Anten kablolarından biri çalışmıyor

S Çevrimdışı

sahinhu

Yeni Üye
13 May 2020
23
34
Evde yatak odası ve salonda iki anten yuvası var. ben yatak odasını küçük oturma odasına, salondakini de balkona uzattım ek kabloyla. geçen gün oturma odasındaki tv sinyal yok dedi. arkadaki konnektoru değiştirdim, kabloyu tekrar kestim temizleyip bağladım vs sadece fox çekiyor ve lbn kisa devre hatası yazıyor tvde. balkondaki kabloya bağlayınca sorun yok, bütün kanallar çekiyor.

çatıdaki lnb su vs alsa böyle bi durum olabilir mi, uzattığım kabloda bi sorun olacağını sanmıyorum. sebebi ne olabilir?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ortak sistem mi yoksa çanak size mi ait?

Merkezi ise komşulara yöneticiye sorun.

Özellikle biliyorsunuzdur , ek yaptığınız yerde veya ucunda bakır kablo ile dış kılıftaki tellerin değmemesine dikkat edin.

S Çevrimdışı

sahinhu

Yeni Üye
13 May 2020
23
34
çatıda iki çanak var, tanıdığım komşuların hepsi yönetici dahil tv plus kullanıyor o yüzden kontrol etme şansım olmadı maalesef.

kablo ucunu ince teller değebilir diye tekrar söküp temizledim. prizi söküp yatak odasındaki çıkış verdiğim yeri kontrol edeceğim, uydu belli aralıklarla tekliyordu sinyal yok diye belki dedim yağmurdan oldu ama evdeki diğer kabloda sıkıntı çıkmayınca emin olamadım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kabloda yada ekte sorun var bazen incecik tel değiyor kısa devre yapıyor dikkatlice kontrol et f konnektor bazen tel vs değmesi gibi sorunlar oluyor incecik olduğu için gözden kaçıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde arada swic çoklacı yoksa aynı kablodan aynı anda iki tv, ye sinyal alırsanız çakışma sorun oluyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet olabilr ,ama önce ek yaptığın yeri kontrol etmelisin,sonra sırası ile kablo +lnb ye kadar gidebilirsin :ok
Bu arada lnb çoklu lnb mi yoksa 2 çanağın mı var?

çatıda iki çanak var, tanıdığım komşuların hepsi yönetici dahil tv plus kullanıyor o yüzden kontrol etme şansım olmadı maalesef.
Hımm ,2 çanak varsa ,ozaman dediğim gibi ek yerini kontrol etmekle başlayıp ,kabloda kırık,sıyrık var mı kontrol et,en son lnbye bak,lnb F konnektör bağlantısına da bak tabii ,bazen ağırlıktan,konnektör de büyük olduğundan kablo aşağıya doğru kayıp lnbnin + dan çıkıyor veya çıkar gibi oluyor,hafif rüzgarda bile çanak oynayınca görüntü gidip-gelime yapıyor :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt