AMD Ryzen 7 2700X 8 Çekirdek İşlemci 1954 TL!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben giriş seviyesi anakartla 2500k yı 3 yıldır 4.5 ghz da kullanıyorum. Zorlarsam 5ghz kadar çıkıyorum fakat işlemci ölmesin diye gerek duymuyorum. Sistem eski olmasına rağmen tüm oyunlar ultrada sıkıntı çıkarmıyor

77.jpg

MOS-FET'lerin iyi soğutulması ve beslemenin kaliteli/yeterli olması sonucu sorun olmaz.
Şimdilerde anakart piyasası maalesef göz boyamaya yönelik işliyor gibi geliyor.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eski nesil anakart alırsanız uyumlu bellek bulma zorunluluğunuz daha fazla olabilir dedim.
Biraz daha fazla verip güncel bir anakart almakta yarar var.
Ki bu anakart da X370'in giriş seviyesi gördüğüm kadarıyla.

Tavsiyeniz nedir? Max. 800 TL falan olsun.
Bu arada MSI B350 Tomahawk nasıldır?

imagesqtbn3AANd9GcTVzme9akYjNGfUdu_A1uSGPPXPb_f4D_LHyhF8xMy6ePmFD1HP.jpg

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
7 nanometre işlemcilerin yakın zamanda geleceğini zannetmiyorum.:hmm
Ki gelseler bile iyi bir B450 veya X470 anakartlarla çalışacaklardır. :bilmiyom

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Bende B350 tomahawk var, 2700x takıyorum çalışıyor. AM4 plaformunun güzelliği, 2020ye kadar AMD çıkaracağı tüm işlemcilerin am4 platformunda uyumlu olacağını defeatle beyan etti. Bi bios güncellemesine bakar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tavsiyeniz nedir? Max. 800 TL falan olsun.
Bu arada MSI B350 Tomahawk nasıldır?

imagesqtbn3AANd9GcTVzme9akYjNGfUdu_A1uSGPPXPb_f4D_LHyhF8xMy6ePmFD1HP.jpg

Ben 1 yıldır kullanıyorum, güzel anakart ama sıfır alacaksan bu kadar da para ödeyeceksen bence bunları düşün:

1.si B450yle bazı özelliklerin yeni versiyonları geldi, mesele xfr 2.0 gibi, eğer iyi bi soğutucun var işlemci serin çalışıyorsa direk bariz daha yüksek sıcaklıklara çıkıyor. RGB seçenekleri de daha gelişmiş. Misal tomahawkda sadece 1 rgb girişi var, MSI MAG pylon kasa aldım, Eskiden RGB şerit bağlıyordum şimdi fanları bağlamak zorunda kaldım o porta, şerit elimde kaldı :)

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Bende B350 tomahawk var, 2700x takıyorum çalışıyor. AM4 plaformunun güzelliği, 2020ye kadar AMD çıkaracağı tüm işlemcilerin am4 platformunda uyumlu olacağını defeatle beyan etti. Bi bios güncellemesine bakar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben 1 yıldır kullanıyorum, güzel anakart ama sıfır alacaksan bu kadar da para ödeyeceksen bence bunları düşün:

1.si B450yle bazı özelliklerin yeni versiyonları geldi, mesele xfr 2.0 gibi, eğer iyi bi soğutucun var işlemci serin çalışıyorsa direk bariz daha yüksek sıcaklıklara çıkıyor. RGB seçenekleri de daha gelişmiş. Misal tomahawkda sadece 1 rgb girişi var, MSI MAG pylon kasa aldım, Eskiden RGB şerit bağlıyordum şimdi fanları bağlamak zorunda kaldım o porta, şerit elimde kaldı :)

İşte, Tomahawk yerine giriş seviye bir kart kullansaydınız kullanamazdınız. Mosfet soğutması ve besleme yettiği sürece elbette takılabilir.

Gigabyte gördüğüm kadarıyla RMA konusunda sınıfta kalan bir firma. Güzel kartları var ama satış sonrası destek de önemli.

Arkadaşın bütçesi 800 TL ama eski yonga setli anakart almaz umarım.

ROG STRIX B450F dolu doludur ama mosfet soğutması B450 Tomahawk kadar iyi değil. Overclock yapılmayacaksa veya 2700X takılmayacaksa fazla önemli değil tabi.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İşlemci olarak 2600x düşünüyorum ama uygun bir fiyata 2700x bulursam onu da alabilirim.

Soğutucu olarak stock fanı denemek istiyorum AMD baya geliştirmiş gibi geliyor.

Şubat sonunda almayı düşünüyorum bu süreçte araştırma yaparım. Şuan henüz karar vermedim.

Elimde MSI GTX Gaming X 1070, Intel i5 6500, MSI H170 Gaming M3, 4x4GB HyperX 2400Mhz DDR4 Ramlerim var. 620W Seasonic 80+ güç kaynağım var. İşlemci ve anakartı elden çıkaracam. Şubat sonunda bir miktar da para koyup upgrade yapmayı düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İşlemci olarak 2600x düşünüyorum ama uygun bir fiyata 2700x bulursam onu da alabilirim.

Soğutucu olarak stock fanı denemek istiyorum AMD baya geliştirmiş gibi geliyor.

Şubat sonunda almayı düşünüyorum bu süreçte araştırma yaparım. Şuan henüz karar vermedim.

Elimde MSI GTX Gaming X 1070, Intel i5 6500, MSI H170 Gaming M3, 4x4GB HyperX 2400Mhz DDR4 Ramlerim var. 620W Seasonic 80+ güç kaynağım var. İşlemci ve anakartı elden çıkaracam. Şubat sonunda bir miktar da para koyup upgrade yapmayı düşünüyorum.

İkinci el haricinde 2700X'i 1800 den aşağı bulamazsınız hocam. Zen 2 işlemciler (Ryzen 3XXX) çıkar, fiyatları o zaman indirime gider o ayrı. 620 lik güç kaynağı yüksek yük altında sorun çıkarmaz umarım.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İkinci el haricinde 2700X'i 1800 den aşağı bulamazsınız hocam. Zen 2 işlemciler (Ryzen 3XXX) çıkar, fiyatları o zaman indirime gider o ayrı. 620 lik güç kaynağı yüksek yük altında sorun çıkarmaz umarım.

2700x 105watt, GTX 1070 150watt. 1070 için 500w psu alın diye tavsiye etmişler. 620w yeterli bence. SLI falan da yapma düşüncem yok zaten.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2700x 105watt, GTX 1070 150watt. 1070 için 500w psu alın diye tavsiye etmişler. 620w yeterli bence. SLI falan da yapma düşüncem yok zaten.

Önemli olan hangi yük seviyesinde kaç watt çekebildiğiniz hocam. O 620 lik Seasonic 80 Plus Bronze sertifikaya sahipti sanırım.

Üreticiler minimum 500 lük power yeter diyorlar ama 500 watt Bronze da var, Platinum da var mesela. Önemli olan bu bence.

Oyun oynamaya gün içinde fazla süre ayırmam diyorsanız sorun yok tabi.

Sisteme dair takıldığınız nokta olursa, konu açıp sormaktan çekinmeyin hocam. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt