Araç iç tesisatında yağ

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Bugün araçta temizlik yaparken vites kutusunun altına doğru toz toprak olduğunu gördüm. Açınca bayağı bir toz toprak topladım . Bu arada kablo demetlerinin siyah bantla bağlandığı yerde beyaz yağımsı bir tabaka gördüm. Bu kabloların temas ettiği yerde sünger var. Onun üzeri de kabloların temas ettiği yerde yağ lekesi gibi kahverengimsi olmuş. Kabloda da bir sıkıntı görmedim. Aracın ilk sahibiyim kablolarda bir işlem de olmadı. Aklıma fabrikada bu kablolar konulurken herhangi bir yağ sürülüp sürülmediği geldi. Nedendir acep? İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Tam olarak yeri anlamadım fakat araçlarda kullanılan hidrolik sıvılar motor yağı şanzıman yağı dış etkenler yıkamacıda su vs bunlardan zamanla buharlaşma ile sağa sola toz toprak yapışır elinizi sürdüğünüzde de yağlanmış gibi bir hissiyat verir

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Tam olarak yeri anlamadım fakat araçlarda kullanılan hidrolik sıvılar motor yağı şanzıman yağı dış etkenler yıkamacıda su vs bunlardan zamanla buharlaşma ile sağa sola toz toprak yapışır elinizi sürdüğünüzde de yağlanmış gibi bir hissiyat verir
Yok bu aracın içinde vitesin alt bölümünden geçen kablolarda. Kaput altı değil. Yağla bir işi yok yani. Garip geldi o yüzden sordum. Acaba kabloların sürtünmeden aşınmasını önlemek için mi sürdüler bilemedim.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
benim araç sahibi olduğum zamandan beri çağlar geçmiştir. :nanik . artık araç maraç yok, bam bam bam (dünya para çünkü.) :deli1

ama şanzımanların yağı olurdu eskiden. yağ kaçırıyor olmasın?

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Yarın bir resim atayım. Çok sorun değil ama takıldı işte aklıma. Teşekkürler

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Araç marka model ve yaşını da belirtirseniz eğer daha makul bir açıklama getirebiliriz belki.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
F20D9676-BB02-4825-ACD0-66F0E80C8497.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

85BD076A-39F4-49FF-A26D-FE25F5AD735E.jpg
BDBA1296-B644-4AC1-9AF3-989764949893.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Resimler bu şekilde. Oynak bir yerde değil. Arabanın içi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Bantlar zamanla ısı nedeniyle aşırı yapışkan hale gelir, ele bulaştı mı lanet eder insan.
O olabilir. :kiskis
Garantili araçsa servise götürün yenisini taksınlar o bandın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt