Araba Kaporta tamiri ve Boya

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
gecenlerde arabayla yaris yaparken :fiskos talihsiz ama benim icin kismen talihli bir olay yasandi ve aracima carptilar bu konuyla ilgili olarak
1) istanbulda isini temiz yapan bir yer tavsiye edebilecek olan varmi avrupa yakasi beyoglu merkez veya tuzla pendik taraflari olabilir
2) fotograflari ekleyip aciklama yapacagim imkani ve tanidigi olan tamir maliyeti ne olur mümkünse bu isi yapan kisilerden en kötü deneyimlerden kabaca bir fiyat ögrenmek istiyorum.

aracin fotograflarini eklemekle birlikte tam belirgin olmayacagi icin biraz aciklama yapmam faydali olur diye düsünüyorum
sol seritte giden arac sag seride yani benim bulundugum seride gecmek istediginde beni fark edemedi ve onun sag ön tarafi benim aracimin sol ön tarafina carpti

pc1.jpg

bu kaza sonucunda benim aracimin sol arka kapisinin bitis yerine yakin bir noktadan itibaren sol arka camurlugun baslangic yeriyle kapi arasindaki bölüm agirliklik olmak üzere cizikler ve ezik oldu. sol arka camurlugun bulundugu yer ezildi ama boyada o bölgede ciddi bir hasar yok
isin özeti hasarin cogu kapinin bittigi yer ile camurluk arasindaki kolon/kiris tarzindaki baglanti yerinde

122faa4983f574acd.jpg

bm1.jpg

bilirkisi hasar tespiti yaptiktan sonra arabayi temizleyince bir cok sürtünme izi gitti

yapilacak islemleri fotograf yardimiyla anlatmaya calisirsam

2a449bca2fdc263e2.jpg

fotografta görülen bölgenin düzeltilmesi boyanmasi ne kadar tutar ve ne kadar sürer
ek olarak arabanin kaputununda boyanmasi gerekecek üzerinde cizik var
tabiki aracin tam yakindan görülmesi kesin fiyat icin gerekli olabilir ama kabaca bir fiyat araligi karar vermem konusunda yardimci olacaktir
arac 2013 model bmw 118d aracin rengi Alpine Beyaz olarak geciyor renk kodunu bilmiyorum
bu konuda yardimci olabilecek birileri varsa sevinirim

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Geçmiş olsun

Fotoğraflara bakarsak çok boya işi yok iyi bir göçük düzeltme ustası halleder bunu kalan çizikler içinde iyi bir mikron ustası bulacaksınız her türlü hallediyorlar

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Geçmiş olsun

Fotoğraflara bakarsak çok boya işi yok iyi bir göçük düzeltme ustası halleder bunu kalan çizikler içinde iyi bir mikron ustası bulacaksınız her türlü hallediyorlar
tesekkürler. aslinda o fotograflar hemen kaza sonrasi cektigim fotograflar daha sonra arabayi yikayip temizleyince daha da temiz oldu tamir edilemeyecek arac yok yeterki yapan usta olsun
bu yüzden bu konuyu acma geregi duydum bu isi yapan veya tavsiye edebilecegi bir usta olan varsa bu sekilde tahimin bir fiyat alabildigim takdirde araci gidip yaptirmayi düsünüyorum
bu devirde usta bulmak her alanda zor oldu sordugunda herkes usta ama gercegini bulabilmek mesele
fiyat konusundada herkes kafasina göre takiliyor cogu kisi tuttugunu öpme derdinde o yüzden arastirmaya koyuldum

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
tesekkürler. aslinda o fotograflar hemen kaza sonrasi cektigim fotograflar daha sonra arabayi yikayip temizleyince daha da temiz oldu tamir edilemeyecek arac yok yeterki yapan usta olsun
bu yüzden bu konuyu acma geregi duydum bu isi yapan veya tavsiye edebilecegi bir usta olan varsa bu sekilde tahimin bir fiyat alabildigim takdirde araci gidip yaptirmayi düsünüyorum
bu devirde usta bulmak her alanda zor oldu sordugunda herkes usta ama gercegini bulabilmek mesele
fiyat konusundada herkes kafasina göre takiliyor cogu kisi tuttugunu öpme derdinde o yüzden arastirmaya koyuldum

İstanbul için bir yorum yapamıyorum

Samsun da olsa iyi göçük ustamız var yardımcı olurdum

Ama bu 3 parçayı hakkıyla yapacak usta 8 10 bin ister diğer türlü macun düzeltme boya işi 3 ila 5 bin arası anca çıkar

Boyacılar hasar alan yerin boyutuna göre değil parça başına fiyat verir sizin 3 parça işlem yapılacak ortalama parça başı düzeltme boya 1000 lira civarıydı en son

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
İstanbul için bir yorum yapamıyorum

Samsun da olsa iyi göçük ustamız var yardımcı olurdum

Ama bu 3 parçayı hakkıyla yapacak usta 8 10 bin ister diğer türlü macun düzeltme boya işi 3 ila 5 bin arası anca çıkar

Boyacılar hasar alan yerin boyutuna göre değil parça başına fiyat verir sizin 3 parça işlem yapılacak ortalama parça başı düzeltme boya 1000 lira civarıydı en son
macun düzeltme dedigin sadece zimpara yapip macunla düzeltip üzerine boya yapmak mi? orjinal görünecekse aslinda cok da sorun olmaz gibi ?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
8-10 isteyecekle 3-5 isteyecek olan arasinda sadece kalite farkimi var yoksa islem farkidami var:alala

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
8-10 isteyecekle 3-5 isteyecek olan arasinda sadece kalite farkimi var yoksa islem farkidami var:alala

Boyasız göçük düzeltme ve mikron boya işleminde aracın orjinal boyasına mümkün olduğunca hasar verilmeden onarım yapılır

Sizin tabirle zımpara macun olayında orjinal boya kazınır düzeltme yapılır renk farkı oluşmaması için boyanması gerekenden fazla büyük bir alan boyanır

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
onlar expert degilmiydi

iyi usta ve fiyat ariyorum zaten amacim o

Aynen. Ama kaporta ustası. Hiç olmasa size fikir verir. Bu işlerde fiyata çok takılmamak lazım. Ustanın biri haşat denilecek kapıyı boyasız öyle bir yapmıştıki inanamadık. Adamını bulunca üçe beşe bakmadan devam. Zaten gerçek usta olan emeğini istiyor, ne koparsamın peşinde olmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri