Amfi seçimi

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
İyi bir teyp alın.
Elinizdeki hoparlörlerin kapasitesi kadar verim alırsınız.
Teypten sonra hoparlör değişirsiniz.
Güzel bir bas-mid-tiz üç yollu takım yanında gelen ayrıcı filtre ile iyi iş çıkartacaktır.
Tabi aracınız ne bilmiyoruz, panzot vs yapılması gerekebilir.
Siz aşama aşama düşünün bu işi.
Teybi alarak ilk basamağı aşacaksınız.
Sonra bütçe olursa hoparlör takımı değişirsiniz.
Subwoofer olmadan da güzel ses alabilirsiniz.
Subwoofer işin fantezisi. (Kuruluma göre tabi.)
Amfi de ona göre düşünülür.

Şimdi fiyatlar uçuk olduğu için iyi bir hoparlör takımı da teyp parasına satılıyordur muhtemelen.

Hoparlörleri zaten 2 bin lira civarında. Uyduruk tıs tıs kolon değil. O yüzden o hoparlörü hele comp olarak teyp ne kadar besleyebilecek. Sorun burada. Amfi sadece sub için kullanılmıyor. Ki 4 kanallı amfi sub için değil zaten. Comp ları beslemek için. Bu işin sonu yok. Sadece teyp ile hiç verim de alamayabilir. Ama kötü bir teyp ile sadecede güm güm yandaki odadaki sesi dinliyormuşsun gibi bir gürültü de alabilir. Araçtan araca, uygulayıcıdan uygulayıcıya değişen bir durum da varken denemeden kesinlikle sistem kurulmaz. Ben şahsen kurmam. 4 binlira comp amfi fiyatı. Yazık. Teyp desen 2 3 de o eder. Varsa harcayacak 7 8 bin anasız babasız para düşünme dal.

Teyp önerin varmı peki? Denemek için (:

Corsa d araç. Hoparlör infinity kappa 62ix coaxial 2.5 ohm 75watt rms ve teypten sonra 1 lira dahi harcamak gibi bi düşüncemde lüksümde yok ki tek aradığım güzel kaliteli temiz ses extrem bi arayış içinde değilim

Marka olarak bilinen markalar iyidir senin ayırdığın bütçe için. Bak en önemli konu taksınlar dinle, beğenmezsen diğerini dinle olmadı mı yine, amfiyi taksın orijinal teyple onu dinle. Baktın yine olmuyor ya tam sistem kuracaksın ya da günde günde alacaksın.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hoparlörleri zaten 2 bin lira civarında. Uyduruk tıs tıs kolon değil. O yüzden o hoparlörü hele comp olarak teyp ne kadar besleyebilecek. Sorun burada. Amfi sadece sub için kullanılmıyor. Ki 4 kanallı amfi sub için değil zaten. Comp ları beslemek için. Bu işin sonu yok. Sadece teyp ile hiç verim de alamayabilir. Ama kötü bir teyp ile sadecede güm güm yandaki odadaki sesi dinliyormuşsun gibi bir gürültü de alabilir. Araçtan araca, uygulayıcıdan uygulayıcıya değişen bir durum da varken denemeden kesinlikle sistem kurulmaz. Ben şahsen kurmam. 4 binlira comp amfi fiyatı. Yazık. Teyp desen 2 3 de o eder. Varsa harcayacak 7 8 bin anasız babasız para düşünme dal.
Denemeden tabi ki olmaz. Herkesin kulağı farklı.
Zaten hoparlör yerleştirileceği yerde iyi ses verecek mi o da meçhul.
Çünkü fabrikanın taktığı hoparlörün verileriyle, aldığımız hoparlörün verileri aynı değil.
Dolayısıyla farklı kabin gerekecek.
Crossover sadece frekansları ayırır.
Hoparlör kaç watt ise, mid ve tiz de ona göre bir ses şiddetinde olur ama dediğin doğru.
55'lik çıkış taşır mı bilemem.
Araba da loud etkisi almak eve göre kolay.
Önemli olan çıkışın besleyebilmesi.
Köprü yapılabiliyorsa 2 kanal yapıp 4 çıkışı 2 kanala köprü yapar.
Teypte böyle bir şey var mı bilmiyorum.

Ben genelde subwooferı gereksiz gördüğüm için öyle söyledim.
Bütçe kısıtlı olduğu için aşama aşama gidecek.
Olmadı hoparlörleri sadece test etsin, kenara koysun.
Bütçe olunca uygun amfiyi alır, hoparlörleri de öyle kullanmaya başlar.
Teybin çıkışına da yüklenmemiş olur.
Kaliteli teypte çıkış katı korumalıdır mutlaka ama ürünü zorlamanın da anlamı yok bence.

Kaliteli teyp alsın, hoparlörleri sürebiliyorsa sürer, süremezse de mevcut hoparlörlerle idare eder.

Q Çevrimdışı

qurizsma

Yeni Üye
26 Mar 2021
25
33
Önceliğim deneyerek teyp almak bu konuşulanlardan sonra.
Sonrası için amfi almak istemiyorum tekrar para harcamak istemiyorum istemeklede alakalı değil bu fiyatlarda harcayamamda (:
Denediğimde tekrar yazarım
Çok teşekkür ederim ??

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Hoparlörleri şimdi kendi sitesinden inceledim. Comp değil coax. Yani cross yok. Burasını gözden kaçırmışız. Bu hoparlör sadece teyp ile sürülebilir. Herhangi bir, marka olan, mosfet çıkışlı teyp ile denendiğinde az çok belli eder.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hoparlörleri şimdi kendi sitesinden inceledim. Comp değil coax. Yani cross yok. Burasını gözden kaçırmışız. Bu hoparlör sadece teyp ile sürülebilir. Herhangi bir, marka olan, mosfet çıkışlı teyp ile denendiğinde az çok belli eder.
Comp derken RCA mı kastediyorsunuz?

Q Çevrimdışı

qurizsma

Yeni Üye
26 Mar 2021
25
33
62ix coaxial evet. Bunları ref704A amfi ile besleyemezmiyiz?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt