Ankara'dan herkese selamlar.

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhabalar, Ağustos gibi kayıt olmama rağmen tanışma bölümüne bir konu dahi açmadan selamsız, sabahsız giriş yapmış oldum foruma öncelikle kusuruma bakmayın. Saygısızlıktan ziyade unutmuş olduğumdan kaynaklı bir durum. Bence forum üzerindeki herkesin bir şekilde samimiyeten kendini tanıtması gerekir, buna katılıyorum.

Adım Utku, 24 yaşındayım. Ankara, Etimesgutta ikamet ediyorum. Hoş bir ortam olduğundan düzenli uğrayıp, baktığım bir yer haline geldi benim için tavsiyeforumu. Gerçekten çok değerli paylaşım yapan, bilgisini esirgemeyen büyüklerimiz var. Bu nedenle burada olmak gerçekten güzel. Şimdiden bir aile gibi gördüğüm bu forumda geçte olsa bir tanışma konumuz bulunsun istedim. Umarım da bu saygı, sevgi ve samimi ilerleyişi hep koruruz. Gerçekten insanların zıtlaştığı, selamı sabahı dahi esirgediği şu dönemde gerçekten bir merhabaya, bilgisini paylaşabildiği, bilgi edinebildiği bir alana ve bir hoş sohbete ihtiyacı oluyor insanın herşey den önce.

Bu vesile ile herkese bu güzel ortam için teşekkür ediyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevgli Utku Hoşgeldin :ok

Aslında ben bazen sert yazıyorum bu konuda lakin belki dikkatinizi çekmiştir, normalde kimseden ''Foruma üy eoldun ise gel kendini tanıt'' gibi bir beklenti içerisinde olmuyoruz.

Sadece son zamanlarda ergen öncesi olduğunu düşündüğüm zeka yaşı kişilerin saçma hareketleri dikkatimi çekmeye başlayınca ister isteemz bizim aile ortamı olarak gördüğümüz forumumuzda bu tarz yaklaşımları benimsemediğimiz için ben laf sokuyorum yalan değil lakin beni tanıyanlar huyumu da bildiği için asla içimizden kimseye zerre saygısızlığım olmaz kaldı ki aslında sinirlenme sebebim de Forum üyelerine saygısızlık yapıldığını düşünmemden kaynaklanıyor.

En basit örneği dün yaşanan konu, o nedenle yeni gelenlere ister istemez bi şöyle ''Nooluyo len?'' gözü ile bakmak zorunda kalıyoruz.

Yoksa aslınd akimse kendisini tanıtmasa dahi yazı karakterinden, takıldığı bölümlerden inceleme geçmişinden vs zaten kişilik analizi yapabilmemize vesile oluyor.

Yani ben kaynaklı bir rahatsızlık olmamıştır umarım diyor, keyifli forumlar diliyorum :ok

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
teraspy teraspy Evet hocam doğrudur. Eskiden bu kadar yapılaşma yoktu. Şimdi herşey değişti, hatta yapılan yapıların lüks olmasından dolayı da esnaf tarafından zengin muhit olarak görülmekte ve haliyle pazar esnafı olsun, market esnafı olsun bunuda fiyatlarına yansıtıyor . Memur kesimin bulunduğu yerden şimdilerde eser yok. Ankara'nın tadı da tuzu da eskisi gibi değil ne yazık ki. Eskiden canın sıkılınca bir maltepe pazarına giderdin, gezerdin mesela, fiyatlar nispeten uygundu ve herkes elektronik ihtiyaçlarını, atıl durumdaki ürünlerini onarabileceği parçaları vs. oradan karşılardı. Atatürk Orman Çiftliği ne gider ayıptır söylemesi oturur bi kokoreç yer dolaşır mis gibi havayı içimize çekerdik. Şimdi eser kalmadı. Haliyle denizi olmayan bir şehir, çıkayım da kafam atınca deniz kenarında bir yerde oturup soluklanayım diyemiyorsun mesela. İstanbul'a bir ara gittiğim vakit hiç değilse moda sahilinde yürüyüş yapmaktan alı koyamıyordum kendimi, ciğerlerim oksijen doluyordu resmen. Şimdi fabrikalaşmadır, odur budur soluduğun yakıt oluyor ne yazık ki. Artık bu büyük yapılaşmalardan bize geri kalan tek şey yanına, altına dikilen avm ler oldu. Ankara da tam olarak böyle. Ankara yı da Ankara yapan çoğu şey'i öldürdüler maalesef.

A Adem Helvacı Estağfirullah hocam, kesinlikle haklısınız yazdıklarınızda. Ben sadece ortamı sıcak gördüğüm ve bir parçası olduğumu kısa sürede hissettiğim için aile ortamında bir bağ kurmak istedim forumdaki hocalarımla ufaktan da olsa tanıtalım kendimizi diye düşündüm. Hepiniz değerli büyüğümüzsünüz, bir şeyleri izza ediyorsanız buranın belirli bir seviyede kalmasını sağlamak içindir, aksini düşünmüyorum kesinlikle. Kesinlikle ve kesinlikle şahsınızdan dolayı bir rahatsızlık vs. söz konusu dahi değildir. Ben sizin gibi nezih,dürüst ve samimi insanlarla tanışmaktan bilhassa gerçekten çok memnun ve mutlu oldum. Böyle bir ortam için herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy Evet hocam doğrudur. Eskiden bu kadar yapılaşma yoktu. Şimdi herşey değişti, hatta yapılan yapıların lüks olmasından dolayı da esnaf tarafından zengin muhit olarak görülmekte ve haliyle pazar esnafı olsun, market esnafı olsun bunuda fiyatlarına yansıtıyor . Memur kesimin bulunduğu yerden şimdilerde eser yok. Ankara'nın tadı da tuzu da eskisi gibi değil ne yazık ki. Eskiden canın sıkılınca bir maltepe pazarına giderdin, gezerdin mesela, fiyatlar nispeten uygundu ve herkes elektronik ihtiyaçlarını, atıl durumdaki ürünlerini onarabileceği parçaları vs. oradan karşılardı. Atatürk Orman Çiftliği ne gider ayıptır söylemesi oturur bi kokoreç yer dolaşır mis gibi havayı içimize çekerdik. Şimdi eser kalmadı. Haliyle denizi olmayan bir şehir, çıkayım da kafam atınca deniz kenarında bir yerde oturup soluklanayım diyemiyorsun mesela. İstanbul'a bir ara gittiğim vakit hiç değilse moda sahilinde yürüyüş yapmaktan alı koyamıyordum kendimi, ciğerlerim oksijen doluyordu resmen. Şimdi fabrikalaşmadır, odur budur soluduğun yakıt oluyor ne yazık ki. Artık bu büyük yapılaşmalardan bize geri kalan tek şey yanına, altına dikilen avm ler oldu. Ankara da tam olarak böyle. Ankara yı da Ankara yapan çoğu şey'i öldürdüler maalesef.

A Adem Helvacı Estağfirullah hocam, kesinlikle haklısınız yazdıklarınızda. Ben sadece ortamı sıcak gördüğüm ve bir parçası olduğumu kısa sürede hissettiğim için aile ortamında bir bağ kurmak istedim forumdaki hocalarımla ufaktan da olsa tanıtalım kendimizi diye düşündüm. Hepiniz değerli büyüğümüzsünüz, bir şeyleri izza ediyorsanız buranın belirli bir seviyede kalmasını sağlamak içindir, aksini düşünmüyorum kesinlikle. Kesinlikle ve kesinlikle şahsınızdan dolayı bir rahatsızlık vs. söz konusu dahi değildir. Ben sizin gibi nezih,dürüst ve samimi insanlarla tanışmaktan bilhassa gerçekten çok memnun ve mutlu oldum. Böyle bir ortam için herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Ankara'da yaşayan bir tanıdığım var ,yanımda görevli askerdi aydın.Emekli olmak için geldiğimizde (2010) ne hikmetse o gün beni aramıştı (yoksa ben mi aramıştım bilmiyorum inan) Biz vakit olunca Anıtkabir'e gittik hanımla sevgili aydın bana "ustam Anıtkabir'de şuraya git ben ordayım" demişti.Biz karı-koca inanmadık ama dediği yere gittik ,ne göreyim karşımda bizim aydın :)
Bizi Anıtkabir'de gezdirdi ,evine götürdü ve bize süpriz olan "anne ve babası" ile tanıştırdı.Çok muhterem insanlardı ,özellikle bizi Ankara'da her yeri gezdirdiler,sanırım izin almıştı babası iş yerinden bizimle tanışmak için :)
Neyse ,"maksat muhabbet olsun" da yazarım unutmazsam,tabii bunun için sevgili aydından izin almam gerekir ,bunları yazarken gözlerim doldu :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt