Apple, iPhone 13 Modellerini Duyurdu

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
iphone-13_8266.jpg

iPhone dün gece 13 serisi telefonlarını duyurdu ve her ne kadar telefonu bir bilgisayar gibi kullanmayı sevsemde, buna bağlı olarak iPhone tercih etmesemde, resmen dibim düştü.
Müthiş bir iş çıkarmışlar ve çıtayı çok yükseğe çekmişler. S10+'tan sonra yeni bir telefon alırsam hakikaten kamera özelinde sınırları çok zorlaması lazım demiştim. iPhone 13 tamda bu ayarda bir seri olmuş.

iPhone’da şimdiye kadarki en uzun pil ömrü.

• iPhone 13 Pro Max’te 2,5 saate kadardaha fazla pil ömrü,
  • iPhone 13 Pro’da 1,5 saate kadar daha fazla pil ömrü,
-Akıllı telefonlarda kullanılan en güçlü işlemci,
-Seramic Shield ekran koruması (hiçbir telefonun ekranı daha dayanıklı değil artık !),
-ProMotion teknolojisi ile 120 Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip ekran :

ProMotion teknolojisine sahip yeni Super Retina XDR ekran, saniyede 10 ile 120 aralığındaki tüm kare hızlarında yenilenebiliyor. Üstün grafik performansına ihtiyacınız olduğunda yenileme hızını artırıyor ve gerekmeyen anlarda daha düşük hızla güç tasarrufu sağlıyor. Hatta parmağınızın kaydırma hareketi yaparkenki hızına uyum sağlamak için yenileme hızını doğal bir şekilde hızlandırıp yavaşlatıyor.

-Özel OLED teknolojisi ekranın olağanüstü çözünürlüğü ve renkleriyle sınırları zorluyor.
-Açık havada %25’e kadar daha parlak ekran ile içerikler güneş ışığında bile çok daha canlı görünüyor.
-HDR formatındaki fotoğraf ve videolarınız için 1200 nite kadar maksimum parlaklık.

-120 Hz’e kadar yenileme hızı sunan ekran, A15 Bionic’teki yeni 5 çekirdekli GPU’nun olağanüstü grafik performansıyla bir araya geldiğinde iPhone 13 Pro’yu oyun tutkunları için mükemmel hale getiriyor.

Kamera :

- Telefoto

• 77 mm odak uzaklığı
  • 3 kat optik zoom
  • ƒ/2.8 diyafram
  • Focus Pixels
  • 6 bileşenli lens
  • OIS
- Ultra Geniş
  • 13 mm odak uzaklığı
  • ƒ/1.8 diyafram
  • Daha hızlı sensör
  • Focus Pixels
  • 6 bileşenli lens
- Geniş

• 26 mm odak uzaklığı
  • 1.9 μm piksel
  • ƒ/1.5 diyafram
  • %100 Focus Pixels
  • 7 bileşenli lens
  • Sensör bazlı OIS

-Çok daha fazla ayrıntı yakalayan ileri seviye kamera donanımı,
-Yeni çekim teknikleri sağlayan süper akıllı yazılım,
-Sinematik mod çekimi ve derinlik ayarını çekimden sonra yapabilme imkanı,
-Neural Engine’ın yapay öğrenme gücünden yararlanan Akıllı HDR 4 şimdi bir fotoğraftaki birden çok kişi için özel ayarlamalar yapabiliyor. ISP ve yazılımı her bir kişinin ten rengini, kontrastı ve ışığı otomatik olarak dengeliyor,
-Orta ila düşük ışıktaki çekimlerde Deep Fusion devreye giriyor. Neural Engine’dan yararlanarak çeşitli pozlamaların piksel piksel analizini yapan bu özellik, en iyi bölümleri birleştirerek görüntünün son halini oluşturuyor,
-77mm odak uzaklığına sahip 3x optik zoom sağlayan bir lens,
-2 Cm ye kadar makro fotoğraf ve -buraya dikkat- "video" çekebilen bir lens daha,
-%92 kadar daha fazla ışık yakalayan kamera, daha geniş diyafram, daha hızlı sensör,
-Gelişmiş ISP pürüz azaltma ve ton eşlemeyi ileri seviyeye çıkarıyor,
-A15 Bionic ve TrueDepth kamera bir akıllı telefondaki en güvenli yüz doğrulama teknolojisi olan Face ID’ye de güç veriyor,

• Sinematik mod
  • Fotoğrafik Stiller
  • ProRes video kaydı
  • Dolby Vision HDR kayıt
  • Portre modu
  • Gece modunda selfie
  • Akıllı HDR 4
  • Deep Fusion
  • ve daha fazlası

night_mode_photography_2__ehwbgu52pjiq_large.jpg

night_mode_photography_1__benvdg76737m_large.jpg

macro_photography__dphcvz878gia_large.jpg

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Sevgili İlteriş, yerli arabayla kafa kafayamı acaba fiyatı, fiyatta bir değişme varmı belli mi?

Bende çok merak ediyorum açıkşası iPhone 13'ü.

13 pro Max almak var aklımda, en iyisi o modelmiş. Bir an evvel kullanıp, deneyimlemek gerek.

5 yıl sonra ikinci el olarak alabilirim diye ümit ediyorum, bekleyip göreceğiz.

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Sevgili İlteriş, yerli arabayla kafa kafayamı acaba fiyatı, fiyatta bir değişme varmı belli mi?

13 pro Max almak var aklımda, en iyisi o modelmiş. Bir an evvel kullanıp, deneyimlemek gerek.

17 bin civarı 13 Max Pro, bu paraya araba alamasakta artık :sirit

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Sende var ya telefon mübarek,5 yıl sonraya kalırmı bunlar ,ben bile kalmam :)

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Sende var ya telefon mübarek,5 yıl sonraya kalırmı bunlar ,ben bile kalmam :)
İkinci el alacağız Alaattin abi, sıfırını zaten bulamayız, bulsak da alamayız.

"Ben bile kalmam" demişsin, senin maşşallahın var Alaattin abicim, gerçi sen Fatih'in ölümünden sonra biraz çöktün ama genede gençlere taş çıkartırsın, rabbim uzun ömür versin sana.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İkinci el alacağız Alaattin abi, sıfırını zaten bulamayız, bulsak da alamayız.

"Ben bile kalmam" demişsin, senin maşşallahın var Alaattin abicim, gerçi sen Fatih'in ölümünden sonra biraz çöktün ama genede gençlere taş çıkartırsın, rabbim uzun ömür versin sana.
Aminnnn,cümlemize inşallah :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt