Amazon rezilliği

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
İlk defa amazondan ürün almaya kalktık o da mındar oldu :)

Dün aynı ürünü çiçeksepetinden aldım akşam olmadan kargoya verildi yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı :sirit :haha
Galiba 5. Alışverişim amazondan ve hepsinden çok memnun kaldım.

Hatta şöyle bir örnek vereyim;
SSD lerin bir yazım ömrü var bildiğiniz gibi 300tb yada 500tb gibi vs. vs.

Biz amazondan Sandisk bir SSD aldık 1 TB, bu SSD ile xchia coin kazımı yaptık, SSD 2 ay demeden pert oldu, sağlık durumu yüzde 30 a düştü yanlış hatırlamıyorsam 150 TB falan yazım işlemi olmuştu, artık SSD aşırı yavaşlamış, iş görmez hale gelmişti.

Aradık amazonu garantiye göndereceğiz biz bu SSD yi dedik, çok yavaş bu SSD dedik, kadın siz üründen memnun değilseniz iade edebilirsiniz dedi, şak biz hurdaya çıkardığımız SSD yi iade ettik.

Bu anlattığıma benzer bir kaç yaşadığım deneyimim var Amazon la ilgili.

Kısaca ben hep memnun kaldım.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
9 Aralıkta sipariş verdiğim ürün Aras Kargo aracılığıyla 10 Aralıkta gönderildi görünüyor. Gel görki, kargo takibi yapmaya kalktığınızda, kargo takibine ulaşamıyorsunuz. Sadece gecikme dolayısıyla özür dilendiği görülüyor. Mübarek Çinden sipariş etseydim gelirdi. Dün para iadesi için başvurdum ama onunla ilgili bir bilgi yok. Hala aynı sayfa görülüyor. Bazı arkadaşların dediği gibi, Amazon da bizimkilere uydu sanırım.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hocam bugün öğleyin bir sipariş verdim Bursa'ya az önce teslim oldu daha hiç sıkıntı yaşamadım Amazon ile üzüldüm gerçekten, müşteri hizmetleri ile direk chat bağlantısı kurun yardımcı olacaklardır diye ümit ediyorum
9 Aralıkta sipariş verdiğim ürün Aras Kargo aracılığıyla 10 Aralıkta gönderildi görünüyor. Gel görki, kargo takibi yapmaya kalktığınızda, kargo takibine ulaşamıyorsunuz. Sadece gecikme dolayısıyla özür dilendiği görülüyor. Mübarek Çinden sipariş etseydim gelirdi. Dün para iadesi için başvurdum ama onunla ilgili bir bilgi yok. Hala aynı sayfa görülüyor. Bazı arkadaşların dediği gibi, Amazon da bizimkilere uydu sanırım.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Hocam bugün öğleyin bir sipariş verdim Bursa'ya az önce teslim oldu daha hiç sıkıntı yaşamadım Amazon ile üzüldüm gerçekten, müşteri hizmetleri ile direk chat bağlantısı kurun yardımcı olacaklardır diye ümit ediyorum
Sorun Amazonda değil Aras kargoda ama yinede Amazonun bu kargoyu arayıp, bunu halletmesi gerekirdi. Yirmi gün bir kargoyu göndermeyen bu şirket ne yapmaya çalışıyor diye bence araştırması gerekir. Neyse sipariş iptali verdim artık uğraşmayacağım.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Sorun Amazonda değil Aras kargoda ama yinede Amazonun bu kargoyu arayıp, bunu halletmesi gerekirdi. Yirmi gün bir kargoyu göndermeyen bu şirket ne yapmaya çalışıyor diye bence araştırması gerekir. Neyse sipariş iptali verdim artık uğraşmayacağım.
geçmiş olsun abi

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
2016 Senesinden beri America, Almanya ve açıldıuğından beri Türkiye Amazondan alışveriş yaparım daha şimdiye kadar hiç bir konuda sorun yaşamadım. Özellikle America müşteri hizmetleri ütopik seviyede müşteri odaklı. Prime üyeliği Türkiye için aktif olduğundan beri de prime üyeliğim aktif zira avantajları çok fazla. Çok cüzi bir fiyata prime etiketli ürünlerde hem bedava kargo hemde genellikle gün içinde veya ertesi gün kargo teslim ediliyor. Artı kargosu da çok iyi mesaj ile evde olup olmadığınızı teyit edip ona göre teslim ediliyor böylece geldik evde yoktunuz durumu olmuyor. İade konusunda da kimseyle muhatap olmadan iade oluşturup kod ile kargoya veriyorsunuz o kadar. Şahsen aradığım ürün amazonda varsa üçüne beşine bakmadan amazonda alıyorum yoksa da zorda kalmadıkça diğer yerlernde alışveriş yapmıyorum. Tüm bu söylediklerim satıcının Amazon olduğu durumlar için geçerli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt