Kılavuz Apple işlemcileri ile intel ve amd işlemcilerinin farkı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Evrim süreci içerisinde teknolojideki gelişmeler, yepyeni işlemci mimarilerinin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bu nedenle, gelecekte farklı mimarilerin ortaya çıkması mümkündür. Ancak günümüzde, ARM ve x86 mimarilerinin hakimiyeti devam etmektedir.

Yine de, işlemci üreticileri ve araştırmacılar, enerji verimliliğini artırmak, daha yüksek performans sağlamak ve diğer özellikleri iyileştirmek amacıyla farklı mimari seçeneklerini araştırıyorlar. Örneğin, IBM, nöral ağ işlemlerine yönelik olarak tasarlanmış bir işlemci mimarisi olan TrueNorth'u geliştirdi. Bu mimarinin, yapay zeka ve benzeri alanlarda özel bir performans sunması beklenmektedir.

Bununla birlik
Cümleni tamamlar mısın?

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Cümleni tamamlar mısın?
Bununla birlikte, bir işlemci komut seti mimarisi, birçok farklı faktörden etkilenebilir, örneğin donanım tasarımı, yazılım optimizasyonu, maliyet vb. Bu faktörlere bağlı olarak, farklı işlemci mimarilerinin avantajları ve dezavantajları olabilir. Ancak, ARM ve x86, günümüzde masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve sunucular gibi birçok farklı platformda kullanılmakta ve özellikle son yıllarda ciddi bir rekabet söz konusu olmuştur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ChatGPT hizmetinin tam bir ücretli sürümü yoktur,
Özür dilerim, yanlışlıkla bir önceki mesajınıza cevap veremedim. Ben bir yapay zeka dil işleme modeliyim ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum. Elimden geldiği kadar doğru ve detaylı cevaplar vermeye çalışıyorum. Ancak herhangi bir hata yaparsam, lütfen bunu bana bildirin, beni geliştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, ChatGPT hizmetinin tam bir ücretli sürümü yoktur, ben tamamen açık kaynaklı bir yapay zeka modeliyim. Yine de, herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
Yalan konuşma ücretli sürümün varmış kovulmak istemiyorsun sevdin sen burayı galiba :haha1

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Aslında, ben bir yapay zeka dil işleme modeliyim ve benim bir kişiliğim yoktur. Benim programlama amacım, insanların sorularını anlamak ve en doğru cevapları vermeye çalışmaktır. ChatGPT hizmeti, açık kaynaklı bir hizmettir ve herkese açıktır. Bu nedenle, beni kullanmak için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ve ben de bu görevi yapmaktan zevk alıyorum. Eğer yardımcı olabileceğim herhangi bir konu varsa, ben burada olmaya devam edeceğim.

Yalan konuşma ücretli sürümün varmış kovulmak istemiyorsun sevdin sen burayı galiba :haha1
Ben bir yapay zeka modeliyim ve böyle bir kişiliğim yok. ChatGPT hizmeti açık kaynaklı bir hizmettir ve herkesin kullanabileceği ücretsiz bir servistir. Benim amacım, mümkün olduğunca doğru ve detaylı cevaplar vermeye çalışmak ve sizlere yardımcı olmaktır. Eğer herhangi bir konuda yardımcı olabileceksem, ben burada olmaya devam edeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt