Araba Camının Buğulanmaması Için Yapılabilecekler

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Selamlar,
Jel iş görür. Diş macunu da benzer şekilde iş görür. Ancak Camda iz bırakıyor mu diye gece bakmak lazım. Bu tür uygulamalarda camda kalıntı varsa , gece karşıdan araç geldiğinde görüş berbat hatta tehlikeli hale geliyor.
Bir öneride de ben bulunayım. Kedi kumu. Yalnız topaklananlardan değil. Silica olanlardan alıp bir çorabın içine dolduruyorsunuz ve aracın muhtelif noktalarına koyuyorsunuz. Ben eski aracımda baya faydasını görmüştüm. Aracınızda klima varsa, zaten sorun olmuyor. Klima birkaç dakika da buğuyu halledebiliyor.
Not: Bu silicanın indikatörlü olanlarından alırsanız(Beyaz boncukların içinde mavi yada turuncu olanları vardır) malzemenin neme doyduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda, fırında uygun ısıda(Düşük ısı) kurutma yapıp tekrar kullanabilirsiniz.
Herkese sorunsuz sürüşler :ok
Barış

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Gözlüklerimiz içinde bir öneri bekliyoruz. Malûm, maskeden dolayı her nefes alıp verişimizde buğulanma oluyor. ☺️
Hocam bununla ilgili YouTube’ta bir çok video görmüştüm ama uygulamadım.
Biraz dalgıçlık var bende. Biz dalgıçlar dalmadan önce 99% miz maskemizin camına kallavi tükürürüz. Yüzümüz sıcak su altı soğuk buhar oluşmasını engellesin diye. Mükemmel derecede başarılı olur.

Aynısını sokağa çıkmadan gözlük camıma denedim. Ilık bir suyla tükürüğü akıtıp havlu ile sadece bastırmadan suyunu aldım. Sonuç mükemmel. Çok hafif buğu olup hemen geçiyor. Sanırım ne kadar çok tükürük o kadar konfor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri