Android tv için port açma?

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Arkadaşlar merhaba.
Tv aldık,kodi yi yükledik fakat 5 mbps ye kadar internet var.dahada düşüyor.oğlan youtube da,hanım instagram face de.bende sinir harbindeyim.hd film izleyecez netflix e 4. Olucaz hepsi hayal.şimdi tv icin port açılırmı açılırsa çözümüdür.yoksa saçma bir konumu açtım.ustalara selam

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
port açmak internet hızını arttırmaz. internet aldığınız şirket ile görüşüp hız arttırımı yapmanız işinizi görür.

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Abonelik paketinin yazmamışsınız ama, İnternet hızınız düşük ise öncelikle hizmet aldığınız sağlayıcı ile görüşüp sorun tespiti yapılması gerek. Size ulaşan hızı yükseltme iz gerek, port ile dediğiniz işlerin bağı maalesef yok.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Fiber alt yapı yok.türknet yalın adsl kullanıyorum hat en fazla 6 mbps destekliyor.port açma çözüm olabilirmi diye düşündüm

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697
E em1r., port nıcın kullanılınır. bazı uygulamalar belırlı portlarda calısıyor ve bu port modemınızde kapalıysa o uygulamayı calıstırmazsınız yada stabıl calısmaz.
portla ısını yok.

sorunu nasıl cozebılırız pekı. her kullanıcaya bandwidth tanımlayacaksınız.

örnek senaryo.

oncelıkle evdekı kullanıdıgınız tum cıhazları statık ıp verecesınız mumkunse bu ıslemı modem uzerınden yapınız
sonrasında mobıl kullanıcılar ıcın 2mbit yeterlıdır telefon tabletler 2mbit verınız bandwidth ayarlarından
tv unlimited seciniz.
bu ıslem bır nebze olsun sorununuzu cozer. :ok

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Sota Sota, şimdi soruma cevabınız oturdu.teşekkürler.bakalım bizim dandik modemde bu ayarları yapabilicekmiyiz.sonuçları paylaşırım

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Sota Sota,
Hocam er meydanına çıktınız.tüm site takipte sizden konuyla alakalı rehber bekliyoruz ona göre.:seytan

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697
E em1r., airtiesle olacak degil benim bahsettigim.
Benzer uygulamayi tplink modemle denedik
Belirli ip bloguna bandwidth tanimlamak zorunda kaliyorsun ki bu milleti cileden cikarir
Rakamlari salliyorum 5 cihaza
2mbit tanimlarsin
1 kiside 2mbit kullanabilir 5 kiside
Kisisel bazda kisitlama koyamiyorsun
Zyxel bu konuda daha iyi var mi elinizde.

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
E em1r., airtiesle olacak degil benim bahsettigim.
Benzer uygulamayi tplink modemle denedik
Belirli ip bloguna bandwidth tanimlamak zorunda kaliyorsun ki bu milleti cileden cikarir
Rakamlari salliyorum 5 cihaza
2mbit tanimlarsin
1 kiside 2mbit kullanabilir 5 kiside
Kisisel bazda kisitlama koyamiyorsun
Zyxel bu konuda daha iyi var mi elinizde.

Sota Sota selamlar
turktelekom un verdiği Zyxel modem bu iş için uygunmu?
Harici olarak aldığım Tplink8870 siyah olan modem ile dediğiniz gibi belirli IP bloğuna sınırlama konulabiliyor.
Eğer Zyxel de tek tek IP bazlı yapılıyor ise benimde işime yarayacak anlatımınız.
Tşkler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697
Kisi bazinda bandwidth
Zyxel cihazlarda 5 cihaza kadar konulabiliyordu.
Modeller gore farklilik gosterebilir ama.

Geri
Üst Alt