Ankastre mutfak tezgahı altından çamasır makinasını dışarı çıkartmak

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ankastre mutfak tezgahi altindan camasir makinasini disari cikartmak icin pratik ve kolay bir yol varmi? ön kapagi acip ic kismindan tutarak cekmeye calistim ama sanki yapimis gibi cikmadi fazla zorlayip makinaya zarar vermekte istemiyorum
atlinda parmaklarimin girecegi kadar yer yok ve üst kismida tam sifir duruyor makinayi oraya ankastre mutfak yapildiginda nasil koydular hatirlamiyorum
örnek fotograf

Us57hPM.jpeg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Makinanın temas ettiği yan panellere bakın vidalı bağlantı var mı, yoksa tezgahla yada yerle köşebentle bağlantısı vardır. Benim yaşadığım ülkede ankastre bulaşık makineleri böyle oluyor montajı. Çamaşır makineleri ankastre popüler değil yada ben görmedim.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ilgilenenlere tesekkürler
makinanin ön tarafinda yerde biraz su gördüm ve bunun makinadan geldigini düsündüm o yüzden makinayi biraz öne cekip arkasina altina filan bir bakayim diyordum makinayi öne cekmek istememin sebebi buydu.
daha sonra düsününce hatirladim ama yinede emin degilim sanirim bu ankastre mutfagi kuran eleman alt dolaplari ve makinayi yerine yerlestirdi yüksekliklerini ayarladi en son mutfak tezgahini üzerine koydu o yüzden ne alttan ne üstten pay yok tam sifirlamis eleman
yer fayans oldugu icin ön kapagi acip ic kisimlarindan tutarak cekersem öne gelir dedim ama evdeki hesap carsiya uymadi yerinden kimildami bile namissiz yani @ P paşapaşa senin dedigin yöntemi ilk bende düsündüm denedim ama malesef olmadi.
Sota Sota nin dedigi cekme aparati makinayi ilk yerine koyarken kullanildsaydi is görürdü ama mevcut durumda bir ise yaramaz
Puzik Puzik ve slowfood slowfood un dedigi baglanti yerleri mevcut degildir cünkü camasir makinasi ankastre sete dahil degildi ben onu ayri aldim sadece tezgah alti dolaplarinda tasarim asamasinda verdigim ölcülere göre makina icin bir bosluk birakildi.

son olarak makinayi cekmeye simdilik gerek kalmadi cünkü daha sonra o islaklik gitti lavobada birsey yikarken yere su döktümde onu mu farketmedim tam anlayamadim daha sonra 2 defa makinayi actim ama bir sorun olmadi.

gercekten bu makina ariza cikarirsa nasil disari cekerim bilmiyorum sanirim tezgahi komple sökmek gerekecek :deli

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
ilgilenenlere tesekkürler
makinanin ön tarafinda yerde biraz su gördüm ve bunun makinadan geldigini düsündüm o yüzden makinayi biraz öne cekip arkasina altina filan bir bakayim diyordum makinayi öne cekmek istememin sebebi buydu.
daha sonra düsününce hatirladim ama yinede emin degilim sanirim bu ankastre mutfagi kuran eleman alt dolaplari ve makinayi yerine yerlestirdi yüksekliklerini ayarladi en son mutfak tezgahini üzerine koydu o yüzden ne alttan ne üstten pay yok tam sifirlamis eleman
yer fayans oldugu icin ön kapagi acip ic kisimlarindan tutarak cekersem öne gelir dedim ama evdeki hesap carsiya uymadi yerinden kimildami bile namissiz yani @ P paşapaşa senin dedigin yöntemi ilk bende düsündüm denedim ama malesef olmadi.
Sota Sota nin dedigi cekme aparati makinayi ilk yerine koyarken kullanildsaydi is görürdü ama mevcut durumda bir ise yaramaz
Puzik Puzik ve slowfood slowfood un dedigi baglanti yerleri mevcut degildir cünkü camasir makinasi ankastre sete dahil degildi ben onu ayri aldim sadece tezgah alti dolaplarinda tasarim asamasinda verdigim ölcülere göre makina icin bir bosluk birakildi.

son olarak makinayi cekmeye simdilik gerek kalmadi cünkü daha sonra o islaklik gitti lavobada birsey yikarken yere su döktümde onu mu farketmedim tam anlayamadim daha sonra 2 defa makinayi actim ama bir sorun olmadi.

gercekten bu makina ariza cikarirsa nasil disari cekerim bilmiyorum sanirim tezgahi komple sökmek gerekecek :deli

Uçak biletini ayarla, onu oradan söküp alırım :kas

Evde levye varsa uzerıne bez koyup makınanın ayaklarının geldiği yerden hafifçe havaya kaldır. Ayarlı lastik takozlar zamanla zemine yapışır ve çekerek oynatmak imkansız olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evde levye varsa uzerıne bez koyup makınanın ayaklarının geldiği yerden hafifçe havaya kaldır. Ayarlı lastik takozlar zamanla zemine yapışır ve çekerek oynatmak imkansız olur.

O ayaklar kesinlikle pert oluyor, makinenin ayaklar en altta ve tezgah sıkışıksa o mutfağı o ölçüde yapanı bulurdum. :hihi

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Uçak biletini ayarla, onu oradan söküp alırım :kas

senin canin saolsun ama adana-düsseldorf en ucuz 260 euro o paraya biraz daha ekleriz yeni bir makina aliriz teslimat sirasinda eskisini söker alirlar ama nasil yaparlar o calisanlarin sorunu olur yorulmamis oluruz :tara
atlinda mikrofiber bez bile anca girecek kadar yer var levye bile girmez mutfagi temizleyince unutmazsam bir foto ceker atarim :slap
O ayaklar kesinlikle pert oluyor, makinenin ayaklar en altta ve tezgah sıkışıksa o mutfağı o ölçüde yapanı bulurdum. :hihi
allahin alamani illa kusursuz yapacak sonrasini hic düsünmüyor aslinda görüntü olarak cok iyi sanki makina mutfakla bir gibi görünüyor ama böyle durumlarda sorun oluyor iste

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt