Araba Ticareti yapmak

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Genç abiler tofaş kuş serilerinden döndürüyorlar ellerini ehliyet dahi yok ise bence bulaşma derim. Zaten 1 yıl içerisinde 3 kez araba alıp 4 kez satma hakkı varmış normal kullanıcıların. Yanlışım varsa düzeltilir

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bu aralar araç alınıp satılmaz fiyatlar aşırı derece yüksek şu anda. eşe dosta akrabaya üstüne alıp satanlar çok o pek problem olmuyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Anlamadığın bir işte, çakallık yapanlara denk gelirsen büyük zarar edersin... Öyle şeyler dönüyor ki, işten anladığım halde cesaret edemiyorum...

Üç parçadan bir araba yapar verirler sana, satacam diye göbeğin düşer... Allah korusun.

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Anlamadığın bir işte, çakallık yapanlara denk gelirsen büyük zarar edersin... Öyle şeyler dönüyor ki, işten anladığım halde cesaret edemiyorum...

Üç parçadan bir araba yapar verirler sana, satacam diye göbeğin düşer... Allah korusun.

Kesinlikle doğru..
adamlar araba hatasız diyorlar hatta expertiz bile temiz ama detaylı incelemede 2 arabadan bir araba yaptıkları o kadar çok vaka var ki.
Bilmediğin işe bulaşma derim

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Aracta kontrol edilecek yerler belli fakat anlatmak ile bitmez

Örneğin kemer tokalarını direnc ile kandırıyolar hava yastığı patlaksa anlaşılmıyor arıza vermiyor çünkü.detaylı incelemeyle anlaşılır

Kaporta konusunda taklacı güvercin araca aynı renk cıkma kapı çamurlu vs takıyorlar expertiz orijinal deyip geciyor

Bunu anlamanın yolu aracın baglantı kollarında vidaların orijinal olup olmadığına bakabilirsiniz okadar cok püf noktası varki anlatmak la bitmez

Arabadan anlamayıp Araştırıp arac almak isteyen arkadaşlar bir bakıyorsunuz bu işte profesyonel olmuşlar ama arac bulamaz hale gelmişler

Arabadan kar suan için anca düşük km bi kaç parca boya arabanın ederi 50 ise 45 e bulmanız halinde kar getirir tabi bu aracları iyi kontrol etmek gererekir yoksa kar edemessiniz

İnternette örnekleri var 1 parca boyalı bmw alan birisi var 320bin tl vermiş bu araca far ayarlatmaya ustaya götürüyor usta birşeyler fark edip expertize yönlendiriyor
Araba hakikaten orjinal ama araba içten yanmış tamir edilmiş video Youtube de var isterseniz atabilirim yani cok şey dönüyor bu işte

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Geçenlerde biriyle taniştim.bu işe başlarken yani alim satim işine 2000 tl lik arabayla başladiğini en son aldiği arabayi da 68 bin tl olduğunu söylemişti.şuan yine yakin çevresinden ögrendiğim kadariyla bu aldiği arabayi 4 ay sonra 74 bin tl ye satmiş.arabanin marka modelini unuttum.yani böyle kazancliysa bende arabaya yatirim yapnak istedim.tabi bir bilenle anlayanla beraber yapmak gerek

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Şu anki piyasadan ötürü öyle, 3 ay önce alınmış 60 binlik araç şu anda 80bin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Geçenlerde biriyle taniştim.bu işe başlarken yani alim satim işine 2000 tl lik arabayla başladiğini en son aldiği arabayi da 68 bin tl olduğunu söylemişti.şuan yine yakin çevresinden ögrendiğim kadariyla bu aldiği arabayi 4 ay sonra 74 bin tl ye satmiş.arabanin marka modelini unuttum.yani böyle kazancliysa bende arabaya yatirim yapnak istedim.tabi bir bilenle anlayanla beraber yapmak gerek

Arabaya dair teknik ne varsa bilmen gerek. Bu da ciddi zaman ister. Modelden modele, seriden seriye değişen şeyler vardır çünkü.
Doğrudan girersen her türlü zarar edersin.
Çünkü piyasadaki alıcı da satıcı da sana oyun yapabilir.
Piyasa öyle bir halde ki, ekspertiz bile üçkağıt yapabiliyor.

Küçük bir şehirdeysen ve adam akıllı bilgisayarcı yoksa mesela, bilgisayar alım satım işi yapabilirsin.
Telefon işi de olabilir ama daha riskli bence. Sahtesi, düşük kalite parçası çok çünkü.

Şu zamanda otomobil alım satım işi heves edeceğin en son iş olsun derim.
Kenarda ufak bir birikimin varsa, en risksiz olanı altın almak diyebilirim.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Arabaya dair teknik ne varsa bilmen gerek. Bu da ciddi zaman ister. Modelden modele, seriden seriye değişen şeyler vardır çünkü.
Doğrudan girersen her türlü zarar edersin.
Çünkü piyasadaki alıcı da satıcı da sana oyun yapabilir.
Piyasa öyle bir halde ki, ekspertiz bile üçkağıt yapabiliyor.

Küçük bir şehirdeysen ve adam akıllı bilgisayarcı yoksa mesela, bilgisayar alım satım işi yapabilirsin.
Telefon işi de olabilir ama daha riskli bence. Sahtesi, düşük kalite parçası çok çünkü.

Şu zamanda otomobil alım satım işi heves edeceğin en son iş olsun derim.
Kenarda ufak bir birikimin varsa, en risksiz olanı altın almak diyebilirim.
Haklisin en mantiklisi hiç bulaşmamak
Ama bu şekilde aramizda kazanc saglayan carmi merak ettim
Daha önce altin alarak terste kaldiğimi söylemistim sende uzun vadeli faize yatirmami söylemiştin.şimdi tekrar alabilrsin diyorsun?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Haklisin en mantiklisi hiç bulaşmamak
Ama bu şekilde aramizda kazanc saglayan carmi merak ettim
Daha önce altin alarak terste kaldiğimi söylemistim sende uzun vadeli faize yatirmami söylemiştin.şimdi tekrar alabilrsin diyorsun?

Günden güne koşullar değişiyor. Faize yatır dediğimi unutmuşum bile.
Güvenli yatırım araçları belli. Faiz, altın derken o anlamda dedim. Yoksa seni terste bırakmak bana ne kazanç sağlayacak? Borsa olsa neyse. :kiskis

Üçkağıdın bol olduğu otomotiv sektörüne bilmeden adım atmak da sadece cahil cesareti olurdu hocam. :bilmiyom

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Günden güne koşullar değişiyor. Faize yatır dediğimi unutmuşum bile.
Güvenli yatırım araçları belli. Faiz, altın derken o anlamda dedim. Yoksa seni terste bırakmak bana ne kazanç sağlayacak? Borsa olsa neyse. :kiskis

Üçkağıdın bol olduğu otomotiv sektörüne bilmeden adım atmak da sadece cahil cesareti olurdu hocam. :bilmiyom
Yok hocam yanliş anladin.sen beni terste birakmadin.ben kendim altinda terste kaldim.sende uzun vadeli faize yatir demiştin.faizde gıdım gıdım kazandırıyor.birtek borsaya anlamadigimdan giremedim.?benim asil amacim fazla kazanc getirmesede zarara da uğramadan ticaret yapabilmek.bir ışte çalişmadiğimdan kendime fazla yorucu olmayacak bir uğraşi ariyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt