Ankara Buluşmamız İçin Ön Araştırma Konusu

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bir önerim var, Bizler ki Gaz Mustafa Kemal Atatürk'ü her daim yüreğinde yaşatan, İlke ve inkılapları ile yaşayan bireyleriz (Bu yolu kabul edenler adına yazıyorum, empoze değildir) Bu doğrultuda ben, anıtkabir ziyaretimizin anlamlı bir günde olmasını elbette istemekle birlikte, daha rahat hareket edebileceğim, kabrinin önünde durup rahat bir şekilde Fatiha okuyabileceğim, Ruhuna Yasin okuyabileceğim rahatlıkta sakin bir gün olmasını dilerim.

Ona olan saygımı kabrinin karşısında göstermenin yanına kendisi için dini değerler adına dua edebilmek isterim.

Geçen sene yaşadığımız tecrübe ile şunu söyleyebilirim.

O insanların kalabalığı, o bütünleşmiş, kenetlenmiş insanların yaydığı pozitif enerjiyi ve milli duyguların kabarışını hissedebilmek inanılmaz farklı bir duygu olsa da, zaman kıstası üzüyor maalesef.

Arkadan gelenleri de düşünerek 10 saniye kabrini görüp gitmek yerine, gönül rahatlığı ile ellerimi açıp dua edebileceğim vaktim olsun isterim, Rahatça dolanabilmek, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini gezebilmek, Rahmetli İnönü nün mezarını da ziyaret edebilmek isterim.

Bu bağlamda bu sene (Daha doğrusu 2020 senesi için) bir bahar etkinliği olarak Anıtkabire gidebilir, gönlü arzu eden tüm arkadaşlarımız ile orada buluşabilir, hem atamızı yâd eder, hem de sohbet eder tanışır kaynaşırız diye düşünüyorum.

Tabi bu şahsi fikrimdir. Diğer tüm görüşlere ve tavsiyelere kapımız açık, saygımız sonsuz.

Ne dersiniz sevgili @Pixel Teknoloji ? @Sota @BlackSea @fikoloji @TEKNOWEST @Umut Barış @rizeli_53 ve ilgilenen tüm arkadaşlar :ok
Mantıklı abi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri