Araba Camının Buğulanmaması Için Yapılabilecekler

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ned stark in dedigi oldu kis geldi havalar sogudu ( en azindan bati avrupa icin) arabalarin camlari icerden buğu yapmaya basladi :hoba1
bir arkadasima bu sorundan dert yanarken tras jelini cama sürüp biraz bekleyip kuru bir bezle silmemi söyledi emin olmak icin evde banyo dolabindaki aynaya uyguladim gercekten ise yaradi arabada yaptim orda da oldu hem burda tavsiyede bulunayim hem daha iyi alternatif cözümü olan varmi ögrenelim diye bu konuyu acmis bulunuyorum vatana millete hayirli ugurlu olsun
kullanilan malzemeler bir adet tras jeli ( köpük degil jel halinde olan) ve bir adet mikrofiber bez

1_org_zoomb3a4235a3617ca16.jpg

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
cami tekrar silmezseniz uzun süre fayda sagliyor henüz etkisi gitmedi 2 hafta oldu arkadas bir kac ay idare ettigini söylemisti

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Denemek lazım. Geçen yıl Camsil Buğu önleyici sprey almıştım. Birkaç defa yaptım, etkisi uzun sürmüyor sık tekrarlamalı. Güzelce silmezseniz camda dalgalanma yapıyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aracınızın klima ve kalorifer sistemi stabil olarak çalışıyorsa, havayı cama yönlendirerek motor ısındıktan sonra kaloriferi sıcakta çalıştırıp klimanızı açın, kısa sürede camdaki buğu çözülüyor...

Klima olmayan araçlar için jel de iyi fikir tabi.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Aracınızın klima ve kalorifer sistemi stabil olarak çalışıyorsa, havayı cama yönlendirerek motor ısındıktan sonra kaloriferi sıcakta çalıştırıp klimanızı açın, kısa sürede camdaki buğu çözülüyor...

Klima olmayan araçlar için jel de iyi fikir tabi.
aracta klima/isitma olsa bile motor isiniana kadar beklemek gerekiyor. benim calistigim yer arabayla 5 dk mesefede arabanin motoru isinip adam gibi sicak hava üflemeye baslayana kadar ben firmaya ulasmis oluyorum
bununla birlikte aracin ön cam icin yapilmis havalandirma cikislarinin oldugu yer harici hemen isinmiyor
mesela asavidaki fotoda oldugu gibi

img_0176-jpg.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt