Amd ekran kartları

eyphnky Çevrimdışı

eyphnky 

Yeni Üye
17 Mar 2022
14
24
Arkadaşlar merhaba
Amd radeon rx 6600 model ekran kartına sistemimde yer vermek istiyorum. Daha önce amd kart kullanmadım. Herkes nvidia diyor ama rx6600 rtx3060 a çok yakın bir kart ve fiyat avantajı var. Fps teknik özellikler vs neyse de malzeme kalitesi ömrü bakımından amd nin ne nvidiaya göre ne gibi dezavantajı olabilir.
Teşekkürler

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Amd Kartların ömrü biraz kısa oluyor Nvidia daha uzun ömürlü daha performanslı..

Kendine topluyorsan uzun süre kullanacaksan Nvidia al derim..

Amd kartları sevmedim olmayacak yerde bir sorun çıkartıyor bütçe meselesi.

Fiyatı uygun diye birbirine yakın diye amd tercih sebebi oluyor karar sizin..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Amd Kartların ömrü biraz kısa oluyor Nvidia daha uzun ömürlü daha performanslı..

Kendine topluyorsan uzun süre kullanacaksan Nvidia al derim..

Amd kartları sevmedim olmayacak yerde bir sorun çıkartıyor bütçe meselesi.

Fiyatı uygun diye birbirine yakın diye amd tercih sebebi oluyor karar sizin..
Neye göre kime göre? Gidip soğutması dandik Nvidia kart alsan o da kısa ömürlü olur. Alsın bir MSI Gaming X, Sapphire Nitro Plus o zaman farkı görür.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bütçe varsa her iki tarafın da soğutması ve bileşen kalitesi üst seviye kartlarına oynaman lazım. Sapphire Nitro Plus modelleri üst seviye değildir bileşen açısından ama soğutmaları oldukça başarılır. MSI. Gaming X serileri ise iki konu da üst seviyededir. ASUS un AMD tarafındaki ROG Strixleri Nvidia tarafındaki gibi değil maalesef.

Kötü soğutulan, bileşen kalitesi ve sayısı düşük ASUS DUAL, EXPEDITION gibi serilerden uzak dur. (Hem AMD hem Nvidia)

Gigabyte'ın tüm ekran kartlarından uzak dur. Berbat bir kalite kontrol sorunu mevcut. (PCB leri yamuk kartlar bile var. Bileşenleri ucuz seviye. Hem AMD hem Nvidia)

Alıyorsan Gaming X veya Nitro Plus al.
Bunlar uzun süre götürür.
Tabi kasa havalandırman iyi olsun yine de.
Önü plexi veya cam ile kapatılmış kasalardan uzak dur.

eyphnky Çevrimdışı

eyphnky 

Yeni Üye
17 Mar 2022
14
24
Bütçe varsa her iki tarafın da soğutması ve bileşen kalitesi üst seviye kartlarına oynaman lazım. Sapphire Nitro Plus modelleri üst seviye değildir bileşen açısından ama soğutmaları oldukça başarılır. MSI. Gaming X serileri ise iki konu da üst seviyededir. ASUS un AMD tarafındaki ROG Strixleri Nvidia tarafındaki gibi değil maalesef.

Kötü soğutulan, bileşen kalitesi ve sayısı düşük ASUS DUAL, EXPEDITION gibi serilerden uzak dur. (Hem AMD hem Nvidia)

Gigabyte'ın tüm ekran kartlarından uzak dur. Berbat bir kalite kontrol sorunu mevcut. (PCB leri yamuk kartlar bile var. Bileşenleri ucuz seviye. Hem AMD hem Nvidia)

Alıyorsan Gaming X veya Nitro Plus al.
Bunlar uzun süre götürür.
Tabi kasa havalandırman iyi olsun yine de.
Önü plexi veya cam ile kapatılmış kasalardan uzak dur.
iki seçeneğim var bütçemin yettiği rog strix 3050 veya asus dual 6600
dediğinize göre 3050 daha iyi bir seçenek oluyor

rtx 3050:
rx 6600 :

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Neye göre kime göre? Gidip soğutması dandik Nvidia kart alsan o da kısa ömürlü olur. Alsın bir MSI Gaming X, Sapphire Nitro Plus o zaman farkı görür.
öyledir tabiki senden iyi kim bilecek AMD güzellemesi yapmaya bıkmadın bütçeye göre amd tercih edilebilir..

Sürücü kısmı olsun performans kalite olsun Nvidia önde gidiyor bütçeye bakar duruma göre amd de alınır..

Amd alınmaz mı dedik soğutması dandik nedir yahu :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
öyledir tabiki senden iyi kim bilecek AMD güzellemesi yapmaya bıkmadın bütçeye göre amd tercih edilebilir..

Sürücü kısmı olsun performans kalite olsun Nvidia önde gidiyor bütçeye bakar duruma göre amd de alınır..

Amd alınmaz mı dedik soğutması dandik nedir yahu :kiskis
İki tarafı da defalarca kullandım.
İkisi de iş görüyor.
AMD'lerin ömrü az oluyor demenin, AMD'ler ısınıyor demekten bir farkı yok. Ryzen sonrası gördük Intel'in TDP'de nasıl coştuğunu.

