Android Tv Stremio Sorunu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Çok anladığım konu değil ama çakışan bir kitaplık vardır mutlaka,tv nin A11 yüklü olması bir şey ifade etmeyebilir,farklı versiyonlarını dene bakalım(Stremio nun tabii)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Televizyon marka modeli nedir? Bellek kapasitesi ve işlemci yapısı nedir? Bunları bilmeden net bir şey söylemek mümkün değil.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam Vestel 43 FA 9500
Forumumuzun tamamında belirttiğimiz durum. MB186TC Anakarta sahip modelde 1 GB RAM bellek mevcut. Bunun yanında Android sürüm 9 dan daha fazla kaynak kullanan Android 11 çekirdeğine sahip. Bu bilgilerin kombinasyonu zaten sıkıntıyı tanımlıyor. Sayın teraspy teraspy Emmi' nin söylediği gibi farklı versiyonlar denenebilir. Ancak özellikle streaming tabanlı ve p2p dosya paylaşımı sistemiyle çalışan bir yazılımda önbellekleme herşeydir. 1 GB Ram ile de bu iş olmaz. 😞

M Çevrimdışı

meteartunc

Yeni Üye
13 Ara 2022
19
29
Forumumuzun tamamında belirttiğimiz durum. MB186TC Anakarta sahip modelde 1 GB RAM bellek mevcut. Bunun yanında Android sürüm 9 dan daha fazla kaynak kullanan Android 11 çekirdeğine sahip. Bu bilgilerin kombinasyonu zaten sıkıntıyı tanımlıyor. Sayın teraspy teraspy Emmi' nin söylediği gibi farklı versiyonlar denenebilir. Ancak özellikle streaming tabanlı ve p2p dosya paylaşımı sistemiyle çalışan bir yazılımda önbellekleme herşeydir. 1 GB Ram ile de bu iş olmaz. 😞
Anladım hocam, birde filmleri 720p olarak izlemeyi denedim sorun ortadan kalktı. 1080 geçtiğimde tekrar yeniden başlattı 😀

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Anladım hocam, birde filmleri 720p olarak izlemeyi denedim sorun ortadan kalktı. 1080 geçtiğimde tekrar yeniden başlattı 😀
720p ile 1080p arasındaki veri akış farkı logaritmiktir. Dolayısıyla fark yaratacaktır. Ancak elinize imkan geçince servisten düzgün şekilde yararlanabilmek için bir harici medya oynatıcı temin etmeniz çok daha sağlıklı olur.

Keşke şu smart kısmını böyle koyacaklarına hiç koymasalar. Ya da adam gibi yapıp, fiyatını ona göre isteseler. 😞

M Çevrimdışı

meteartunc

Yeni Üye
13 Ara 2022
19
29
720p ile 1080p arasındaki veri akış farkı logaritmiktir. Dolayısıyla fark yaratacaktır. Ancak elinize imkan geçince servisten düzgün şekilde yararlanabilmek için bir harici medya oynatıcı temin etmeniz çok daha sağlıklı olur.

Keşke şu smart kısmını böyle koyacaklarına hiç koymasalar. Ya da adam gibi yapıp, fiyatını ona göre isteseler. 😞
Hocam peki kaç gb ram iş görür, genelde bu Android tvlerde en fazla 2gb ram oluyor diye biliyorum ama.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam peki kaç gb ram iş görür, genelde bu Android tvlerde en fazla 2gb ram oluyor diye biliyorum ama.
İşte bir önceki mesajda bahsettiğim smart paragrafı bunun içindi. 2GB RAM içeren TV' ler bir elin parmakları kadar. Aslında android box' lar için de böyle bir handikap var ama onlarda bütünleşik başka kontrol üniteleri olmadığı için, bir de kullanılan RAM frekansları farklı olduğu için ( DDR2 Max 800 Mhz, DDR3 Max 2400 Mhz, DDR4 Max 4200 Mhz gibi) bununda performansa etkisi olur.

Günümüz koşullarında 16 GB Ram bellek içeren Telefonlar varken neredeyse aynı çekirdeği çalıştırmak için 1-2 GB Ram kullanmak hem de görüntü boyutunun bir telefonun yaklaşık 20-30 katı olması durumu işin tekniğini hiç bilmeyen birisi için bile olağan görünmüyordur diye düşünüyorum. (Tabii ki işin içinde Resampling, Upscaling gibi teknolojilerin olduğunu gözardı etmiyorum.)

M Çevrimdışı

meteartunc

Yeni Üye
13 Ara 2022
19
29
Homatics Box R 4K Plus 4GB. Arkadaşlar bu cihaz iş görür mü? Film seyrederken, Stremio kullanırken sorun çıkartmaz sanırım?

Geri
Üst Alt