AOC 165 Hz Monitör 1700 TL! (1600 OLDU)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunlar abi ülkeye özel bile ürettiği oluyor, bilgisayar sektöründe.
Özellikle Notebook pazarı abi.
Yok klavyesi, yok ekranı, yok rami derken zilyon tane model oluyor aynı sitede.
Eeeee panel üretimi de kısıtlı olduğu ve kimseye yetmediği için aynı model monitörde 4 çeşit panel de çıkabiliyor üretici ne yapsın garibim :kiskis

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Yanlışım olursa kusura bakmayın.
geçen hafta bir monitör alımıştım kusurlu çıktı dün itibariyle para hesaba yatırdılar, şimdi malum yeni monitöre gözlerimi diktim.
24 ve 27 inç arası gitmekteyim 1080p de 24inç in piksel sıkışma yoğunluğu daha çok olucak diye düşünüyorum.
aşağıdaki monitörlerin farkları ıps ve va olması.
VA panelin siyahları daha iyi gösterdiğini düşünüyorum bir amatör olarak (şahsi fikrim).
Ama ışık sızması konusuda korkuttu acaba IPS ye yönelsem?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yanlışım olursa kusura bakmayın.
geçen hafta bir monitör alımıştım kusurlu çıktı dün itibariyle para hesaba yatırdılar, şimdi malum yeni monitöre gözlerimi diktim.
24 ve 27 inç arası gitmekteyim 1080p de 24inç in piksel sıkışma yoğunluğu daha çok olucak diye düşünüyorum.
aşağıdaki monitörlerin farkları ıps ve va olması.
VA panelin siyahları daha iyi gösterdiğini düşünüyorum bir amatör olarak (şahsi fikrim).
Ama ışık sızması konusuda korkuttu acaba IPS ye yönelsem?

20210612_021805.jpg
20210612_021755.jpg
20210612_021740.jpg

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Şimdi sizin mesajınız ekrandayken çektim bu fotoları

Sizce hangi panel VA?
Abi senin hemen hemen tüm video larını izledim bir videoda yanlış hatırlamıyorsan her ıps siyahı kötü göstermez ve her va simsiyah olamzmı yani + ve - leri var demştin.
Soruna gelicek olurak bence soldaki VA.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

doğrumu bildim ? ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi senin hemen hemen tüm video larını izledim bir videoda yanlış hatırlamıyorsan her ıps siyahı kötü göstermez ve her va simsiyah olamzmı yani + ve - leri var demştin.
Soruna gelicek olurak bence soldaki VA.
İşte o IPS panel abi :)

Bak işi gücü bıraktım sana video çektim ama bunu youtube da yayınlamak olmazdı, İnstagram hesabımda yayınladım bakabilirsin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şu instadan hiç anlamıyorum, 49 saniye video ama 4 e bölmüş insta, sadece ilk bölüm oynatıyor duruyor sonra. Yine de aradaki fark anlaşılmıştır bence.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
İşte o IPS panel abi :)

Bak işi gücü bıraktım sana video çektim ama bunu youtube da yayınlamak olmazdı, İnstagram hesabımda yayınladım bakabilirsin.

hemen izliyorum abi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hemen izliyorum abi.
izledim ? aynen ıps panel. sanırım kargo kontrol videondaki acer 27 inç ıps monitör.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Oyun için alacaksanız VA veya TN panel alın derim.
Uzun zamandır bu iki monitörü yan yana kullanıyorum. Benim oyun çok hızlı sahneleri olan oyun olmasa da, kule dönüşleri ve etraf kontrolü esnasında normalde fark görmek gerekirken bir sorun göremedim.

Hatta durun yahu bunun da kısa bir videosunu çekip atayım en iyisi.

Hem siyah, hem açı, hem tepki vs aradaki farka bakılsın ona göre karar versin kardeşimiz.

Panel test de çalıştırayım olmazsa.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri