Ankara Buluşmamız İçin Ön Araştırma Konusu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Çok uzun zamandır istiyordum ve Yönetii kardeşlerimizle geçtiğimiz aylarda konusu olmuştu, Nasipse 10 KASIM da Atamızın huzurunda buluşmayı gündeme almıştım yönetim olarak lakin daha sonra bunu neden yönetim olarak kısıtlayalım diye düşündük.

Bu doğrultuda bilen arkadaşların bize yardımı olabilecek bazı konularda sorularımız olabilir.

Mesela Ankarada kaç havalimanı var? Hangisine iniş yapmak mantıklıdır? Hangi otelde kalınır? Nerede oturulup adam gibi sohbet edilebilir? Anıtkabire ulaşım nasıl olur? vs vs

Aynı zamanda görüş ve önerilere de açık olduğumu belirtmek isterim :ok

(Araba kullanasım yok arkadaşlar ama, ''Araç ile daha rahat olur'' derseniz ona göre de bir şeyler düşünürüm)

Konuyu bilerek erken açtım zira ucuzabiletal.com adresinde 63TL ye dahi uçak bileti veriyorlar, erken alımın avantajını yaşarız diye düşündüm :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
ulaşım yönünden Ankara Türkiye'nin en kolay şehirlerinden birisidir. havalanından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 442 nolu otobüsleri sürekli şehir içine rut atar fiyatları çok uygundur, Ankara'da konaklama için uygun fiyatlı olarak tavsiyem misafirhane/polisevi/öğretmenevi gibi yerler olur, yine o dönem için tatil sitelerinden güzel fiyatlara oteller bulunabilir. yeme içme mekan kalitesi Bahçelievler ve diğerleri diye sıralanır. Anıtkabir'e Ankara'nın her yerinden ulaşım mümkün ve kolaydır. (metro ve otobüs)

Bartın'da yaşayan bir ayağı sürekli Ankara'da olan Yarı Ankara'lı birisi olarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Tabiki Ankara'lı arkadaşlarda dahil olup daha sağlıklı cevaplar verirler elbette

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ankarada aracin olmadan biryerden baska yere gitmek bana gore imkansiz heleki toplu sekilde hareket edilirse.

Bulusmaya katilacak arkadas sayisi
Karsilayacak kadar aracla katilim yapilmasi zaruridir.

Ben aracla gelirim mesala. :ok

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bende metroyla çok kolay ulaşım olduğunu düşünüyorum Ankara'da.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ankarada aracin olmadan biryerden baska yere gitmek bana gore imkansiz heleki toplu sekilde hareket edilirse.

Bulusmaya katilacak arkadas sayisi
Karsilayacak kadar aracla katilim yapilmasi zaruridir.

Ben aracla gelirim mesala. :ok

İşte ülkede trafik, senin gibi düşünenler yüzünden hep kalabalık :kop

Aslında denge politikası izlemek doğru olacak sizin de belirttiğiniz üzere zira herkes arabalı gelirse olmaz, herkes arabasız gelirse yine olmaz. Biz dolmuş otobüs insanı değiliz (ki ben eşimle gelirim zaten) , zira toplu taşıma araçlarında biz çok şeyi kafamıza takıyoruz, birisi kokar, birisi çok sesli konuşur, birisi yayılır, birisi bayılır vs Bayramda İzmirde bunalıp erkenden geri dönmek için arabayı abimlere bırakıp otobüsle Fethiye ye döneyim dedim, Arkamdaki kadına yol boyunca bela okudum geldim. Edep Adap yahu, Şehirlerarası otobüstesin o çenen hiç mi durmaz, o sesin hiç mi kısılmaz.

Neyse diyeceğim o ki kısa süreli bir uçuş sanki bize daha uygun gibi, o da olmazsa duruma göre biz de araba ile gelebiliriz lakin herkesin araba ile gelmesi durumunda, buluşulması düşünülen noktada otopark sorunu da olabilir bunu da değerlendirelim. Mesela Sen yalnız geleceksen rutunun üzerinde olacak bir arkadaşı alabilirsin, Biz bir başka arkadaşı alabiliriz veya biz arabasız gelirsek arabalı gelen birisi bizi alabilir gibi vs

@newrophat kardeşimizin kılavuzluğu gayet güzel olmuş mesela, bu tarz bilgiler ile ortak bir karar alabiliriz diye düşünüyorum :ok

Bunun yanısıra söz konusu eğer @BlackSea Egemen kardeşimizin bahsettiği gibi METRO ise, o zaman gurubun ne kadar kalabalık olduğunun da pek önemi olmaz gibi geldi bana da :alala

@gurkan biz İstanbuldan korkiik :kiskis

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
İşte ülkede trafik, senin gibi düşünenler yüzünden hep kalabalık :kop

Aslında denge politikası izlemek doğru olacak sizin de belirttiğiniz üzere zira herkes arabalı gelirse olmaz, herkes arabasız gelirse yine olmaz. Biz dolmuş otobüs insanı değiliz (ki ben eşimle gelirim zaten) , zira toplu taşıma araçlarında biz çok şeyi kafamıza takıyoruz, birisi kokar, birisi çok sesli konuşur, birisi yayılır, birisi bayılır vs Bayramda İzmirde bunalıp erkenden geri dönmek için arabayı abimlere bırakıp otobüsle Fethiye ye döneyim dedim, Arkamdaki kadına yol boyunca bela okudum geldim. Edep Adap yahu, Şehirlerarası otobüstesin o çenen hiç mi durmaz, o sesin hiç mi kısılmaz.

Neyse diyeceğim o ki kısa süreli bir uçuş sanki bize daha uygun gibi, o da olmazsa duruma göre biz de araba ile gelebiliriz lakin herkesin araba ile gelmesi durumunda, buluşulması düşünülen noktada otopark sorunu da olabilir bunu da değerlendirelim. Mesela Sen yalnız geleceksen rutunun üzerinde olacak bir arkadaşı alabilirsin, Biz bir başka arkadaşı alabiliriz veya biz arabasız gelirsek arabalı gelen birisi bizi alabilir gibi vs

@newrophat kardeşimizin kılavuzluğu gayet güzel olmuş mesela, bu tarz bilgiler ile ortak bir karar alabiliriz diye düşünüyorum :ok

Bunun yanısıra söz konusu eğer @BlackSea Egemen kardeşimizin bahsettiği gibi METRO ise, o zaman gurubun ne kadar kalabalık olduğunun da pek önemi olmaz gibi geldi bana da :alala

@gurkan biz İstanbuldan korkiik :kiskis
Hayirdir abim ne guzel istanbul soyle bogaz deniz kenarinda mis gibi cay sohbet ohhhh:cay:clap2

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayirdir abim ne guzel istanbul soyle bogaz deniz kenarinda mis gibi cay sohbet ohhhh:cay:clap2

Biz İastanbulda DH buluşması yapmıştık, O zamanki Adminlerden SSM Mehmet Falan da vardı, Sanırım 15 20 kişilik bir gurup olarak görüşmüştük. Boğaza karşı kahvaltı vs Oldukça eğlenceli geçmişti. Yani diyeceğim o ki işin şakası elbette o fakat ben gerçekten İstanbulun büyüklüğünden ve keşmekeşinden her zaman korkmuşumdur. İnsanın tabiatında vardır, Korkunun kaynağı hep bilinmezliktir zaten :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Hesabimi soyle yaptim
toplam 30 kisi katilacak diyelim
Ankara içinde istediğimiz yere rahat rahat gitmek icin 6-7 arac yeterli
Herkesin araçla katilmasi zaten sikintiyi sokar park anlaminda
Metroya tamamda
dolmusa 30 kisinin binememe ihtimalide dusunun
10 kasimda
Toplu tasimalarin daha yoğun olacagini unutmamak gerekir.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Biz İastanbulda DH buluşması yapmıştık, O zamanki Adminlerden SSM Mehmet Falan da vardı, Sanırım 15 20 kişilik bir gurup olarak görüşmüştük. Boğaza karşı kahvaltı vs Oldukça eğlenceli geçmişti. Yani diyeceğim o ki işin şakası elbette o fakat ben gerçekten İstanbulun büyüklüğünden ve keşmekeşinden her zaman korkmuşumdur. İnsanın tabiatında vardır, Korkunun kaynağı hep bilinmezliktir zaten :ok
Haklisin abim hersey gonlunce olsun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hesabimi soyle yaptim
toplam 30 kisi katilacak diyelim
Ankara içinde istediğimiz yere rahat rahat gitmek icin 6-7 arac yeterli
Herkesin araçla katilmasi zaten sikintiyi sokar park anlaminda
Metroya tamamda
dolmusa 30 kisinin binememe ihtimalide dusunun
10 kasimda
Toplu tasimalarin daha yoğun olacagini unutmamak gerekir.

Abim bu buluşmalar 150 kişi ile başlar 10 kişi gelir sen sıkma canını böyle şeylere :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt