Android TV güncellenmeli mi?

C Çevrimdışı

cooladn

Yeni Üye
16 Eki 2022
3
15
Arkadaşlar birkaç hafta önce Vestel 43UA9500 aldık, cihaz genel olarak tatmin edici fakat arada sırada donup kalması inanılmaz sinir bozucu. Bizde aynı şekilde Smart TV'de mevcut, ikisini aynı anda YouTube performansını denedim, Smart TV çok çok daha hızlıydı. Güncellersem daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü olur, danışayım dedim. Daha önce güncelleyen kişiler yardımcı olabilirse sevinirim.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Bu ürün ve model özelinde değil ama genel olarak sormak istiyorum ben de.

Philips 50pus8505 var bende de.. İlla ki ara ara tam bir kapatıp depolama alanı temizle internet belleği temizle uygulama bilmemnesi temizlesi yapmak zorundayız. Yoksa bizimki de donuyor uygulama açmıyor.

Yani sonuç olarak Box almak kaçınılmaz gibi mi?

C Çevrimdışı

cooladn

Yeni Üye
16 Eki 2022
3
15

Philips 50pus8505 var bende de.. İlla ki ara ara tam bir kapatıp depolama alanı temizle internet belleği temizle uygulama bilmemnesi temizlesi yapmak zorundayız. Yoksa bizimki de donuyor uygulama açmıyor.

Bende dediginiz gibi yapiyorum zaten, ara sıra tam olarak yeniden başlatmak gerekiyor yoksa şişip kalıyor. Siz hiç yazılım güncellemesi yaptınız mı, yaptıysanız daha sonra bir fark oldu mu? Performans açısından bir fark oldu mu?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
yazılım güncellemesi geldikçe yapıyorum. Genelde sisteme TV güncellemesi geliyor onu yapıyorum.. google playe girip güncelleme yapmadım hiç bakarım şimdi ona da.

Bana göre bir şey değişmiyor sistem güncellemesinden sonra. TV dediğiniz gibi bir süre sonra mutlaka "şişiyor" uygulama açmıyor ve yukarda saydıklarımı yapmam gerekiyor.. Sıkıldık açıkçası bu döngüden.. TV dediğin basarsın tuşuna açılır de mi:deli1

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aynı donanım ile sürekli yazılım güncellemek (Bana göre) performansı baltalar. Ancak bu konuda teraspy teraspy Emmi ile oluşturduğumuz iki ana konuyu paylaşmak isterim. Zaten mantık olarak doğru olmayan donanımlarla Smartımsı ya da akıllı gibi sanki sistemler illa ki bu sıkıntıları yaşatacak.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,339
39
Ben biraz güncelleme karşıtıyım, Android veya IOS fark etmez bu konuda. Çok önemli özellikler olmadığı müddetçe genelde güncellemiyorum. Mesela Apple TV'ye uzamsal ses desteği geldiğinde güncellemek farz olmuştu çünkü benim için çok önemli bir özellikti. Veya Sony TV'ye VRR desteği gelmesi gibi.

Uzun vadede ise güncellemelerin cihazları bilerek yavaşlattığını düşünüyorum. Bir de marka fark etmeksizin o güncellemelerin en az 1 tanesinde mutlaka bir sorun çıkıyor, çalışan sistem sıkıntı çıkarmaya başlıyor. Mesela Apple TV'yi TVOS 17'ye güncellediğime pişman oldum. Önceden Ipad Mini cihaz vardı bende, onu 9.0'dan 10'a güncellediğime çok pişman olmuştum, performansı düşmüştü.

Sonuç olarak, güncelleme kararı size kalmış, ben biraz daha güncellememe taraftarıyım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610

Televizyonda android deneyimi yaşamak pek mümkün değil.
Bu nedenle güzel bir panel + boxla kombin etmek daha mantıklı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Aynı donanım ile sürekli yazılım güncellemek (Bana göre) performansı baltalar. Ancak bu konuda teraspy teraspy Emmi ile oluşturduğumuz iki ana konuyu paylaşmak isterim. Zaten mantık olarak doğru olmayan donanımlarla Smartımsı ya da akıllı gibi sanki sistemler illa ki bu sıkıntıları yaşatacak.

Hep yazdım,arkadaşlar arasındaki muhabbetlerde söyledim "bu tvler a-lın-mazzzz- diye,hep de fırçayı yedim " sen de herşeyden anlıyorsun bilader" diyerek :hihi
Bir arkadaşım gitti aldı geldi evine ,1-1.5 yıl sonra beni aradı "alocum şöyle-böyle ne yapayım" diye :haha1 Ona "servise git ,ben anlamam " dedim iyi mi :kiskis

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Androide harcadığı parayı görüntü ve ses kalitesine harcasalar biz de boxımızı ayrıca seçsek filan filan da işte satış yapamazlar.. Çoğu tüketici için o tv açılacak janjanlı olacak ekranı vs.. Dahili uydu alıcılı bir sürü led tv satıldı ya bu ülkede. İçinde hazır olsun istedi millet. Hepsi de hemen bozulsun ki yenisini satalım mantığıyla üretilmiş gibi.. Bozulmayanlara da bi güncelleme bi şey gönderiyor hop yavaşla aa bu tv çöp yenisi gelsin.

Nerde o eski panasonic plazmalar.. Bilemedik kıymetini.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Üreticiler TV'lere Android koydu ama özellikle yerli üreticilerin Android TV donanımları yetersiz bence.
En güçlüsünden bir Android box alın, TV'yi ona katlar.
TV dediğin sadece görüntü vermeli.
TV yanına box satsalar ayrı kimse itiraz etmez.
Olmuyor işte, neyi zorluyorlarsa.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Üreticiler TV'lere Android koydu ama özellikle yerli üreticilerin Android TV donanımları yetersiz bence.
En güçlüsünden bir Android box alın, TV'yi ona katlar.
TV dediğin sadece görüntü vermeli.
TV yanına box satsalar ayrı kimse itiraz etmez.
Olmuyor işte, neyi zorluyorlarsa.
İşte insanlar bu tv'leri android diye alıyorlar,bu gün Menemende genç karı koca android tv bakıyorlardı , yanlarına gidip "almayın çocuğum bunları,5 para etmez" dedim ve telefondan kendi uygulamam olan TF açıp okuttum.Gidin basit bir 2.ci el vestel alın,yanına da ucuz yollu box,al sana android tv dedim :)
Biliyorum şimdi bana yine kızacaklar,geçen hafta yeğene aldırdım 2.ci el vestel (mb140 kart) ,yanına da 2.ci el android S11 ,al sana android tv :hihi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,339
39
İşte insanlar bu tv'leri android diye alıyorlar,bu gün Menemende genç karı koca android tv bakıyorlardı , yanlarına gidip "almayın çocuğum bunları,5 para etmez" dedim ve telefondan kendi uygulamam olan TF açıp okuttum.Gidin basit bir 2.ci el vestel alın,yanına da ucuz yollu box,al sana android tv dedim :)
Biliyorum şimdi bana yine kızacaklar,geçen hafta yeğene aldırdım 2.ci el vestel (mb140 kart) ,yanına da 2.ci el android S11 ,al sana android tv :hihi
Emmi, sana daha radikal bir fikirle geliyorum :hihi

Android Box yerine Mini PC almaya veya toplamaya ne dersin 🙂

Geri
Üst Alt