Apache Cordova - HTML, CSS & JS ile Mobil apps yaratmak

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu uygulamaları yaratan-yapan kendi uygulamasını kullananlar parmak kaldırsın bakayım ?
Evet, şakayla karışık yazdım ama varmı acaba içimizde kullanan bu cordova isimli yazılımı(diyeyim),ben bunu kurdum ve aplikasyon yapmak için kullanıyorum,şimdiye kadar 4 web sitesi için yönetici uygulaması,kendi siteme yönetici uygulaması,gazeteleri okumak için aplikasyon(telde ve tablette),halen kullanılan deprem uygulamam var,basit olan deprem uygulamasını 5000+ indirmiş ve 4800 kişi halen kullanıyor(muş) ?
Ben bu işlerle ilgileniyorum,meraklıyım ,bende kendi uygulamamı yapmak istiyorum diyorsanız eğer :
için buraya tıklayın
için buraya tıklayın,daha olmadı google'den yardım da alabilirsiniz ?
Win kurulumunu bilmiyorum ama linux içine kurmak için baya uğraşmıştım,aslında kolay da, bazı paketleri istediğinden tabii önce onları yüklemiştim,hani "nasıl yapılıyor" sorusuna cevap olabilir diye düşündüm,prof değilim bu konuda ,onu da belirteyim,sadece amatörüm ?

EK 1:
Sakın yanlış anlamayın,reklam için değil ama benim uygulamam
Bu arada kendime yorum da yapmışım iyimi :)

EK 2:
Linux için yapılanları da yazayım:
Sırası ile öncesinde " .bashrc" içine son satıra "Android nerede kuruluysa" o yolu yazıyoruz:

export ANDROID_HOME=/opt/Android/ <---- Burası benim yolum,sizde farklı olabilir
export PATH=${PATH}:$ANDROID_HOME/tools:$ANDROID_HOME/platform-tools <---- Burası benim yolum,sizde farklı olabilir

sonrasında konsol kullanılarak :
1-Önce uygulama dosyası yaratılır.
cordova create test com.byalo.test Test
2-Yaratılan klasöre girilir.
cd Test
3- Platform eklenir.
cordova platform add android
4- app yaratılır.
cordova build android --release
5-Yarattığımız app test ederiz.
ripple emulate

Emüle edilmiş uygulama test resmidir:
cordovac5e0f1b1415a9c5f.png

Son düzenleme:
qenetix Çevrimdışı

qenetix

Yeni Üye
1 Haz 2018
10
Yazmak sorun değil de AppStore ve Play Store'dan Developer hesabı almak dolar kurundan dolayı baya bir pahalıya geliyor :)

AppStore: 100$ (520 TL)
Play Store: 25$ (130 TL)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Bir uygulamayı yaptık diyelim bunun geri kazanç kazanımı ne derecede iyi? Yani kaç indirme başına ücret veriyor ücretsiz yayınladığımız uygulamalardan.

Play Store: 25$ (130 TL) ödediğimizde bu fiyat yıllık mı? ve bunu ödedikten sonra adet kısıtlaması olmadan istediğimi kadar apk yükleyebiliyor muyuz?

qenetix Çevrimdışı

qenetix

Yeni Üye
1 Haz 2018
10
Bir uygulamayı yaptık diyelim bunun geri kazanç kazanımı ne derecede iyi? Yani kaç indirme başına ücret veriyor ücretsiz yayınladığımız uygulamalardan.

Play Store: 25$ (130 TL) ödediğimizde bu fiyat yıllık mı? ve bunu ödedikten sonra adet kısıtlaması olmadan istediğimi kadar apk yükleyebiliyor muyuz?

Kazanç meselesi tamamen size bağlı bir durumdur. Yaptığınız uygulamayı ücretli olarak sunabilir yada bedava olarak sunabilir, indirdikten sonra kısıtlı özelliklerin açılması için ücret isteyebilirsiniz. Tabi kullanıcıların ceplerinde ki parayı almak için ihtiyaçları olan bir uygulama geliştirmelisiniz.

Evet verdiğim fiyatlar yıllıktır. Herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadan Apple ve Google'ın uygulama geliştirme standartlarına uyduğunuz sürece istediğiniz kadar uygulama yayınlayabilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Playde yüklediğim yer benim değil,ama ben genelde elden verdim yazılımları,sadece deprem duruyor playde,bunu kazanç için yapmadım,seviyorum böyle uğraşmalardan,aslen benim merak ettiğim bu forumda cordova ile uğraşan varmıdır anlamındaydı,dediğim gibi bu konuda prof değilim,ama bu işlerle uğraşan olursa tv yazılımlarıylada uğraşan olur diye düşündüm açıkçası :hihi
Zaten artık yapmıyorum,ama yinede seviyorum işte :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt