Ankastre Fırın Montajı Nasıl olmalı

F Çevrimdışı

fyangin

Yeni Üye
10 May 2021
4
45
Herkese Merhabalar,
Ankastre Fırın montajı yapılan yerin alt ve yan kısımlarında delik olmalı mı? Bu hava delikleri yoksa Fırında ısınma problemi ve hatta kapanma olması normal midir?

Yardım ve yorumlarınızı rica ederim.
Mevzuu marka Samsung

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ankastre ürünler solo ürünlere göre farklidir. Herhangi bir delik vs olması gerekmez. Solo fırında olmayıp ankastre de olan soğutma fanı vardır. Bu fan ortam ve cihaz içindeki fazla havayı marka ve modele bağlı olarak genelde kapak ile kontrol paneli arasındaki havalandırma bölümünden dışarı atar. Siz fırının karşısına otursaniz hep size bir hava çarpar. Bazıları bunu arıza olarak görür fakat çalışma prensibi budur.

F Çevrimdışı

fyangin

Yeni Üye
10 May 2021
4
45
O zaman samsung servisinin bana bunun altına hatta iki yanına delik açmalısınız yoksa bu yüzden kapanıyor demesi boş, hatta saati bile yanlış çalışıyor eskiden geri kalıyordu değiştirdiler şimdi de ileri gidiyor o da ondan diyorlar (ısıdan kaynaklıymış)...

Kapanan ve saati önce geri ( beyni nasıl beyinse :) sonra ileri giden arkadaş ve klasik montaj yeri

imagede1c3a2826e39ae0.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu tarz dokunmatik ekran fırınlarda bu tarz sorunlar hep çıkabiliyor. Kendi evime bile manuel zamanlayıcısı olan aldım. Çabuk arıza yapıyor, çabuk sıcaktan fn etkileniyor. Havalandırma şart değil fakat servisin deneyimi burada önemli, bazıları farklı yöntemler ile sonuç alıyor. Denemeden şu an da net bişey demek olmaz.
Ama bana saçma geldi delik olayı. Yine söyleyen gerçek bir usta ise tecrübe ile doğru olabilir

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,445
32
O zaman samsung servisinin bana bunun altına hatta iki yanına delik açmalısınız yoksa bu yüzden kapanıyor demesi boş, hatta saati bile yanlış çalışıyor eskiden geri kalıyordu değiştirdiler şimdi de ileri gidiyor o da ondan diyorlar (ısıdan kaynaklıymış)...

Kapanan ve saati önce geri ( beyni nasıl beyinse :) sonra ileri giden arkadaş ve klasik montaj yeri

imagede1c3a2826e39ae0.jpg
Ne alakaymış yaw.Bende bana gelen servise sormuştum hatta punç uçta hazırlamıştım.Servisin dediği aynen şu bunların dışı arkası zaten hiç ısınmaz etrafında yalıtım malzemeleri var.Delsenizde fayda zarar etmez ancak gerek yok demişti.Gerçekten de dışarıda epey çalıştırdık hiç ısınmamıştı.

hatta şöyleki hemen arkasında priz var müteahhit sağolsun .Dedim erimez mi yok abi dediler 6 senedir de hi bir şey olmadı.

F Çevrimdışı

fyangin

Yeni Üye
10 May 2021
4
45
Ne alakaymış yaw.Bende bana gelen servise sormuştum hatta punç uçta hazırlamıştım.Servisin dediği aynen şu bunların dışı arkası zaten hiç ısınmaz etrafında yalıtım malzemeleri var.Delsenizde fayda zarar etmez ancak gerek yok demişti.Gerçekten de dışarıda epey çalıştırdık hiç ısınmamıştı.

hatta şöyleki hemen arkasında priz var müteahhit sağolsun .Dedim erimez mi yok abi dediler 6 senedir de hi bir şey olmadı.
Burdan sonuç Samsung'a tüketici mehkemesi yolu gözüktü
Çünkü servis delik konusunda ısrarcı üstelik montajını ben yaptım sanki o zaman bu şekilde montaj olmaz deseydiniz diyorum ama böyle şimdi diyorlar
...
Ahhh memleketim ve işleyiş hali

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Müteahhit ile alakalı sorun yok standart tır bu ? he 2 piriz yerine 1 tane bırakan oluyor o zaman suçlu ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,445
32

Müteahhit ile alakalı sorun yok standart tır bu ? he 2 piriz yerine 1 tane bırakan oluyor o zaman suçlu

Müteahhit ile alakalı sorun yok standart tır bu ? he 2 piriz yerine 1 tane bırakan oluyor o zaman suçlu ?
Ne olursa olsun hocam bencr güvenceli değil.Evet zaten az koymuşlar ki ben çamaşır makinesini banyoya aldırdım.Dolaplar yapılırken istemedim çamaşır makinesi yeri.Buna rağmen alt tarafa 2 priz koyulmuş, ee ankastre ocağa priz olmayınca bende yan çekmece içersine kalın ttr kablo ile 3 lü priz çektim , en azından acil müdahale gerekirse çekmeceyi çıkartır anında sökerim diye düşündüm ,hemde ocağın fişini bağladım.

Standart ta öyle olabilir ama priz gibi şeylerin anında ulaşabilir olması gerektiğini düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Üstad lar daha iyi bilir ancak buzdolabı ve bunun gibi ürünlerde elektronik kart kutu içerisinde koruma da diye biliyorum.
Dokunmatik panel vücuttan gelen elektrik akımı ile çalışıyor.
Yüzeyi nemlenince etkileniyor olabilir.
Ya da kutu içi tam yalıtımlı değil.
Ya da ısı etkiliyor vs.

Ortada bir işçilik veya tasarım hatası mevcut.
Fakat uyanık üretici hatayı müşteriye yıkmaya çalışıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Ne olursa olsun hocam bencr güvenceli değil.Evet zaten az koymuşlar ki ben çamaşır makinesini banyoya aldırdım.Dolaplar yapılırken istemedim çamaşır makinesi yeri.Buna rağmen alt tarafa 2 priz koyulmuş, ee ankastre ocağa priz olmayınca bende yan çekmece içersine kalın ttr kablo ile 3 lü priz çektim , en azından acil müdahale gerekirse çekmeceyi çıkartır anında sökerim diye düşündüm ,hemde ocağın fişini bağladım.

Standart ta öyle olabilir ama priz gibi şeylerin anında ulaşabilir olması gerektiğini düşünüyorum.
Biraz size acil seneryolardan bahsedelim, bu konularda muhakak eşinize bilgi verin öncelik olarak sigorta kapatması, su vanası, doğalgaz vanası kapatmayı öğretin, acil durumlarda elektirik kaçağı, piriz yanması, su patlaması gibi durumlarda öncelik vanaları kapatmayı biliclendirelim. Allah korusun elektirik kaçağı durumunda yada piriz yanması durumunda kendine zarar verebilir. Önemli bir konu.

Pirizin yana alınması her zaman avantaj dir. Örnek; ocaklara su kaçınca çıt çıt sürekli çakmak Çakar bu durumda fişi çekmeniz gerekebilir bunun için fırını sökmek zor bı işlem ama yandan fişi sökmek basit. Kuruduktan sonra tekrar takar rahatına bakarsın ?

Geri
Üst Alt