Android Auto Destekli Micro USB kablo tavsiye

CmlTRN Çevrimdışı

CmlTRN

Yeni Üye
14 Kas 2022
15
Merhabalar. Egea Cross 1.4 Urban araçta kablosuz Android Auto olmadığından kablo ile bağlanmayı istiyor. Denediğim kablolar (telefonun orjinal kablosu da dahil) hep problem çıkardı. Bazısı hiç bağlanmadı bazısı da sürekli kopma problemi yarattı. Sizlerin denediği kullandığı sorun yaşamadığı Micro USB kablo varsa tavsiyelerinizi alabilirim.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Micro USB kabloda sorunlar oluyorda kablo çok iyi olsa bile bazen cihaz USB girişi sorunlu oluyor o zaman en kaliteli kablo bile olsa sıkıntı oluyor cihaz USB girişi sağlam mı ?

CmlTRN Çevrimdışı

CmlTRN

Yeni Üye
14 Kas 2022
15
Micro USB kabloda sorunlar oluyorda kablo çok iyi olsa bile bazen cihaz USB girişi sorunlu oluyor o zaman en kaliteli kablo bile olsa sıkıntı oluyor cihaz USB girişi sağlam mı ?

Telefon biraz eski bi model de olsa USB girişi sağlam. Şarjda veya data aktarmında bir sorun yaşamıyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Telefon biraz eski bi model de olsa USB girişi sağlam. Şarjda veya data aktarmında bir sorun yaşamıyorum.
Şarj problem olmasa da data aktarımında sorun olması bir fikir verebilir. Ancak sanıyorum android auto ile ilgili garip bir donanım seçme sıkıntısı var. Yanlış hatırlamıyorsam FIAT grubu Android Oto Teyp' lerini Delphi markasından temin ediyor. Denediğiniz markalı kablolar hangileri?

CmlTRN Çevrimdışı

CmlTRN

Yeni Üye
14 Kas 2022
15
Baseus,Ugreen ve telefonun orjinal kablosu ile denedim. Android Auto'nun destek sayfasında da yüksek kaliteli kablolar kullanın (yüksek kaliteliden kasıt ne belli değil, açıklık getirmemişler), kısa kablo tercih edin vs gibi öneriler var. Anker'in bazı kablolarının yorumlarında özellikle Android Auto'ya sorunsuz bağlandığı yazılmış ama onlar tip-c kablolar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Type C girişli Bir telefon ile deneme yapın onda nasıl olacak

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Baseus,Ugreen ve telefonun orjinal kablosu ile denedim. Android Auto'nun destek sayfasında da yüksek kaliteli kablolar kullanın (yüksek kaliteliden kasıt ne belli değil, açıklık getirmemişler), kısa kablo tercih edin vs gibi öneriler var. Anker'in bazı kablolarının yorumlarında özellikle Android Auto'ya sorunsuz bağlandığı yazılmış ama onlar tip-c kablolar.
Bende Type-c ye gelmiştim Bazen oluyor baktım herkes Type-c takıyor Micro usb eski kalıyor olabilir o yüzden sorun oluyordur:kiskis

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Android Auto uygulaması yanlış kablo uyarısı yapıyor mu?

CmlTRN Çevrimdışı

CmlTRN

Yeni Üye
14 Kas 2022
15
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Biraz fazla ekstrem bir çözüm olacak ama, nazınızın geçtiği bir telefoncu arkadaşa gidilecek, arabayı dükkanın önüne park edip bir de çay söylettikten sonra getir bakalım şu sendeki micro usb kabloları denecek. :mutlu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Biraz fazla ekstrem bir çözüm olacak ama, nazınızın geçtiği bir telefoncu arkadaşa gidilecek, arabayı dükkanın önüne park edip bir de çay söylettikten sonra getir bakalım şu sendeki micro usb kabloları denecek. :mutlu
Naza gerek yok arabayı oraya çekince yardımcı olur esnaf arkadaşlar :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt