Ankara'da Corona Virüs Alarmı

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
2594744_640x640cc3c5b2f3b31fca1.jpg

Uçakta dikkat çeken iddia… Doğruysa çok vahim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsünün İran'da ortaya çıktığı ve çok sayıda ölüme neden olduğu Kum kenti için Tahran yönetimine karantina tavsiyesinde bulunmuştu. Ankara Esenboğa'ya iniş yapan uçakta, 132 yolcunun arasında Kum kentinden yolcuların da bulunduğu iddia edildi. Öte yandan DHA'nın dün servis ettiği habere göre İran'dan Türkiye'ye geçmek isteyenlere karantina önlemi uygulanmadığı ortaya çıkmıştı.

İran’dan tahliye edilen 132 Türk yolcu ve mürettebat, THY uçağı ile Ankara Esenboğa’ya iniş yaptı. Uçaktaki 132 yolcu ve mürettebat arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Tahran yönetimine karantinaya almasını tavsiye ettiği Kum kentinden yolcuların da olduğu öne sürüldü.
Bakan Koca, İran’ın Kum kentini karantinaya almaması üzerine Türkiye’nin İran’a karşı sınır kapılarını kapattığını açıklamıştı.

BİR GÜNDE İKİ AYRI UYGULAMA

Bakan Koca, İran'daki Türklerin durumu ile dün verdiği röportajda ülkeye dönmek isteyenlerin Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda Türkiye getirileceğini, planlamaların yapıldığını, gelen bütün vatandaşların da 14 gün gözlem altında tutulacağını söylemişti.

DHA’nın dün servis ettiği haberde İran’dan dönmek isteyen Türk vatandaşlarına sınırın açık olduğu ortaya çıkmıştı.

İran'dan Türkiye'ye dün yaya olarak geçen Türk iş adamı Serhat İnan Niyet sağlık kontrolü sonrası geçişe izin verildiğini şu sözlerle ifade etmişti:

* İran'dan Türk tarafına geçerken sıkı bir kontrolden geçirildim. Ateşimi ölçüp, dezenfekte ettiler.

* Çok şükür bir hastalık belirtisi çıkmadı. İranlıların bu tarafa bizim de o tarafa girişimiz yasak.

* Araçların geçişine izin verilmiyor. Benim aracım sınırda kaldı. Kendim geçtim.

14 GÜN KARANTİNA

Tahliye edilen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacak. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrollerinin ardından karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledildi.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
allah bizi bu iletten korusun. inşallah bi sıkıntı çıkmaz
Bu şekilde giderse , ülkede bulunmayan Corona Virüsü kendi elimizle zorla sokucaz ülkeye. Virüs ülkeye girmek istemiyor ama bizimkiler bayağı bir zorluyor girmesi için.

Şu an Habertürk izliyorum , 12 kişi İran'da virüsün çıktığı Kum kentinden gelmiş , 10 tanesinde yüksek şüphe var diyor.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
eğer bir yayılırsa hapı yuttuk demektir. nası bi illetmiş arkadaş.
olduktan sonra değilde virüs ülkeye gelmeden önlemleri alması gerekli devletin
insallah bir an önce biter de rahat bir nefes alırız.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekilde giderse , ülkede bulunmayan Corona Virüsü kendi elimizle zorla sokucaz ülkeye. Virüs ülkeye girmek istemiyor ama bizimkiler bayağı bir zorluyor girmesi için.

Şu an Habertürk izliyorum , 12 kişi İran'da virüsün çıktığı Kum kentinden gelmiş , 10 tanesinde yüksek şüphe var diyor.
önüne gelen elini kolunu sallaya sallaya ülkeye giriş yaparsa kacınılmaz sondur yani.
kapansın artık şu kapılar yahu.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Trajedi başka bir şey değil... Devletin en yetkilisi dut pekmezi önermişti, şimdi iki kaşık fazla dut pekmezi önerir mi?

Tarih boyunca Türk düşmanı olan bu devlet, virisü bulaştırarak bir kez daha yapacağını yaptı demek...

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Türk bir adam buna çözüm bulmuş inşallah kısa zamanda kontrol altına alınacaktır.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
İran sınır kapıları kapatıldı da kaçak geçişler nasıl kontrol edilecek. abd ambargosu kaynaklı ürünler kaçak olarak gidiyor illaki :hmm .Türkiye den olamasa da Azerbaycan üzerinden yine gidiş gelişler olacak .:hmmÇok sıkıntılı bir durum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt