serinkuyu şubesine kargom geldimi diyorum sistemde gözükmüyor diyor.saedene transfer merkezinden serinkuyu şubesine gidiyor gözüküyormuş onu bende görğyorıum zatan kargo takipten.yani kalitesizlik hizmet veremem hepsi mevcut aras kargoda.ürünümü kurtarılsam bir daha tövbe yanından bile geçmem.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Kargo şubeye gelse bile geliş kaydını bilerek yapmıyorlar , kargoyu şubede kafalarına göre bekletiyorlar. Ne zaman dağıtıma çıkaracaklarsa o zaman kaydını yapıyorlar merkezden fırça yememek için. Gelir gelmez geliş kaydını yapsa , hadi bir gün bekletti ikinci gün sen bu kargoyu neden dağıtıma çıkarmıyorsun diyecekler de ondan. Şubeye ulaşsan her zaman ki bahane hazır , kargo yoğunluğu var yada eleman işi bıraktı tek kişi dağıtıyor felan. Eleman işi bıraktı muhabbeti de hikaye yani söyleyeyim , az eleman çalıştırıyorlar ondan böyle oluyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Kargo şubeye gelse bile geliş kaydını bilerek yapmıyorlar , kargoyu şubede kafalarına göre bekletiyorlar. Ne zaman dağıtıma çıkaracaklarsa o zaman kaydını yapıyorlar merkezden fırça yememek için. Gelir gelmez geliş kaydını yapsa , hadi bir gün bekletti ikinci gün sen bu kargoyu neden dağıtıma çıkarmıyorsun diyecekler de ondan. Şubeye ulaşsan her zaman ki bahane hazır , kargo yoğunluğu var yada eleman işi bıraktı tek kişi dağıtıyor felan. Eleman işi bıraktı muhabbeti de hikaye yani söyleyeyim , az eleman çalıştırıyorlar ondan böyle oluyor.
tavsiyenize uyarak bugün serinkuyu şubesine gittim bayan baktı gelmiş dedi aradı bulamadı daha sonrada gelmemiş olabilir yoğunluktan sistem düzgün çalışmıyor dedi.durum berbat ötesi binlerce kargo yığılmış daracık bir alanda 5-6 tane arabaya yükleme yapıyorlar bütün arablaraın güzergahları farklı fakat bütün kargolar içi içine geçmiş. gerçekten bu aralar aras kargo ile sakın ürün getirtmeyin.ne şubenin telefonları nede müşteri temsilcisinin telefonları açılıyor.yani durum berbat.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ürün 11 haziranda kargoya verildi bugün 18 haziran sonunda geldi. bu dandik hizmet karşılığı 60 tl aldılar(satıcı ile anlaşmalı geldiği için yoksa daha fazla alırlardı).aras kargonun hem atasanayi hemde serinkuyu şubesine gittim berbat ötesi kargolar yığılmış.kesinlikle bu aralar aras kargo ile çalışmayın naçizane tavsiyemdir.

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
İnternetten alışverişte Aras'la çalışan satıcılardan artık ürün almıyorum.
Aras Kargo'nun 444'lü numarası aylardır çalışmıyor.
Kargoyu bana en yakın şube yerine ısrarla 10 km ötedeki şubeye yönlendiriyor.
Bu 10 km ötedeki şube asla ama asla kargo dağıtımı yapmıyor.
Şube telefonlara bakmıyor.

Genel olarak ülkedeki kargo şirketleri rezil bir halde.
Bizim burdaki Dahada rezil iade kargo verdim aptal lara 8 gün şubede unutmuşlar Aradım bi güzel Sövdüm.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Html sayfa olarak forumda oluşturulsa harika olur

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Aras Kargo anlık canlı takip hizmeti getirmiş cidden şaşırdım ? eskiden beri hep düşünürdüm yahu neden canlı takip getirmezler diye, en sonunda aras kargo bu sistemi getirmiş ve sağlıklıda çalışıyor. Kargo aracının hareketlerini harita üzerinden izleyebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aras Kargo anlık canlı takip hizmeti getirmiş cidden şaşırdım ? eskiden beri hep düşünürdüm yahu neden canlı takip getirmezler diye, en sonunda aras kargo bu sistemi getirmiş ve sağlıklıda çalışıyor. Kargo aracının hareketlerini harita üzerinden izleyebiliyorsunuz.
pek sağlıklı değil 80 .sırada yazıyor kapı çaldı kargo gelmiş konum farklı yeri gösteriyor..

Anlık konum göstermiyor gecikmeli yükleniyor dağıtım şubesi bize 50 metre ters istikamete dağıtıyorlar.

Kendi bölgesine en son dağıtıyor neden ters istikamete önce dağıtıyorlar anlamadım.

Kargo şubesinin bulunduğu bölgeye öncelikli dağıtım yapılmalı bence...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri