amazon

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
merhaba yıllardır, hepsiburada kullanmış birisi olarak yaptığı çakallıktan sonra amazon geçtim 8 tl ödeyerekte prime üyeleri aldım ve bugün ilk siparişimi verdim. sizce de amazon mu daha iyi hepsiburada mı? hepsiburada üzerinden 2 defa ürün sorunu yaşadım. iade etmek istediğim zaman bir sürü sorun çıkardılar fiyat politakası insanı kandırma üzerine kurulu. bakalım bundan sonra amazonda sorun yaşayacak mıyım. fiyatları daha uygun görünüyor bana göre. powerbank önerisi olan var mı çok güçlü bir cihaz arıyorum laptop ve telefon şarj etmek için

Adsiz88c8b278a893fa20.jpg

sd74dbb2d9627e0409.jpg

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
İyi yapmışsınız. Amazon iyidir. En azından kendi sattığı malın arkasında duruyor. 10-20 liranın hesabını yapmıyor.
Powerbank konusunda, laptop icin de kullanmayı düşünüyorsanız, sanırım Usb-C PD destekli güç çıkışı yüksek birşey arıyorsunuz. Ülkemizde bu amaçlı ürün çeşitliliği az olmakla birlikte, kullanmadığım icin birşey söyleyip yanıltmak istemem.

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Yıllar önce, daha Türkiye'ye gelmemişken, Amerika Amazon'dan kitap ve cd satın alıyordum. Bazen ürünlerin gelmediği oluyordu. O zaman yazardım, ya bu ürün elime ulaşmadı, ne yapabiliriz diye. Adamlar aynı ürünü bedavaya tekrar gönderirdi.

Yani kısaca "amazon". Jeff Bezos'u hiç sevmem. Ama bu işin piri o'dur. Bizdekilerin hepsi bu işleri amazondan öğrenmiştir.

Yalnız "amazondan" satın alırken de üçüncü parti satıcılardan alışveriş yaparsanız, aslında yine hepsiburada'dan alıyormuş gibi aynı tecrübeyi yaşamanız olası. O bakımdan ben bir ürün araraken "amazon tarafından gönderilir" seçeneğini seçip öyle arıyorum. Böylece ürünün arkasında amazon'un kendisinin olduğundan emin olabiliyorsunuz.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
38
Amazon sıkıntılı iki yönü var biri paketleme zayıf. İkincisi ödeme otomatik alması. Yani onaylı almıyor. Ve iki vaka duydum. Biri tıktokta paylaşmış benden habersiz hesabından para çekilmiş. Biri de hesabım çalınmış dedi.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Amazon sıkıntılı iki yönü var biri paketleme zayıf. İkincisi ödeme otomatik alması. Yani onaylı almıyor. Ve iki vaka duydum. Biri tıktokta paylaşmış benden habersiz hesabından para çekilmiş. Biri de hesabım çalınmış dedi.
hocam videonun linki var mı? otomatik ödeme kısmına katılıyorum. doğrulama kodu gelmiyor, yurtdışına kapatmak lazım alışverişi işin bitince

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Paketleme kısmında size katılmıyorum. Amazon bugüne kadar gördüğüm en iyi paketlemeyi sunuyor. Türkiye'de kaç online satıcı amazon gibi "kutu içerisinde" gönderiyor ürünleri? Ha pardon bir de Decathlon var. Ki decathlon'un yeri bende ayrıdır.

Amazon'dan satın aldığım her şey, satıcı amazon ise, bazen "komik" diyebileceğim kocaman kutular içinde geldi. Adamlar jelatine sarıp göndermiyorlar diğerleri gibi. Bildiğim kadarı ile hepsiburada bile onlardan görüp kutu sistemine geçti. Hatta gülümseyen suratı bile amazondan çaldı adamlar. Fakat amazon ya da hepsiburada fark etmez, eğer onların içerisindeki üçüncü parti satıcılardan alırsanız, paketleme konusunda yine onların insafına kalırsınız.

Ödeme konusunda da, ben hiç bir zaman kredi kartını internet alışverişimde kullanmam. "Sanal kart" kullanmak herkes için her zaman en doğrusudur. Artık bir çok banka sanal kart oluşturmanıza izin veriyor online olarak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Ağırlık olarak bende hepsiburadayı tercih ediyorum. 2 defa ürün iadesi durumu oldu. sorunsuz ücreti tarafıma iade ettiler.
Amazon tarafına gelirsek müşteri geri dönüşleri çok olumlu. Olumsuz yorum bulmak neredeyse çok zor.

Amazondan Birkaç alışveriş olduğu halde oyum amazona.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
38
Amazon prime video şu lisanssız TV de oynatma kısıtlaması kalkarsa bence daha çok müşteri kazanır. Sonuçta Netflix Disney veya Amazon prime hepsi abone ücretli olarak giriş yapıyor. Ama Amazon Microsoft kadar kullanıcı dostu değil

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Amazon prime video şu lisanssız TV de oynatma kısıtlaması kalkarsa bence daha çok müşteri kazanır. Sonuçta Netflix Disney veya Amazon prime hepsi abone ücretli olarak giriş yapıyor. Ama Amazon Microsoft kadar kullanıcı dostu değil
Aslında o "lisans" içeriğin kopyalanmasının önüne geçmek için. Gerçi hiç bir işe yaradığı yok, nitekim daha yayınlanmaya başladıkları gün interente düşüyor tüm streaming içerikleri.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
196
38
Aslında o "lisans" içeriğin kopyalanmasının önüne geçmek için. Gerçi hiç bir işe yaradığı yok, nitekim daha yayınlanmaya başladıkları gün interente düşüyor tüm streaming içerikleri.
Eğer indirmek için ise saçma olur. Zaten ücretli platformlar indirme olmuyor yıllarca deneyenler oldu sağlıklı olmuyor. Çok sağlam koruma sistemi var

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Amazon içerik olarak şuan için emekleme döneminde ama içeriklerin çoğunda TR dil yok asıl problem burada.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kargom geldi. Kim demiş Amazon paketlemede kötü. Adamlar şu dandik laptop telefon tutucusu için bile mükemmel kargolama yapmışlar. Ve sipariş vereli 2 gün oldu.. bundan sonra anlaşılan artık amazon'un müdavimi olacağınım

20230304_100338.jpg

Az önce ürüne dandik demişim onu geri alıyorum. Adamlar alüminyum malzeme kullanmışlar. Çok kaliteli görünüyor.

IMG_20230304_102013.jpg

Bu arada aparat ayarlanıyor yukarı aşağıya yapma şansınız var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt