Aramızda, optik gözlük camından anlayan var mı?

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Doktora çıktık, +2 numara hipermetrop astigmat reçeteyi yazdı veridi. Güneşe karşı çok hassas gözlerim ama, kolorrmatik istemiyorum, hangi marka cam önerirsiniz, daha doğrusu ne tür özeliklerde. Pc kullanılıyor, telefon vs de kullanım yoğun. 25 metre net göstersin yeter:polis:mutlu Günlük sürekli kullanılacak.

Önceki gözlüklerde crizal kullanıyordum ama, çok leke tutuyor, lekeyi de yayıyor, yada ben kuru sildiğim için öyledir :) Birde kaplaması çabuk gitti sanki, araba ışıkları dikine yayvanlaşıyordu ışık.

Esilor provencia önerdi gözlükçü, blue cam , fakat stok mu bunlar, yoksa çizik, darbe, leke, buğu, uv korumalı falan özellik ekleniyor mu? %30 inceltme.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Astigmattım Varken Isıga Karsı Bende Duyarlıydım, Bas Agrısı ve Donmesıde Cabası , 2006 Excımer Oldum Kurtuldum Cok Sukur

Imkanın Varsa Tedavı Yoluna Gıt

Gozluk Kullanımı Oldukca Zor Ben Hıc Alısamamıstım.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Astigmattım Varken Isıga Karsı Bende Duyarlıydım, Bas Agrısı ve Donmesıde Cabası , 2006 Excımer Oldum Kurtuldum Cok Sukur

Imkanın Varsa Tedavı Yoluna Gıt

Gozluk Kullanımı Oldukca Zor Ben Hıc Alısamamıstım.

Kullanıyorum zaten gözlüğü, sadece numaraları arttı. Alışma döneminde düşük numaralar yazmıştı, şimdi tam numaralar bunlar. Ameliyat bir araştırırım, ama doktorlara günümüzde güvenmiyorum, hemen biçip kesip, para derdine düşmüş, hepsi değil tabi yanlış anlaşılmasın. Bende de ara ara bir başım ağrıyor, gözlerimden resmen acı yaş geliyor. Allah tan sık değil bu. Geçmiş olsun:ok

Astigmattan mı kurtuldunuz, bende sağ gözde göz tembelliği var, koca yazıları bile okuyamıyorum. O göz için bir şey yapamayız dedi doktor, ameliyat falan da demedi, beyin sol göze alışmış dedi sadece, anlamadım. Sol göz hipermetrop +2 yazdı, sağ göz için ise, öylesine 1.75 yazdı+.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Evet Astigmatim yok artik
12 yil oldu cok sukur
Goz tembelligine benim bildigim cerrahi
Sonuc alacak bir tedavi yok
Asil tedavi sizde
Tembel olan gozunuzu acik birakip
Digeri gozunuzu kapatarak
Hergun o gozunuzle gormek icin antrenman yapmaniz birnebze olsun sorunlarinizi hafifletir. :ok

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
Şimdi 15 Sene önce Laser yaptırmış bir kişi olarak diyorumki Let's _be_ honest Let's _be_ honest hocam işin yakın ile ilgili ise, ne bilim saatci, elektronik tamiri gibi işin var ise Laser önermem. İleride çok büyük yakın sorunu çıkmaktadır. Seçim sana kalmış, benim yakın sorunum başladı mesela. Bir göz doktorunun röportajını seyretmiştim. Adam Gözlük kullanıyor, Doktora sordular Laser yapıyorsunuz ama siz hala Gözlük takıyorsunuz, sebebi nedir diye. Doktor benim yazdığım şekilde Doktorlara, yakın ile ilgili işlerde çalışanlara bunu önermiyoruz, yakın sorunu ortaya çıkmaktadır. Uzak için gözlük kullanıyorum ama yakın fevkalade iyi durum da demişti.
O nedenle ben şu anda Pişmanım, 15 senedir gözlerim 0 numara ve Astigmat kalmadı, ama yakın felaket duruma geldi. Yinede seçim sizin, iyi araştırın.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Şimdi 15 Sene önce Laser yaptırmış bir kişi olarak diyorumki Let's _be_ honest Let's _be_ honest hocam işin yakın ile ilgili ise, ne bilim saatci, elektronik tamiri gibi işin var ise Laser önermem. İleride çok büyük yakın sorunu çıkmaktadır. Seçim sana kalmış, benim yakın sorunum başladı mesela. Bir göz doktorunun röportajını seyretmiştim. Adam Gözlük kullanıyor, Doktora sordular Laser yapıyorsunuz ama siz hala Gözlük takıyorsunuz, sebebi nedir diye. Doktor benim yazdığım şekilde Doktorlara, yakın ile ilgili işlerde çalışanlara bunu önermiyoruz, yakın sorunu ortaya çıkmaktadır. Uzak için gözlük kullanıyorum ama yakın fevkalade iyi durum da demişti.
O nedenle ben şu anda Pişmanım, 15 senedir gözlerim 0 numara ve Astigmat kalmadı, ama yakın felaket duruma geldi. Yinede seçim sizin, iyi araştırın.

Yok şuan için düşünmüyorum, teşekkürler..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Wavefront lazer tedavisi var
Fda onayliydi
Goz tembelligi icin degil bu tedavi numara icin

Arastirmani tavsiye ederim :ok

Geri
Üst Alt