YouTube da tonla test videosu var açar bakarsın. Aynı GPU hangi kartta kaç derece diye. Okuman yazman var.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İki tarafı da defalarca kullandım.
İkisi de iş görüyor.
AMD'lerin ömrü az oluyor demenin, AMD'ler ısınıyor demekten bir farkı yok. Ryzen sonrası gördük Intel'in TDP'de nasıl coştuğunu.

YouTube da tonla test videosu var açar bakarsın. Aynı GPU hangi kartta kaç derece diye. Okuman yazman var.
Ekran kartı kısmında Nvidia baskın oyunların büyük bölümü Nvidia destekli üretiliyor ,

Amd Kartlar iyidir hoştur son zamanda kaliteli işler de çıkartıyor ama imkan varsa Nvidia alsın daha iyi diyorum.

İntel AMD kıyaslaması yapmıyorum AMD'nin olması şart İntel'i kamçılıyor

İntel'e kalsa ufak değişiklikler yapıp eski işlemcileri yeni gibi piyasaya sürecek öyle yapıyordu piyasaya hakimdi

Bütçe meseli bütçe müsaitse Nvidia bütçeyi zorluyorsa AMD alsın AMD Bütçe dostudur ona lafımız yok..

Youtube da incelememeleri karşılaştırmaları mevcut kullanıcı yorumları vs önemli onlara bakıp karar versin.

Kullanacak olan kendisi hangisi kafasına yatarsa onu alsın bütçeye bakar illa bunu al bu süper kimse diyemez..

Her iki markanın da avantajları dezavantajları var hangisi baskın gelirse o değerlendirilir..

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Söz konusu kartlar birbirinin dengi kartlar değil. Şahsen ortada kafa karıştırıcı bir durum da görmüyorum. İki karttan tercih edilmesi gereken Rx 6600. Nvidia'nın en büyük avantajı ışın izleme (ray tracing) teknolojisinde AMD'ye göre önde olması

eyphnky Çevrimdışı

eyphnky 

Yeni Üye
17 Mar 2022
14
24
Söz konusu kartlar birbirinin dengi kartlar değil. Şahsen ortada kafa karıştırıcı bir durum da görmüyorum. İki karttan tercih edilmesi gereken Rx 6600. Nvidia'nın en büyük avantajı ışın izleme (ray tracing) teknolojisinde AMD'ye göre önde olması
sordugum şey kıyaslama değil amd'nin ne gibi dezavantajları olabileceği, ama anladığım kadarıyla iyi soğutmalı versiyonlar olursa ikiside iş görür

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
sordugum şey kıyaslama değil amd'nin ne gibi dezavantajları olabileceği, ama anladığım kadarıyla iyi soğutmalı versiyonlar olursa ikiside iş görür
Üreticinin kullandığı malzemeler, elektronik bileşenler ve soğutma çözümleri kullanilan grafik biriminden bağımsız olarak öne çıkıyor sizin bahsettiğiniz durumda. Bir üretici aynı ekran kartını farklı seriler altında, farklı kalitelerde ve haliyle farklı fiyatlandırmalarla piyasaya sürebiliyor. Onun için de netteki incelemelere bakmak fikir verebilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ekran kartı kısmında Nvidia baskın oyunların büyük bölümü Nvidia destekli üretiliyor ,

Amd Kartlar iyidir hoştur son zamanda kaliteli işler de çıkartıyor ama imkan varsa Nvidia alsın daha iyi diyorum.

İntel AMD kıyaslaması yapmıyorum AMD'nin olması şart İntel'i kamçılıyor

İntel'e kalsa ufak değişiklikler yapıp eski işlemcileri yeni gibi piyasaya sürecek öyle yapıyordu piyasaya hakimdi

Bütçe meseli bütçe müsaitse Nvidia bütçeyi zorluyorsa AMD alsın AMD Bütçe dostudur ona lafımız yok..

Youtube da incelememeleri karşılaştırmaları mevcut kullanıcı yorumları vs önemli onlara bakıp karar versin.

Kullanacak olan kendisi hangisi kafasına yatarsa onu alsın bütçeye bakar illa bunu al bu süper kimse diyemez..

Her iki markanın da avantajları dezavantajları var hangisi baskın gelirse o değerlendirilir..
Bana gelip de AMD fanboyu deme o zaman.
Nvidia nın DLSS dışında bir artısı yok şu an.
Bütçesi neye yetiyorsa onu alacak tabi ki.
Mesut Çevik gibi ezbere konuşma.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Alırsın bir MSI Gaming X hiç bir şey olmaz.
Kafa karıştıran dedelere bakma sen.
Bak FPS testlerine, hangisi daha fazla FPS vermişse onu al. Yalnız bazı kanallar taraflı inceleme yapar, ona dikkat et.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
AMD’nin Nvdia’ya göre çok daha fazla sorunlu olduğu bir gerçek, dünya pazarında Nvdia çok daha fazla satılmasına rağmen forumlar amd kartların sorunları ile dolu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt