Amazon rezilliği

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
12 Eylül 2021 tarihinde paket siparişi girdim 169,39 TL olarak aynı akşam onay mesajı geldi para karttan çekildi

Ertesi gün kargo takibi için bakayım dedim siparişiniz gönderildi yazıyor sayfada ürünün fiyatı 207,84 TL güncellenmiş

Dün gece bankadan iade mesajı geldi bir baktım amazon dan gelmiş sipariş müşteri tarafından iptal edildi para iadesi yazıyor

Aradım müşteri hizmetlerini dedim ürünün fiyatı arttı diye siparişi nasıl iptal ediyorsunuz etik bir davranış mı bu vs uzunca bir konuşma oldu asıl ilginç kısım para iadesinde

WhatsApp-Image-2021-09-14-at-21.39.26.jpg

Bizim 169 tl herhalde yolda zayıflamış 160 tl olmuş müşteri hizmetleri 9 tl kargo ücreti kesilmiş diyor ücretsiz kargo olan ürüne nasıl 9 tl kargo ücreti kesiyorsunuz ürün zaten sizin tarafınızdan iptal edildi çıkan kargo mu varda parası kesiliyor diyorum cevap veremiyorlar en son 1 hafta içinde iade edilecek kısmına kadar geldik hikaye anlatıyorlar telefonda üstüne gitmesem bizim 9 tl gitti

9 tl de değilim ama bizim insanımızı böyle saf yerine koyarak çuvalla para götürüyorlardır bu 3 5 9 liraların peşine düşmeyen binlerce insan vardır bilmem kaç milyon adetlik satış yapıyorlar her sene böyle 100 bin tane olsa elde ettikleri haksız kazanca bakın ayrıca kargo ücreti daha yüksek olan ürünlerde var

9 tl iade olmazsa tükeci hakları vs ne varsa şikayet edeceğim devlet zaten bunlara ayar oluyor vergi yüzünden uğraşıp dursunlar ondan sonra

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Aslında kargo ücreti satın aldığımız ürünlerin fiyatının içine ekleniyor satıcı cebinden ödemiyor.İlginç tarafı satış iptali olmuş bir ürünün kargo ücretinin kesilmesi .İade edilmezse alttaki tüketici mağduriyeti bölümünde konu açarak A Adem Helvacı dan destek alınız

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Aslında kargo ücreti satın aldığımız ürünlerin fiyatının içine ekleniyor satıcı cebinden ödemiyor.İlginç tarafı satış iptali olmuş bir ürünün kargo ücretinin kesilmesi .İade edilmezse alttaki tüketici mağduriyeti bölümünde konu açarak A Adem Helvacı dan destek alınız

bekleyeceğiz bir hafta bakalım ne olacak peşini bırakmayacam ama

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Haklısınız yaptıkları saçmalık olmuş. Ama diğer satış platformlarına göre daha iyi ssh sağladıklarını düşünüyorum. Dün kargomu kata çıkarmayan kuryeyi şikayet etmek için bir mail attım. 20 dk sonra beni aradılar ilgilendiler sağolsunlar. Diğer siteler bu kadar ilgilenmiyorlar.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Haklısınız yaptıkları saçmalık olmuş. Ama diğer satış platformlarına göre daha iyi ssh sağladıklarını düşünüyorum. Dün kargomu kata çıkarmayan kuryeyi şikayet etmek için bir mail attım. 20 dk sonra beni aradılar ilgilendiler sağolsunlar. Diğer siteler bu kadar ilgilenmiyorlar.

Saçmalık ayrı bir konu ticaret ahlağına uymayan bir davranış ürün stokta var fiyatı yükselince iptal et madem bunu yapıyorsun veya yapılmasına izin vermiyorsun aynı ürünü o zaman komple satıştan çıkartacaksın yada ürünün gönderimini sağlayacaksın bu kadar basit

Avrupa Amerika vs bu şekilde çalışabildiklerini sanmıyorum

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Saçmalık ayrı bir konu ticaret ahlağına uymayan bir davranış ürün stokta var fiyatı yükselince iptal et madem bunu yapıyorsun veya yapılmasına izin vermiyorsun aynı ürünü o zaman komple satıştan çıkartacaksın yada ürünün gönderimini sağlayacaksın bu kadar basit

Avrupa Amerika vs bu şekilde çalışabildiklerini sanmıyorum
Türkiye pazarına girdiler bizim satıcılara ayak uydurmaya başlamışlar :kiskis

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Y Çevrimdışı

yalcinkaya040 

Aktif Üye
10 Ara 2019
74
44
Buna benzer bir olay trendyol'da başıma geldi stoklarında olan ürünü 10 gün göndermeyip iptal edip iyade gectiler. Arıyorum stok yoktur diyorlar sitenizde satılan nedir ozaman diyorum kısır döngüye girdik. Sonuç gittim başka alışveriş sitesinden aldım ürünü.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
İlanda satıcı amazon.com.tr gözüküyor ama gönderici farklı firma çıktı sipariş onayında özellikle ona da dikkat ettim sipariş verirken

Üzüm üzüme baka baka kararımış ?
Gönderici firma mı yaptı acaba diye düşünmüyor değilim.
Ya da Amazon personelinin iş bilmezliği de olabilir.
Çünkü ne çektiysen onu iade edersin.
Ürün gelmedi ki kargo parası olsun değil mi?
Hadi diyelim ürün geldi, niye parası iade edilsin? :dry

Yaptırım ve iyi kanunlar olmadıkça her firmada bir şey çıkıyor illa ki.
Amazon'da da çıkmasına şaşırmam.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Gönderici firma mı yaptı acaba diye düşünmüyor değilim.
Ya da Amazon personelinin iş bilmezliği de olabilir.
Çünkü ne çektiysen onu iade edersin.
Ürün gelmedi ki kargo parası olsun değil mi?
Hadi diyelim ürün geldi, niye parası iade edilsin? :dry

Yaptırım ve iyi kanunlar olmadıkça her firmada bir şey çıkıyor illa ki.
Amazon'da da çıkmasına şaşırmam.

İlk defa amazondan ürün almaya kalktık o da mındar oldu :)

Dün aynı ürünü çiçeksepetinden aldım akşam olmadan kargoya verildi yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı :sirit :haha

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt