Ankastre Fırın Tavsiyesi

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
Merhaba. Yaklaşık 1 haftadır siyah cam ocak ve ankastre fırın araştırması yapmaktayım. Ocak olarak 67 cm geniş 4'lü ocaklardan alacağım. Profilo 8mm'lik cam kalınlığıyla 1 adım önde olsa da aynı grubun bosch olanını da tercih edebilirim. (ocak tavsiyenize de açığım) En önemlisi ise fırın meselesi. Birçok markada ''altını pişirmiyor'' şikayetleri görüyorum. Kimileri kullanıcı hatası olsa da servisin gelip pişirmeye çalıştığı fakat altı pişmeyen örnekler de bir hayli fazla. Sonuç olarak arasında kaldığım fırın marka ve modellerini buraya yazacağım. Kalite ve pişirme performansı önemli. Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. A Adem Helvacı F fikoloji

HBF534EB0T bosch (2400-2500 bandı yakınım fakat fiyat biraz tuzlu)​

AF-8685 YS vestel (vestel'e yakınım fakat pişirme performansı?)​

FRMA325S profilo ?​

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ben tercihimi beko tarafından değerlendirdim.3lü set halinde çok şükür memnunuz.İsterseniz modelde bakar yazarım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Fırının Turbo özellikli renginin de beyaz olmasını tavsiye ederim. İnox veya siyah renk pişmanlık.

Ayrıca, fırının dilini deneme yanılma yoluyla öğrenirseniz, en kötü fırın bile pişirmeyi öğreniyor. :slap

Geçen gün, fırında tavuk kanat yaptım, her tarafı çıtır çıtır mangalda yapılmış gibi oldu.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
Ben tercihimi beko tarafından değerlendirdim.3lü set halinde çok şükür memnunuz.İsterseniz modelde bakar yazarım.
model yazarsanız da olur hocam. fakat modeller eskiyse bulamayabilirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Fırının Turbo özellikli renginin de beyaz olmasını tavsiye ederim. İnox veya siyah renk pişmanlık.

Ayrıca, fırının dilini deneme yanılma yoluyla öğrenirseniz, en kötü fırın bile pişirmeyi öğreniyor. :slap

Geçen gün, fırında tavuk kanat yaptım, her tarafı çıtır çıtır mangalda yapılmış gibi oldu.
Siyah olacak hocam el mecbur. Fırının diline bakarız da önce bi ne alacağımıza karar vermemiz lazım. Şikayet sitelerinden bakarsanız çok fazla pişirmeyle alakalı (özellikle alt) çok şikayet var. Servisler dahi pişiremeyip bu kadar pişer deyip çıkıp gitmişler. Ondan dolayı sorma ihtiyacı duydum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
model yazarsanız da olur hocam. fakat modeller eskiyse bulamayabilirim.

Siyah olacak hocam el mecbur. Fırının diline bakarız da önce bi ne alacağımıza karar vermemiz lazım. Şikayet sitelerinden bakarsanız çok fazla pişirmeyle alakalı (özellikle alt) çok şikayet var. Servisler dahi pişiremeyip bu kadar pişer deyip çıkıp gitmişler. Ondan dolayı sorma ihtiyacı duydum.
Biraz dikkat edince, biraz emek verince, fırın da sahibi de işi öğreniyor... Ama genel olarak insanlar, şu derece şu ayarda diyerek her şeyi fırına ve o ayarlara bıraktığı için istenilen neticeye varmak mümkün olmuyor...

Misalen, altı mı pişmedi, tepsiyi aşağı rezistansa yaklaştır, üstü kızarmadı mı? Üste yaklaştır, turboyu devre dışı bırak, olmadı dereceyi arttır ve istenilen kıvamı elde edinceye kadar uğraş ve sonunda keyfine bak... (gibi)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdiden hayırlısı olsun.
Genelde aynı tip üretim ve çin malı diyebiliriz. Isıtma sebebi kalitede dahil olmak üzere, genelde kullanıcı hatası olmaktan geçmektedir. Ön ısıtma yapılmaması, çok kalın börek yapmak vs başta olmak üzere bir sürü sebep sıralanabilir.
Geçenlerde BlackSea BlackSea aldı ve güzel cihazdı, bı kontrol ediniz.
Simfer bu konuda iyi zaten bosch da üretim yapmaktadır. Yani fazladan isim için para vermek ne kadar mantık bilmiyorum.
Ama şu da var bilindik markalar garanti uzatma da yapıyor bu da bir avantaj olabiliyor.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
Şimdiden hayırlısı olsun.
Genelde aynı tip üretim ve çin malı diyebiliriz. Isıtma sebebi kalitede dahil olmak üzere, genelde kullanıcı hatası olmaktan geçmektedir. Ön ısıtma yapılmaması, çok kalın börek yapmak vs başta olmak üzere bir sürü sebep sıralanabilir.
Geçenlerde BlackSea BlackSea aldı ve güzel cihazdı, bı kontrol ediniz.
Simfer bu konuda iyi zaten bosch da üretim yapmaktadır. Yani fazladan isim için para vermek ne kadar mantık bilmiyorum.
Ama şu da var bilindik markalar garanti uzatma da yapıyor bu da bir avantaj olabiliyor.
Vestel'in fiyatı 1500 TL civarı model olarak da orta üst galiba. Siemens'de 2200 TL civarı (bosch daha pahalı) ikisinin arasında gidip geliyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestel'in fiyatı 1500 TL civarı model olarak da orta üst galiba. Siemens'de 2200 TL civarı (bosch daha pahalı) ikisinin arasında gidip geliyorum.
Biz Simfer önerdik, madem sen bunları dedin bende şunu önerim, ucuz olan vesteli alıp +300 TL verip +4 yıl 1800 TL kullanmak mi
2200 TL Simfer üretimi olabilecek 3 yıl garantili Siemens mi ?
Tabi kalite farkı var sonuçta daha oturmuş alman menşei bir marka ama ne bilim dediğim gibi ikisi de Çin'den parça getirip montaj yapıyor

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bütçenizi bilmiyorum ama iki fırın önerebilirim öncelikle pahalı geldiği için ben almadım siz bakabilirsiniz .
Tıklayın ??

ikinci olarakta kendi aldığım fırın . Pişirme konusunda sorun yaratacak bir fırın degil 3 cam koymuşlar hem ısıyı tutar hem enerji tasarrufu . Özellik ve pisirme olarakta üst düzey sayılabilecek bir fırın .
Simfer

FBAAE5EC-2E27-46E7-B1A3-40096AF666A3.jpg

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
Biz Simfer önerdik, madem sen bunları dedin bende şunu önerim, ucuz olan vesteli alıp +300 TL verip +4 yıl 1800 TL kullanmak mi
2200 TL Simfer üretimi olabilecek 3 yıl garantili Siemens mi ?
Tabi kalite farkı var sonuçta daha oturmuş alman menşei bir marka ama ne bilim dediğim gibi ikisi de Çin'den parça getirip montaj yapıyor
Hocam ben simferi sizlere güvenip alırım almasına da. Kabul etmeyenler var halimi anlayın :) Vestel +4 yıl ile pek tabii daha mantıklı. Fakat sizin dediğiniz gibi de mağazalarda baktığımda vestel profilo bosch siemens arasında malzeme kalitelerinde bariz fark var.

Bütçenizi bilmiyorum ama iki fırın önerebilirim öncelikle pahalı geldiği için ben almadım siz bakabilirsiniz .
Tıklayın ??

ikinci olarakta kendi aldığım fırın . Pişirme konusunda sorun yaratacak bir fırın degil 3 cam koymuşlar hem ısıyı tutar hem enerji tasarrufu . Özellik ve pisirme olarakta üst düzey sayılabilecek bir fırın .
Simfer

FBAAE5EC-2E27-46E7-B1A3-40096AF666A3.jpg
Samsung pahalı hocam dediğiniz gibi. Simferi de kabullendiremiyoruz :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam ben simferi sizlere güvenip alırım almasına da. Kabul etmeyenler var halimi anlayın :) Vestel +4 yıl ile pek tabii daha mantıklı. Fakat sizin dediğiniz gibi de mağazalarda baktığımda vestel profilo bosch siemens arasında malzeme kalitelerinde bariz fark var.

Samsung pahalı hocam dediğiniz gibi. Simferi de kabullendiremiyoruz :)
Çoğu firmanın üreticisi simfer silverline zaten ama anlıyorum sizi ? simferi almasaydım Samsungu alırdım yurt dışından geliyormus tr de üretilenlerden değilmiş samsungun bu arada tr de üretilen samsunglari simfer üretiyor . Boschlari da silverline üretiyor .

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
2.5 ay önce Af 8685 siyah aldık şu ısı kalkanı olan modelden gayet memnunuz. Önceki fırınımız Teba markaydı o da çok iyiydi bu da çok iyi pişiriyor.
3 tarafında katalitik panel olması da avantaj sadece fırının tabanını silmek yeterli oluyor çok kolay temizleniyor.
Biz +4 yılı 200 TL ye yaptırmıştık

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt