Android kutusunu tv usb den calistirma ?

C Çevrimdışı

chukwuebuka.lirido

Yeni Üye
17 Şub 2020
21
43
Öncelikle herkese merhabalar.
Android tv box larla ilgili
Benim aklıma takılan bir konu varda..
Anlayan varsa uygulamadan once buradan bilgi almak istedim (tv veya android box bozulabilir dusuncesi ile..)

Mi box 3 isimli urunu tv nin kendi usb girisinden calistira bilirmiyim acaba ?
Tv nin ve mi box 3 ürününün USB giris /cikis degerlerini nereden ogrenebilirim..

Daha da önemlisi
Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek icin deneme yapsam
Tv veta mi box 3 zarar görme ihtimali var midir ?

@Adem abi yardimina ihtiyacım var.

Mobilden ya,dim.
Yazim yanlislari icin kusuruma bakmayin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
çalıştırmaz ve de hiç tavsiye etmem

sebebi;USB portlar fazla güç(amper)vermezler! Box ise min. 1,5A ama çoğunlukla
2A ile çalışıyor! bunlar 5Volt olanlar,bir kere Box nedir? yani kaç Amper güç var
adaptöründe?

>Box normal de 1/1,2 veya 0,7/0,8A ile sistem çalışması yapsa bile bizim USB portlar
ona göre yapı da değildir+zaten o portlar da klaisk 0,5A güç verirler çok azı da
USB3.o dan 0,9/1A verirler

"Bozma" işine gelirsek
1-ya yeterli gücü almadığı için Box açılmayacaktır! Box a hasar veremez bu durumda
ama yüksek volt/amper v.s akım gelirse bu sefer de yanar ama senin bahsettiğin durumda
bir şey olmaz

2-TV ye gelirsem;içindeki tüm donanım Çin malı ve çok dandik dir! ne adam gibi koruma
sistemi vardır(güç sistemi olarak ne de benzer bir şeyler)

dolayısıyla maceraya gerek yok:hihi

Not;bir ihtimal ilk etap da Box fazla güçle çalışmıyorsa(örneğin 0,8/0,9A gibi)ilk açılışta yine
1Amperin üstüne vurur 1,1/1,2A gibi o zaman yukarıda yazdığım(madde 1. ve 2.)durum oluşabilir

kaldıki USB portlar güç üretmek adına konmamıştır! sadece takılan ki bunlar da USB stick olur ve
fazla üç istemezler(0,5/0,6A gibi) ya da ext.HDD diskler olur bunlar da 0,6/0,8A isterler
istisna olarak Toshiba Canvio lar ise min.1,1/1,2A ister!! bunlar 1Tb için dir 2Tb olursa biraz daha
amper yükü biniyor!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Bir bilgi daha;malum hepsi Çin malı ya

Şimdi herif 2Amper dese;bilin ki bu küllüm yalan! ölçsen ya 1,5 ya 1 Amper bile çıkabilir:haha
"Alman" malımı ki bunlar??

Güyya bir de etikete bilmem ne sertifikası filan deyip bir şeyler yazıyorlar:hayir

bakın kaç paralık demeyin,bunu üreten Çin li yüzbinlerce trafo yapıyor ve herif 1 gr Bakırı
bile hesap ediyor yaw,sonraa da sana 2Amper diyor,yani yersen:haha

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Eskiden 2.5 inçlik taşınabilir diskler için iki usb portunu birden kullanan y kablolar vardı. Biri hem data enerji, diğeri sadece enerji için. Bu yolla 2.5 watt üzeri güç çeken diskler sorunsuz kullanılabiliyordu.

piyasada da satılıyormuş halen:

Belki bu tarz bir kablo işinizi görebilir. Siz yine de evde denemeyin :)

M Çevrimdışı

MiBOXlove4K

Yeni Üye
28 Mar 2021
4
Merhaba, hiç deniyen oldumu?
birşey sormak istiyorum. mi box'ımın fişini ailem sarj aleti takarken cihazımın fişini çekiyor. birşey diyemiyorum ama mi box hep fişte duruyo genelde akşamları bazen çekip powerbank sarj ediyorlar. saat'de bozuluyor. mi box'ım bozulmaz dimi? keşke usb ile bu cihaza güç sağlansaydı. mi box'dan önce m9 plus almıştım o da pişmanlıktı ama o da usb ile çalışıyordu. mi box ilede olsa keşke. böyle birşey mümkünse tv sağlığınıda düşünmem gerek şiddetli derecede ısınıp tv yi yada cihazı bozabilirim.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Merhaba, hiç deniyen oldumu?
birşey sormak istiyorum. mi box'ımın fişini ailem sarj aleti takarken cihazımın fişini çekiyor. birşey diyemiyorum ama mi box hep fişte duruyo genelde akşamları bazen çekip powerbank sarj ediyorlar. saat'de bozuluyor. mi box'ım bozulmaz dimi? keşke usb ile bu cihaza güç sağlansaydı. mi box'dan önce m9 plus almıştım o da pişmanlıktı ama o da usb ile çalışıyordu. mi box ilede olsa keşke. böyle birşey mümkünse tv sağlığınıda düşünmem gerek şiddetli derecede ısınıp tv yi yada cihazı bozabilirim.
bir uzatma kablosu alın. boşta priz sayısı artacaktır.

M Çevrimdışı

MiBOXlove4K

Yeni Üye
28 Mar 2021
4
bir uzatma kablosu alın. boşta priz sayısı artacaktır.
aslında üçlü var zaten birinde tv birinde modem birindede mi box usb ile çalışırmı diye düşündüm :) aslında denemezdimde zaten olsaymış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eskiden 2.5 inçlik taşınabilir diskler için iki usb portunu birden kullanan y kablolar vardı. Biri hem data enerji, diğeri sadece enerji için. Bu yolla 2.5 watt üzeri güç çeken diskler sorunsuz kullanılabiliyordu.

piyasada da satılıyormuş halen:

Belki bu tarz bir kablo işinizi görebilir. Siz yine de evde denemeyin :)
yani olurmu diyorsunuz?

Peki bi şekilde dörtlü alıyım. polisan diye dükkan var burda akım korumalı yüksek voltaj ve fiş takarken kıvılcım atmayacak ve tv'yi ledlerinin patlamasından koruyacak iyi bir tane ve ucuzundan 4'lü biliyormusunuz? :)

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
aslında üçlü var zaten birinde tv birinde modem birindede mi box usb ile çalışırmı diye düşündüm :) aslında denemezdimde zaten olsaymış.

yani olurmu diyorsunuz?

Peki bi şekilde dörtlü alıyım. polisan diye dükkan var burda akım korumalı yüksek voltaj ve fiş takarken kıvılcım atmayacak ve tv'yi ledlerinin patlamasından koruyacak iyi bir tane ve ucuzundan 4'lü biliyormusunuz? :)
o kadar titiz davranacaksanız, küçük bir güç kaynağı (korumalı vb. özellikleri olan) da alabilirsiniz. forumda konusu olması lazım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Peki bi şekilde dörtlü alıyım. polisan diye dükkan var burda akım korumalı yüksek voltaj ve fiş takarken kıvılcım atmayacak ve tv'yi ledlerinin patlamasından koruyacak iyi bir tane ve ucuzundan 4'lü biliyormusunuz?
Kıvılcım olayı boşluk ve kapasitörden kaynaklı. Ona takılmayın.
Akım koruma muhabbetine de aldanmayın. Ciddi ürünler olmadıktan sonra ucuz etin yahnisine para verilmez bence.

Tavsiyem elinizdeki kablo ile bir tane elektrikçiye gidin, buna 6'lı priz takabilir misin deyin, 6'lı zımbırtıya para vermiş olun sadece.
Tabi elinizdeki kablonun çok dandik olmadığını varsayıyorum.
Kablosu da içinize sinmiyorsa elektrikçiden 3x2.5mm nym kablo da isteyin 6'lı prize taksın.

Bu ayrı olarak satılıyor, kablo sonradan takılabilir yani.

420650.jpg

Hazır üretim uzatma kablolarının çoğu kalitesizdir.

M Çevrimdışı

MiBOXlove4K

Yeni Üye
28 Mar 2021
4
Kıvılcım olayı boşluk ve kapasitörden kaynaklı. Ona takılmayın.
Akım koruma muhabbetine de aldanmayın. Ciddi ürünler olmadıktan sonra ucuz etin yahnisine para verilmez bence.

Tavsiyem elinizdeki kablo ile bir tane elektrikçiye gidin, buna 6'lı priz takabilir misin deyin, 6'lı zımbırtıya para vermiş olun sadece.
Tabi elinizdeki kablonun çok dandik olmadığını varsayıyorum.
Kablosu da içinize sinmiyorsa elektrikçiden 3x2.5mm nym kablo da isteyin 6'lı prize taksın.

Bu ayrı olarak satılıyor, kablo sonradan takılabilir yani.

420650.jpg

Hazır üretim uzatma kablolarının çoğu kalitesizdir.
denedim tv kendini kapadı mi box'a güç gitmedi. ama çekip duruyorlar bozulmaz diyede bişi yokki valla ne yapcağımı bilmiyom tv'de LED TV bozulmasından korkuyom.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt